JUŻ W KIOSKU

Podglądali dobre praktyki

2021-10-26 10:28:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przedstawiciele gmin i powiatów  z północnej części województwa świętokrzyskiego wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Nowego Sącza i Muszyny, będącym kontynuacją cyklu spotkań, organizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, w sprawie kierunków rozwoju sieci dróg rowerowych.

fot. Powiat Starachowicki

W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele gmin: Pawłów, Mirzec, Brody, Wąchock, Suchedniów, Górno, Bodzentyn, Ostrowiec Świętokrzyski, a także powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego. Spotkali się oni z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu i Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie, odpowiedzialnymi za realizację budowy dróg rowerowych Euro Velo11, Velo Dunajec, Aquavelo i innych ścieżek rowerowych.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zapoznał samorządy z istniejącą i rozbudowywaną infrastrukturą rowerową, a także z uwarunkowaniami technicznymi, finansowymi i organizacyjnymi związanymi z planowaniem, projektowaniem i budową tras rowerowych. Pokazano je także w terenie.

Podczas spotkania z przedstawicielami Muszyny, była okazja do obejrzenia trasy rowerowej w Miliku (Dolina Popradu), łączącej  pogranicze polsko-słowackie. Dzięki realizacji tej inwestycji, powstało nie tylko rowerowe połączenie w ramach trasy Euro Velo11, którego małopolski odcinek trasy nosi nazwę Velo Natura,  ale również nowe przejście graniczne. 

- Moim marzeniem i celem jest, aby samorządy na północy województwa świętokrzyskiego  zakończyły proces wytyczania i uzgadniania przebiegu tzw. Północnej Trasy Rowerowej, międzynarodowej trasy rowerowej Euro Velo 11 i przystąpiły do utworzenia sieci ścieżek rowerowych, które pozwolą lepiej  wykorzystać potencjał turystyczny naszego regionu – mówi Jerzy Materek, Członek Zarządu Powiatu. - Dobre skomunikowanie miejscowości położonych na północy województwa świętokrzyskiego z trasą rowerową Euro Velo 11 będzie pozytywnie wpływać na zwiększenie ruchu turystycznego. 

/komunikat prasowy Powiatu Starachowickiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wąwóz w Radkowicach zabezpieczony

2021-11-26

Wąwóz w Radkowicach zabezpieczony

Zakończyły się prace związane z przebudową drogi powiatowej Radkowice – Szerzawy. Wąwóz lessowy w Radkowicach jest już zabezpieczony.
Zwolnij i jedź bezpiecznie

2021-11-25

Zwolnij i jedź bezpiecznie

Kolejne radarowe wyświetlacze prędkości pojawiły się przy drogach powiatowych. Urządzenia znajdują się przy ulicy Radomskiej w Wąchocku oraz Iłżeckiej w Starachowicach, mobilizując kierowców do jazdy z odpowiednią prędkością.
Podsumowanie trzeciego roku pracy Zarządu Powiatu

2021-11-22

Podsumowanie trzeciego roku pracy Zarządu Powiatu

Sprzedaż starego szpitala, pozyskiwanie środków na inwestycje, poprawa bezpieczeństwa na drogach, remont i termomodernizacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, walka z COVID – 19 i troska o zapewnienie mieszkańcom dostępu do usług medycznych – tak wyglądał ostatni rok pracy Zarządu Powiatu w Starachowicach.
Sesja Rady Powiatu - porządek obrad

2021-10-27

Sesja Rady Powiatu - porządek obrad

28 października br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXXIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm.
Odznaczenia dla pedagogów

2021-10-19

Odznaczenia dla pedagogów

Medale, krzyże zasługi, nagrody starosty i prezydenta trafiły w tym roku do blisko 60 nauczycieli i pracowników oświaty z miejskich i powiatowych placówek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczyste obchody święta nauczycieli odbyły się 18 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z udziałem władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich, a także Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 
Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie

2021-10-14

Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie

Nowa nawierzchnia, pobocza, zjazdy na posesje oraz zmodernizowany system odwodnienia – tak wygląda wyremontowany 850 m odcinek ulicy Górnej na drodze powiatowej w Krynkach (gm. Brody). 13 października br. odbyło się oficjalne otwarcie drogi z udziałem władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich, ku zadowoleniu mieszkańców. 
Powiat rozwiązał problem mieszkańców gminy Pawłów

2021-10-10

Powiat rozwiązał problem mieszkańców gminy Pawłów

Po osuwisku przy moście w Wieloborowicach (gm. Pawłów) nie ma już śladu. Powiat samodzielnie sfinansował naprawę skarpy wraz z rowem przy drodze powiatowej nr 0603T, które zostały zniszczone po intensywnych opadach deszczu. Kosztowało to prawie 90 tys. zł. W całości były to środki z budżetu powiatu. 
Konsultacje społeczne nowego programu unijnego w Powiecie Starachowickim

2021-10-08

Konsultacje społeczne nowego programu unijnego w Powiecie Starachowickim

Trwają konsultacje społeczne projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego. 5 października br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a także samorządów i organizacji w powiecie starachowickim.
Wielki remont w ZSZ nr 3

2021-09-12

Wielki remont w ZSZ nr 3

Trwają prace związane z remontem i termomodernizacją Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, w ramach dużego projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynku dydaktycznego oraz hali sportowej ZSZ nr 3 w Starachowicach wraz z remontem wewnętrznym budynku hali”.