JUŻ W KIOSKU

"PiS równa się wiarygodność"

2023-01-05 17:10:09

Ocena:

5/5 | 1 głosów

- Platforma Obywatelska to brak bezpieczeństwa i stabilizacji. Donald Tusk oszukał nawet swoich wyborców. W 2011 roku on i jego rząd nie powiedzieli Polakom, że będą podnosić wiek emerytalny i mimo innych postulatów - to własnie zrobili. Plan Platofrmy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zakładał pracę Polaków aż do śmierci i za głodowe pieniądze. I tak by się stało, gdyby na pomoc zawiedzionym Polakom nie przyszło  Prawo i Spraiwedliwość. Idąc do wyborów zakładaliśmy obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat męzczyzn. I to własnie zrobiliśmy. - mówiła na konferencji prasowej (podsumowującej działania prospołeczne rządu PIS) poseł Agata Wojtyszek.

Wśród sukcesów rządu Prawa i Sprawiedliwości parlamentarzystka wymienia chociażby podwyżki świadczeń dla emerytów.

- W 2015 najniższa emerytura wynosiła niewiele ponad ponad 750 zł netto, dziś jest to wzrost o ponad 100%. Nigdy wcześniej nie było takich podwyżek emerytur jak są obecnie planowane - mówiła parlamentarzystka. 

Prawo i Sprawiedliwość to także emerytury dla matek, które urodziły czworo dzieci, co sprzyja dbałości o życie rodzinne. Prawo i Sprawiedliwość realizuje także  zadania związane z polityką senioralną, co wiąże się z efektywnością tych środowisk i ich zaangażowaniem w życie społeczne. 

- Dziś chcę powiedzieć kolejny raz, że w słowniku Platformy Obywatelskiej takie słowo jak wiarygodność trudno znaleźć. To Prawo i Sprawiedliwość równa się z wiarygodnością, my realizujemy to, na co się umawiamy - podsumowała spotkanie poseł Agata Wojtyszek i oddała głos swoim gościom. 

- Nikt, jak tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości poprawił nam komfort życia. Nikt inny jak rząd PiS zapewnił nam ten komfort życia, jaki dziś mamy. Dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości nie będziemy pracować aż do śmierci. Z godną emeryturą, która systematycznie wzrasta, możemy drodzy Polacy żyć godnie. - mówił radny miasta Starachowice Rafał Lipiec 

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zadbał o mnie i dlatego wydłużenie wieku emerytalnego leży tylko w moich rękach. To ja podejmuję decyzję, czy kończąc 60 rok życia pracuję nadal czy korzystam z uprawnień emerytalnych. Jest to przywilej a nie obowiązek. To jest dobro, które pozwala mi kontynuować pracę bez żadnych przeszkód. - głos zabrała Maria Niedopytalska. 

Plusy obecnego rządu, szczególnie w życiu kobiet z terenów wiejskich dostrzegł radny Krzysztof Serwicki. 

- Gdyby nie rząd Prawa i Sprawiedliwości rolnicy by pracowali bardzo długo. Praktycznie aż do śmierci. A kobiety na równo z rolnikiem. Przecież kobiety na wsi są przepracowane. To nie jest to, że kobieta  przepracuje w biurze czy na zakładzie i przychodzi i kawę pije. Kobieta ze wsi pracuje od świtu do wieczora, w niedziele i soboty - każdy dzień. Bardzo sie cieszę, ze ten rząd zrobił to, co trzeba z wiekem emerytalnym rolników. Były rząd - w szczególności Władysław Kosiniak Kamysz zrównał na wsi wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Kobieta ze wsi to nie jest zwykła kobieta, wychowuje dzieci, ubiera, czasem także uczy i musi także ogarniać także gospodarstwo. Cieszę się, że ten rząd tyle dobrego dla nas zrobił - powiedział radny. 

