JUŻ W KIOSKU

Podglądali dobre praktyki

2021-10-26 10:28:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przedstawiciele gmin i powiatów  z północnej części województwa świętokrzyskiego wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Nowego Sącza i Muszyny, będącym kontynuacją cyklu spotkań, organizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, w sprawie kierunków rozwoju sieci dróg rowerowych.

fot. Powiat Starachowicki

W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele gmin: Pawłów, Mirzec, Brody, Wąchock, Suchedniów, Górno, Bodzentyn, Ostrowiec Świętokrzyski, a także powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego. Spotkali się oni z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu i Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie, odpowiedzialnymi za realizację budowy dróg rowerowych Euro Velo11, Velo Dunajec, Aquavelo i innych ścieżek rowerowych.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zapoznał samorządy z istniejącą i rozbudowywaną infrastrukturą rowerową, a także z uwarunkowaniami technicznymi, finansowymi i organizacyjnymi związanymi z planowaniem, projektowaniem i budową tras rowerowych. Pokazano je także w terenie.

Podczas spotkania z przedstawicielami Muszyny, była okazja do obejrzenia trasy rowerowej w Miliku (Dolina Popradu), łączącej  pogranicze polsko-słowackie. Dzięki realizacji tej inwestycji, powstało nie tylko rowerowe połączenie w ramach trasy Euro Velo11, którego małopolski odcinek trasy nosi nazwę Velo Natura,  ale również nowe przejście graniczne. 

- Moim marzeniem i celem jest, aby samorządy na północy województwa świętokrzyskiego  zakończyły proces wytyczania i uzgadniania przebiegu tzw. Północnej Trasy Rowerowej, międzynarodowej trasy rowerowej Euro Velo 11 i przystąpiły do utworzenia sieci ścieżek rowerowych, które pozwolą lepiej  wykorzystać potencjał turystyczny naszego regionu – mówi Jerzy Materek, Członek Zarządu Powiatu. - Dobre skomunikowanie miejscowości położonych na północy województwa świętokrzyskiego z trasą rowerową Euro Velo 11 będzie pozytywnie wpływać na zwiększenie ruchu turystycznego. 

/komunikat prasowy Powiatu Starachowickiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie?

2024-02-20

Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie?

Pawłów, Starachowice i Brody – to właśnie w tych gminach w naszym powiece wydano najwięcej pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych w 2023 roku. W zdecydowanej większości dotyczyły one domów jednorodzinnych.
W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży

2024-02-16

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży

Prowadzony przez powiat starachowicki Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach wzbogacił się w nowy sprzęt do oceny postawy ciała oraz zapobiegania płaskostopiu. To urządzenie o nazwie Spine 3 D. W dniach 19 - 23 lutego br. mali mieszkańcy naszego powiatu będę mogli się nim bezpłatnie przebadać. 
100 urodziny pani Wiktorii

2024-02-16

100 urodziny pani Wiktorii

Do grona 100-latków w naszym powiecie dołączyła pani Wiktoria Strzelecka – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, która 11 lutego br. obchodziła swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym jubileuszu towarzyszył jej również starosta Piotr Ambroszczyk.
Z walentynkową wizytą w starostwie

2024-02-16

Z walentynkową wizytą w starostwie

 „Życzliwym bądź dla innych, serce swe innym okaż. Bądź dobry i cierpliwy. Pokaż, że Ty też kochasz” – m.in. takie życzenia znalazły się na walentynkach od przedszkolaków z przedszkola Re Re Kum Kum w Starachowicach, które 14 lutego br. odwiedziły nasze starostwo. Główną atrakcją jak zwykle była wizyta w gabinecie starosty i jego fotel, w którym każdy chciał zasiąść.
Ferie czas zacząć

2024-02-10

Ferie czas zacząć

12 lutego br. ruszają wyczekiwane przez uczniów zimowe ferie. Dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, wcale nie muszą być one nudne! Na dzieci i młodzież czekać będzie różnorodna oferta zajęć, także w szkołach oraz placówkach prowadzonych przez Powiat Starachowicki. Szczegóły poniżej. 
Powiat podsumowany

2024-02-07

Powiat podsumowany

Zaplanowane na kwiecień br. wybory samorządowe skłaniają włodarzy różnych szczebli do podsumowań.  Bilans pracy: własnej oraz swoich najbliższych współpracowników z zarządu powiatu przedstawił też starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk, który pełni to stanowisko od listopada 2021 roku.  
Będzie przebudowa odwodnienia i chodnik w Gadce

2024-02-05

Będzie przebudowa odwodnienia i chodnik w Gadce

Powiat pozyskał ponad 1,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę odwodnienia i wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w Gadce (gm. Mirzec). 30 stycznia br. odbyło się podpisanie umowy w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
Nowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie

2024-02-05

Nowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie

1 lutego br. rozpoczęła swą pracę nowa, powołana na 3-letnią kadencję Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Starachowickim. Zasiadają w niej specjaliści ds. bezpieczeństwa, radni powiatu, szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele gmin.
Zadbają o kultywowanie patriotyzmu

2024-01-26

Zadbają o kultywowanie patriotyzmu

24 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Pamięci - nowego organu o charakterze doradczym oraz inicjatywnych w sprawach związanych nie tylko ze środowiskiem kombatantów, osób represjonowanych i działaczy antykomunistycznych, ale także z pielęgnowaniem szerokorozumianej pamięci narodowej.
Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

2024-01-24

Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (25 stycznia) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LXI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv