JUŻ W KIOSKU

Policyjna eskorta, w której liczyła się każda minuta

2023-08-14 13:32:31

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Policjanci z kieleckiej drogówki w niedzielny (13 sierpnia br.) wieczór zostali skierowani do miejscowości Górno. Tam mieli „przejąć” kierującego toyotą 38-latka z gminy Pawłów, który wiózł do szpitala swoją ciężarną siostrę. Chwilę potem okazało się, że akcja porodowa 31-latki już się rozpoczęła. Dzięki szybkiemu i bezpiecznemu pilotażowi udzielonemu przez kieleckich policjantów młoda mama na czas trafiła pod opiekę lekarzy. Chłopiec spieszył się z przyjściem na świat, bowiem urodził się niedługo po tym, jak jego mama trafiła na porodówkę.

fot. pixabay.com

- W niedzielę z dyżurnym kieleckiej komendy skontaktował się 38-letni mieszkaniec gminy Pawłów. Mężczyzna informował, że wiezie do szpitala swoją 31-letnią siostrę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Ze względu na dość dużą odległość pomiędzy miejscem, w którym się znajdował, a kieleckim szpitalem mężczyzna zwrócił się do policjantów z prośbą o pomoc w szybkim dotarciu do placówki medycznej - relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, mł.asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas. - Dyżurny, pozostając w stałym kontakcie z kierującym toyotą, skierował do niego patrol policjantów z kieleckiej drogówki. Pojazdy spotkały się w Górnie, skąd policjanci z użyciem sygnałów uprzywilejowania w sposób szybki i przede wszystkim bezpieczny, udzielili kierującemu pilotażu do szpitala.

Jak dodaje pani rzecznik, zaraz po tym, gdy auta wjechały na teren szpitala, na rodzącą kobietę czekali już medycy. Jak się okazało, czas w tym przypadku odgrywał ogromną rolę, bowiem krótko po tym jak kobieta trafiła do szpitala, na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.