JUŻ W KIOSKU

PiS ostro o rządach Donalda Tuska: "Wyborcy zostali oszukani"

2024-03-27 17:12:49

Ocena:

2/5 | 2 głosów

Poseł Krzysztof Lipiec i działaczki Prawa i Sprawiedliwości podczas środowej (27 marca) konferencji prasowej poruszyli temat pierwszych miesięcy rządów obecnej koalicji. Jak powiedzieli, Polacy zostali oszukani, a dane im obietnice nie są spełniane.

Na zdjęciu (od lewej): radna Danuta Krępa, poseł Krzysztof Lipiec, kandydatka na prezydenta miasta Agnieszka Kuś / fot, Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

- Polaków czeka drożyzna spowodowana tym, że Tusk odmówił przedłużenie obowiązywania zerowego VAT-u. Choć Prawo i Sprawiedliwość o to apelowało, to rząd jest na to głuchy - powiedział parlamentarzysta. - Miało być 100 konkretów na 100 dni, a wyszła z tego wielka lipa. Weźmy pod uwagę to, że benzyna miała 5,19 zł/l, a nie jest. Miały być akademiki po złotówce, przedłużenie kredytów mieszkaniowych dla młodych małżeństw, nic z tego nie wyszło. To świadczy o wiarygodności tego rządu. Tusk nie nadaje się do rządzenia. W rzeczywistości wypełnia polecenia płynące z Brukseli przez Berlin. Urządza igrzyska bez chleba, a to nic innego jak bandyterka. Jestem przekonany, że Polacy potrafią rozliczyć rząd Tuska. Najlepszym rozliczeniem jest karta wyborcza.

Radna Rady Powiatu Danuta Krępa dodała, że ludzie są zaniepokojeni podwyżkami, tym, że spadnie ich poziom życia. 

- Mieszkańcy czują się oszukani. My wsłuchiwaliśmy się w głosy ludzi i dbaliśmy o ich warunki życia, a te ulegają pogorszeniu.

Kandydatka na prezydenta Starachowic Agnieszka Kuś stwierdziła, że "koalicja 13 grudnia oszukała Polaków i działa przeciw nim". Jako przykład podała kwestię podniesienia kwoty wolnej od podatku.

- Odpowiednikiem rządowej koalicji w Starachowicach jest Komitet Wyborczy TST.  Dlatego w wyborach samorządowych głosujecie na Prawo i Sprawiedliwość - podsumowała.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.