Agata Wojtyszek wyraziła nadzieję, że podczas wyborów Polacy ponownie zaufają Prawu i Sprawiedliwości, które Polaków nie zawiodło. 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Elżbieta Gralec rozpoczęła kampanię na urząd burmistrza Miasta i Gminy Wąchock

2024-02-21

Elżbieta Gralec rozpoczęła kampanię na urząd burmistrza Miasta i Gminy Wąchock

Zastępca prezydent Starachowic ds. gospodarczych Elżbieta Gralec podczas środowej (21 lutego br.) konferencji prasowej, która obyła się na placu przed Klasztorem Cystersów, oficjalnie ogłosiła swój start w wyborach samorządowych 2024. Jako kandydatka KWW Marka Materka będzie ubiegać się o fotel burmistrza Wąchocka.
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Lubianka” do aktualizacji

2024-02-22

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Lubianka” do aktualizacji

Starachowiccy radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zwanego umownie jednostką „Lubianka”. 
Piotr Capała oficjalnym kandydatem na prezydenta Starachowic. Kandydaci porozumienia samorządowego zaprezentowani [ZDJĘCIA]

2024-02-20

Piotr Capała oficjalnym kandydatem na prezydenta Starachowic. Kandydaci porozumienia samorządowego zaprezentowani [ZDJĘCIA]

Komitet Wyborczy Wyborców TST – Twój Samorząd Teraz podczas spotkania wyborczego, które odbyło się we wtorek (20 lutego br.) w starachowickim Hotelu Senator, przedstawił swojego kandydata na fotel prezydenta miasta Starachowice oraz osoby, które podczas wyborów samorządowych 2024 będą ubiegać się o mandaty radnych Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego we wszystkich okręgach wyborczych.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2024-02-20

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Prezydent Starachowic Marek Materek oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie znalazły się dwa wydarzenia: 29 lutego br. prelekcja przedstawiciela IPN i 1 marca br. Msza Święta i program artystyczny w kościele pw. Wszystkich Świętych, a następnie odwiedziny miejsca pamięci na placu kościelnym.     
Modlitwa za bohaterów

2024-02-20

Modlitwa za bohaterów

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego”, zaprasza do  udziału w IV Drodze Krzyżowej w intencji bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego, mordowanych i prześladowanych po zakończeniu II wojny światowej. 
Pałacyk

2024-02-21

Pałacyk "odNowa". Otwarcie już pod koniec marca

Zbliża się koniec prac przy rewitalizacji starachowickiego Pałacyku. To właśnie tu swoją siedzibę będzie miało Centrum Kreatywności, którego rolą będzie nakierowane na dialog i współpracę młodzieży, przedsiębiorców oraz wszystkich mieszkańców miasta. Oficjalne otwarcie planowane jest na koniec marca. Wtedy gmina uroczyście przekaże obiekt do użytku mieszkańców. 
Patriotyczny wzór dla policjantów

2024-02-19

Patriotyczny wzór dla policjantów

Z inicjatywy Powiatowej Rady Pamięci w Starachowicach uczczono przypadającą dziś 80. rocznicę śmierci por. Zygmunta Procha, policjanta i bojownika Armii Krajowej, szefa komórki kontrwywiadu wojskowego iłżeckiego Obwodu ZWZ - AK, który zginął w Starachowicach wytropiony przez niemieckich okupantów. Uczestnicy rocznicowych obchodów spotkali się przy jego pomniku zlokalizowanym przy wejściu do starachowickiej komendy policji.
ZUS ostrzega przed oszustami

2024-02-19

ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywym profilem ZUS w mediach społecznościowych, a dokładnie na platformie Facebook, który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków.
Program Profilaktyka 40 PLUS tylko do wakacji

2024-02-19

Program Profilaktyka 40 PLUS tylko do wakacji

To ostatni moment na skorzystanie z bezpłatnych badań dla osób powyżej 40 roku życia. Tylko do 30 czerwca 2024 r. będzie wykonywana darmowa diagnostyka w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Z badań można skorzystać po raz drugi, jeśli minęło co najmniej 12 miesięcy od pierwszych badań przeprowadzonych w ramach programu.
Pod nowym adresem

2024-02-15

Pod nowym adresem

Polski Związek Niewidomych Koło w Starachowicach zmienia siedzibę. Z dotychczasowego lokum przy ulicy Radomskiej przeprowadza się do budynku Centrum Przedsiębiorczości, czyli dawnego Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, przy ulicy Zgodnej. Zacznie tam funkcjonować od 1 marca br.