JUŻ W KIOSKU

"PiS równa się wiarygodność"

2023-01-05 17:10:09

Ocena:

5/5 | 1 głosów

- Platforma Obywatelska to brak bezpieczeństwa i stabilizacji. Donald Tusk oszukał nawet swoich wyborców. W 2011 roku on i jego rząd nie powiedzieli Polakom, że będą podnosić wiek emerytalny i mimo innych postulatów - to własnie zrobili. Plan Platofrmy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zakładał pracę Polaków aż do śmierci i za głodowe pieniądze. I tak by się stało, gdyby na pomoc zawiedzionym Polakom nie przyszło  Prawo i Spraiwedliwość. Idąc do wyborów zakładaliśmy obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat męzczyzn. I to własnie zrobiliśmy. - mówiła na konferencji prasowej (podsumowującej działania prospołeczne rządu PIS) poseł Agata Wojtyszek.

Wśród sukcesów rządu Prawa i Sprawiedliwości parlamentarzystka wymienia chociażby podwyżki świadczeń dla emerytów.

- W 2015 najniższa emerytura wynosiła niewiele ponad ponad 750 zł netto, dziś jest to wzrost o ponad 100%. Nigdy wcześniej nie było takich podwyżek emerytur jak są obecnie planowane - mówiła parlamentarzystka. 

Prawo i Sprawiedliwość to także emerytury dla matek, które urodziły czworo dzieci, co sprzyja dbałości o życie rodzinne. Prawo i Sprawiedliwość realizuje także  zadania związane z polityką senioralną, co wiąże się z efektywnością tych środowisk i ich zaangażowaniem w życie społeczne. 

- Dziś chcę powiedzieć kolejny raz, że w słowniku Platformy Obywatelskiej takie słowo jak wiarygodność trudno znaleźć. To Prawo i Sprawiedliwość równa się z wiarygodnością, my realizujemy to, na co się umawiamy - podsumowała spotkanie poseł Agata Wojtyszek i oddała głos swoim gościom. 

- Nikt, jak tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości poprawił nam komfort życia. Nikt inny jak rząd PiS zapewnił nam ten komfort życia, jaki dziś mamy. Dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości nie będziemy pracować aż do śmierci. Z godną emeryturą, która systematycznie wzrasta, możemy drodzy Polacy żyć godnie. - mówił radny miasta Starachowice Rafał Lipiec 

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zadbał o mnie i dlatego wydłużenie wieku emerytalnego leży tylko w moich rękach. To ja podejmuję decyzję, czy kończąc 60 rok życia pracuję nadal czy korzystam z uprawnień emerytalnych. Jest to przywilej a nie obowiązek. To jest dobro, które pozwala mi kontynuować pracę bez żadnych przeszkód. - głos zabrała Maria Niedopytalska. 

Plusy obecnego rządu, szczególnie w życiu kobiet z terenów wiejskich dostrzegł radny Krzysztof Serwicki. 

- Gdyby nie rząd Prawa i Sprawiedliwości rolnicy by pracowali bardzo długo. Praktycznie aż do śmierci. A kobiety na równo z rolnikiem. Przecież kobiety na wsi są przepracowane. To nie jest to, że kobieta  przepracuje w biurze czy na zakładzie i przychodzi i kawę pije. Kobieta ze wsi pracuje od świtu do wieczora, w niedziele i soboty - każdy dzień. Bardzo sie cieszę, ze ten rząd zrobił to, co trzeba z wiekem emerytalnym rolników. Były rząd - w szczególności Władysław Kosiniak Kamysz zrównał na wsi wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Kobieta ze wsi to nie jest zwykła kobieta, wychowuje dzieci, ubiera, czasem także uczy i musi także ogarniać także gospodarstwo. Cieszę się, że ten rząd tyle dobrego dla nas zrobił - powiedział radny. 

Agata Wojtyszek wyraziła nadzieję, że podczas wyborów Polacy ponownie zaufają Prawu i Sprawiedliwości, które Polaków nie zawiodło. 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.