JUŻ W KIOSKU

Poetycko w Dworku. Promocja tomiku „Wizerunek w lustrze”

2022-06-28 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Modrzewiowy Dworek w Mircu ponownie stał się miejscem promocji lokalnych artystów. 10 czerwca odbył się tu wieczór poezji Emilii Nobis, mieszkanki Mirca, połączony z wystawą obrazów malarki Iwony Półtorak ze Skarżyska Kościelnego.

fot. UG Mirzec

Emilia Nobis promowała swój nowo wydany tomik poezji „Wizerunek w lustrze”. Na spotkanie stawiło się bardzo liczne grono przyjaciół i znajomych poetki oraz mieszkańców Mirca, szczególnie cieszyła obecność młodzieży. Ze Starachowic przyjechała grupa redakcyjna z Gazety Niezwyczajni z Fundacji „Nasze zdrowie” wraz z opiekunką Agnieszką Polak. Swoją obecnością wsparła autorkę Grupa Literacka „Wiklina” oraz wielu twórców ze Skartu ze Skarżyska Kamiennej. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, który przybył wraz  wraz z małżonką.

Poetycki wieczór poprowadziła Jagoda Kawalec.

Piękno zaklęte w poetyckich strofach wydobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Mircu Zuzia Słyk, Marysia Tyszczuk i Marija Płochotniuk, które recytowały wiersze z tomiku „Wizerunek w lustrze”. Występ uświetniła córka pani Emilii, Laura grająca na pianinie. Po zakończonym spotkaniu można było nabyć tomiki poezji z dedykacją autorki.

Mirzecki Modrzewiowy Dwór to miejsce idealne na takie spotkania, wystój obrazy, muzyka dopełniły klimatu poetyckiego wieczoru.

Goście wychodzili pod wielkim wrażeniem i pełni wzruszeń. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze. 
Gratulacje dla Jakuba

2022-08-13

Gratulacje dla Jakuba

Szachy - gra dla wtajemniczonych. Trwam w szczerym podziwie patrząc na szachowe rozgrywki tych, którzy się w tym odnajdują i zawsze gratuluję sukcesów. Tym razem gratulacje składamy Jakubowi Nosowiczowi.
Rządowe fundusze wspierają rozwój Gminy Mirzec

2022-08-12

Rządowe fundusze wspierają rozwój Gminy Mirzec

Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych był głównym tematem konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 9 sierpnia, w Mircu. Wójt Mirosław Seweryn wraz z gośćmi zaprezentował przebudowaną drogę gminną Mirzec-Poduchowne – Mirzec-Korzonek oraz nowe bezpieczne przejścia dla pieszych w Osinach i Mircu -Podborkach
Mirzec pokłonił się bohaterom

2022-08-03

Mirzec pokłonił się bohaterom

Pamiętamy 2022 – "Żyją wciąż, bo żyją w nas ..." Pod takim hasłem spotkali się młodzi mieszkańcy Gminy Mirzec, by oddać cześć bohaterom Powstania Warszawskiego.
W Gminie Mirzec...

2022-07-30

W Gminie Mirzec...

Inwestycje i miejsca rekreacji w Małyszynie, nowy samochód dla strażaków oraz najlepsi ósmoklasiści w powiecie starachowickim - oto przegląd ostatnich dni w Gminie Mirzec.
Edukacyjne Nagrody Wójta Gminy Mirzec

2022-07-16

Edukacyjne Nagrody Wójta Gminy Mirzec

Edukacyjne Nagrody trafiły w ręce uczniów i absolwentów Gminy Mirzec, wręczał je wójt Mirosław Seweryn.
Popołudnie z operetką

2022-07-11

Popołudnie z operetką

Niedziela, 10 lipca, to mirzeckie spotkanie z operetką.
Coś dla fanów operetki - Mirzec zaprasza

2022-07-09

Coś dla fanów operetki - Mirzec zaprasza

Wójt Gminy Mirzec współnie z Krzysztofem Lipcem Posłem na Sejm RP zapraszają w najbliższą niedzielę (10 lipca) o godz. 16 do amfiteatru w Mircu na koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz..