JUŻ W KIOSKU

Podglądali dobre praktyki

2021-10-26 10:28:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przedstawiciele gmin i powiatów  z północnej części województwa świętokrzyskiego wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Nowego Sącza i Muszyny, będącym kontynuacją cyklu spotkań, organizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, w sprawie kierunków rozwoju sieci dróg rowerowych.

fot. Powiat Starachowicki

W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele gmin: Pawłów, Mirzec, Brody, Wąchock, Suchedniów, Górno, Bodzentyn, Ostrowiec Świętokrzyski, a także powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego. Spotkali się oni z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu i Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie, odpowiedzialnymi za realizację budowy dróg rowerowych Euro Velo11, Velo Dunajec, Aquavelo i innych ścieżek rowerowych.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zapoznał samorządy z istniejącą i rozbudowywaną infrastrukturą rowerową, a także z uwarunkowaniami technicznymi, finansowymi i organizacyjnymi związanymi z planowaniem, projektowaniem i budową tras rowerowych. Pokazano je także w terenie.

Podczas spotkania z przedstawicielami Muszyny, była okazja do obejrzenia trasy rowerowej w Miliku (Dolina Popradu), łączącej  pogranicze polsko-słowackie. Dzięki realizacji tej inwestycji, powstało nie tylko rowerowe połączenie w ramach trasy Euro Velo11, którego małopolski odcinek trasy nosi nazwę Velo Natura,  ale również nowe przejście graniczne. 

- Moim marzeniem i celem jest, aby samorządy na północy województwa świętokrzyskiego  zakończyły proces wytyczania i uzgadniania przebiegu tzw. Północnej Trasy Rowerowej, międzynarodowej trasy rowerowej Euro Velo 11 i przystąpiły do utworzenia sieci ścieżek rowerowych, które pozwolą lepiej  wykorzystać potencjał turystyczny naszego regionu – mówi Jerzy Materek, Członek Zarządu Powiatu. - Dobre skomunikowanie miejscowości położonych na północy województwa świętokrzyskiego z trasą rowerową Euro Velo 11 będzie pozytywnie wpływać na zwiększenie ruchu turystycznego. 

/komunikat prasowy Powiatu Starachowickiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

2023-01-25

Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (26 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIX sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Dofinansowanie dla PZAZ

2023-01-23

Dofinansowanie dla PZAZ

Ponad 500 tys. zł przekaże w tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na utrzymanie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach podpisana została umowa w sprawie udzielenia dotacji na działalność zakładu w 2023 roku.
Podziękowanie za pomoc uchodźcom

2023-01-22

Podziękowanie za pomoc uchodźcom

Powiat Starachowicki doceniony przez Województwo za realizację projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy". Podczas gali, jaka odbyła się 16 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej, starosta Piotr Ambroszczyk odebrał podziękowania z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik.
„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

2023-01-21

„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

Ola Szaudel i Tadeusz Valde ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zostali zwycięzcami konkursu „Krótki film o bezpieczeństwie”, jaki odbył się w ramach kampanii społecznej "Reagując Ratujesz", ukierunkowanej na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Uroczyste wręczenie nagród połączone z podsumowaniem działań odbyło się 13 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. 
Szpital rozszerza specjalistykę

2023-01-18

Szpital rozszerza specjalistykę

Starachowicki szpital poszerza wachlarz usług medycznych. Do dyspozycji pacjentów są już cztery nowe poradnie, w tym stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych, neonatologiczna i neurologiczna dla dzieci, a w planach kolejne, w tym m.in. poradnia prenatalna dla kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia.
Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

2022-12-30

Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

Rada Powiatu w Starachowicach, podczas czwartkowej (29 grudnia 2022 r.) sesji przyjęła budżet na 2023 rok. Opiewa on na kwotę ponad 184 mln zł. Ponad 77 mln zł przeznaczone zostanie na inwestycje. 
Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

2022-12-28

Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (29 grudnia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Pracowity rok w powiecie

2022-12-27

Pracowity rok w powiecie

Odcovidowienia szpitala, zakup budynku po PAKS, pomoc uchodźcom, rozwój polityki społecznej czy zwiększanie obronności – to tym obszarom podporządkowane były w tym roku działania starosty Piotra Ambroszczyka i Zarządu Powiatu. Największym jednak wzywaniem, które udało się przekuć w sukces, było pozyskanie 100 mln zł na budowę wiaduktu w Starachowicach.
Wyjątkowa Wigilia w wyjątkowym miejscu

2022-12-26

Wyjątkowa Wigilia w wyjątkowym miejscu

Czas spotkań wigilijnych to czas życzeń i podsumowań. I tak było właśnie podczas spotkania wigilijnego w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie wreszcie na swoim

2022-12-22

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie wreszcie na swoim

Dobiegła końca modernizacja jednego z budynków Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. W poniedziałek (19 grudnia br.) odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu.