JUŻ W KIOSKU

Policyjna eskorta, w której liczyła się każda minuta

2023-08-14 13:32:31

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Policjanci z kieleckiej drogówki w niedzielny (13 sierpnia br.) wieczór zostali skierowani do miejscowości Górno. Tam mieli „przejąć” kierującego toyotą 38-latka z gminy Pawłów, który wiózł do szpitala swoją ciężarną siostrę. Chwilę potem okazało się, że akcja porodowa 31-latki już się rozpoczęła. Dzięki szybkiemu i bezpiecznemu pilotażowi udzielonemu przez kieleckich policjantów młoda mama na czas trafiła pod opiekę lekarzy. Chłopiec spieszył się z przyjściem na świat, bowiem urodził się niedługo po tym, jak jego mama trafiła na porodówkę.

fot. pixabay.com

- W niedzielę z dyżurnym kieleckiej komendy skontaktował się 38-letni mieszkaniec gminy Pawłów. Mężczyzna informował, że wiezie do szpitala swoją 31-letnią siostrę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Ze względu na dość dużą odległość pomiędzy miejscem, w którym się znajdował, a kieleckim szpitalem mężczyzna zwrócił się do policjantów z prośbą o pomoc w szybkim dotarciu do placówki medycznej - relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, mł.asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas. - Dyżurny, pozostając w stałym kontakcie z kierującym toyotą, skierował do niego patrol policjantów z kieleckiej drogówki. Pojazdy spotkały się w Górnie, skąd policjanci z użyciem sygnałów uprzywilejowania w sposób szybki i przede wszystkim bezpieczny, udzielili kierującemu pilotażu do szpitala.

Jak dodaje pani rzecznik, zaraz po tym, gdy auta wjechały na teren szpitala, na rodzącą kobietę czekali już medycy. Jak się okazało, czas w tym przypadku odgrywał ogromną rolę, bowiem krótko po tym jak kobieta trafiła do szpitala, na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nieletni z narkotykami

2023-12-06

Nieletni z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej jednostki podczas wtorkowego (5 grudnia br.) legitymowania nieletniego, ujawnili i zabezpieczyli przy nim narkotyki. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.
Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

2023-12-05

Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

Policyjne i strażackie syreny zawyły we wtorek (5 grudnia br.) o godzinie 17.00. W ten sposób, służby mundurowe z całego kraju, w tym województwa świętokrzyskiego oddały część policjantom z Wrocławia, którzy zmarli w wyniku obrażeń, doznanych podczas pełnienia służby. Funkcjonariusze zostali postrzeleni w piątek (1 grudnia br.).
Wypadkowa sobota na drogach

2023-12-02

Wypadkowa sobota na drogach

Intensywne opady śniegu, które w naszym regionie pojawiły się już w piątek (1 grudnia br.), szczególnie dały się odczuć kierowcom w sobotę (2 grudnia br.). Świętokrzyskie służby ratunkowe już od godzin porannych interweniowały w zdarzeniach drogowych. Na drogach panują trudne warunki, policja apeluje o ostrożną jazdę.
Pożar w Rzepinku

2023-11-30

Pożar w Rzepinku

W czwartkowe (30 listopada br.) popołudnie do stanowiska kierowania starachowickiej straż pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, znajdującego się w miejscowości Rzepinek (gm. Pawłów).
Trzy kolizje w jeden dzień

2023-11-28

Trzy kolizje w jeden dzień

W poniedziałek (27 listopada br.) zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut, w tej samej części Starachowic doszło do trzech kolizji. 
Śnieg sparaliżował region

2023-11-28

Śnieg sparaliżował region

Wtorkowe (28 listopada br.) opady śniegu niemal całkowicie sparaliżowały wiele starachowickich gmin. Zarówno na ulicach Starachowic, jak i głównych drogach powiatu mogliśmy zaobserwować walkę kierowców z powiększającą się pokrywą śnieżną oraz oblodzeniem. Korki, tiry niedające rady na podjazdach, i służby, które próbowały odśnieżyć ulice. 
Niebezpieczne manewry na krajowej 42

2023-12-01

Niebezpieczne manewry na krajowej 42

W czwartkowy (30 listopada br.) wieczór policjanci ze starachowickiej drogówki, na odcinku drogi krajowej nr 42 zauważyli dwóch kierujących, którzy wyprzedzali inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Pierwszy został zarejestrowany kierowca ciężarówki, który wykonał niebezpieczny manewr w rejonie przejścia dla pieszych, natomiast drugi nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania oraz przekroczył dopuszczalną prędkość. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, a na ich konta doliczone zostały punkty karne.
Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

2023-11-29

Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

W środowe (29 listopada br.) przedpołudnie w Wąchocku doszło do zderzenia auta osobowego z dostawczym busem. Poszkodowana została kobieta w zaawansowanej ciąży, która podróżowała osobową Toyotą.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2023-11-29

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 listopada br.) zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego podczas czynności znaleźli narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Na podwójnym gazie

2023-11-28

Na podwójnym gazie

Policjanci ze starachowickiej drogówki we wtorkowy (28 listopada br.) poranek w miejscowości Radkowice (gm. Pawłów) zatrzymali kierowcę Forda Transita, który wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.