JUŻ W KIOSKU

Piotr Capała oficjalnym kandydatem na prezydenta Starachowic. Kandydaci porozumienia samorządowego zaprezentowani [ZDJĘCIA]

2024-02-20 23:23:28

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Komitet Wyborczy Wyborców TST – Twój Samorząd Teraz podczas spotkania wyborczego, które odbyło się we wtorek (20 lutego br.) w starachowickim Hotelu Senator, przedstawił swojego kandydata na fotel prezydenta miasta Starachowice oraz osoby, które podczas wyborów samorządowych 2024 będą ubiegać się o mandaty radnych Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego we wszystkich okręgach wyborczych.

fot. Anna Ząbecka / Gazeta Starachowicka

Komitet Wyborczy oficjalnie potwierdził, że kandydatem TST – Twój Samorząd Teraz na urząd prezydenta Starachowic będzie adwokat Piotr Capała, który podkreśla, że podstawową przyczyną startu w wyborach jest chęć odświeżenia naszego samorządu.

- Chcielibyśmy wprowadzić nowe osoby, wprowadzić koloryt, dyskusję i dialog do naszego samorządu. Kandyduję, by oddać samorząd mieszkańcom i żeby przybliżyć decyzyjność Rady Miejskiej, jak również prezydenta w stronę mieszkańców, aby prezydent wsłuchiwał się w głos osób, które go wybrały – mówi Piotr Capała. - Jestem starachowiczaninem z urodzenia i wyboru. Po maturze w Starachowicach wyjechałem na studia do Wrocławia, gdzie ukończyłem prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Potem z wyboru wróciłem, bo chciałem i wiem, że mogę mieć realny wpływ na to, co się dzieje w mieście, by mieszkańcy mieli oddolny wpływy na życie tutaj. Od 10 lat jestem członkiem palestry i mam nadzieję, że to doświadczenie przełoży się na grunt naszego miasta, by niczego nie narzucać mieszkańcom, ale wykonywać usługi na rzecz wspólnoty, którą reprezentuje prezydent - podkreśla. - Nasz program 10/10 będziemy sukcesywnie prezentować przez 47 dni, które pozostały do wyborów. Mamy szczegółowe bloki tematyczne, które mają na celu przywrócenie komunikacji, w planach jest tańsza gmina, rozwiązanie problemu budowy spalarni śmieci, miasto dla klimatu, przyciągnięcie inwestorów i powrót ludzi młodych do miasta. Zadbamy o problemy osób z niepełnosprawnościami i politykę senioralnej. Moja drużyna jest pełna świeżości, ale są w niej także osoby zaangażowane i doświadczone - powiedział.

Ministra ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz i kandydat na prezydenta Starachowic Piotr Capała / fot. Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

Piotr Capała (ur. 1988 r.) to rodowity starachowiczanin. Z zawodu jest adwokatem. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikację adwokacką odbył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu wraz z egzaminem adwokackim zdanym w marcu 2017 r. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Starachowicach, jest członkiem Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach. Od 2021 roku sprawuje funkcję szefa starachowickich struktur Platformy Obywatelskiej. Z zamiłowania, doświadczenia i posiadanej wiedzy jest karnistą i administratywistą, który od 10 lat udzielający pomocy prawnej m.in. w zakresie procesu inwestycyjno- budowlanego, zarówno po stronie Inwestorów jak i uczestników procesu. Jest także pełnomocnikiem mieszkańców Starachowic i strony społecznej w postępowaniach administracyjnych związanych z realizacją inwestycji Instalacji Odzysku Energii w Starachowicach.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Starachowicach

Okręg numer 1: 

1. DARIUSZ GRUNT

2. MARTA SZPERLICH-KOSMALA

3. WIOLETTA TRZOS

4. BARBARA FRĄCZEK

5. RADOSŁAW FIGARSKI

6. SYLWIA BUJNOWSKA

7. JAROSŁAW MAX CISZEK

Okręg numer 2: 

1. MIROSŁAW GĘBOREK

2. DOROTA PRÓCHNICKA

3. PAWEŁ LEWKOWICZ

4. ADELAJDA KUCHARSKA

5. KAROLINA ZAJĄC-KRĘPA

6. GABRIELA KOCHMAŃSKA

7. RAFAŁ SZELĄG

Okręg numer 3:

1. ANNA PAJĄK

2. KONRAD RĄCZKA

3. MAREK GAJEK

4. PIOTR MACIĄG

5. ANNA ERBEL

6. MICHAŁ KĘDZIORA

7. MARIA DERRA

Okręg numer 4: 

1. PIOTR CAPAŁA

2. SYLWESTER KWIECIEŃ

3. MALWINA MADZIO

4. GRZEGORZ WASILEWSKI

5. JAROSŁAW LIS

6. AGNIESZKA KUTERA

7. IWONA GRUDNIEWSKA

8. WOJCIECH MATUSIAK

Kandydaci do Rady Powiatu

Okręg numer 1 (Starachowice): 

1. HUBERT MICHALSKI

2. ALDONA ADAMCZYK

3. ROBERT PASTUSZKA

4. AGNIESZKA POLAK

5. CEZARY BERAK

6. ANNA ŻYCIŃSKA

7. JERZY KRAWCZYK

Okręg numer 2 (Starachowice): 

1. KINGA SAWICKA

2. SŁAWOMIR MOĆKO

3. WŁODZIMIERZ ŁAŃCUCHOWSKI

4. IWONA LIS

5. BOŻENA GAIK

6. ALDONA JAROSIŃSKA

7. MICHAŁ CAPAŁA

8. KONRAD KWIECIEŃ

Okręg numer 3 (Brody i Mirzec): 

1. DARIUSZ DĄBROWSKI

2. RYSZARD NOWAK

3. RADOSŁAW KONIARZ

4. GRZEGORZ KSIĘŻAK

5. KATARZYNA BERNACIAK

6. WERONIKA KUREK-SZNAUCNER

7. IWONA KOSZARSKA-ZEMŁA

Okręg numer 4 (Pawłów i Wąchock): 

1. JAROSŁAW SAMELA

2. KRZYSZTOF CHAREMSKI

3. MACIEJ BIDZIŃSKI

4. IZABELA KALISZ

5. JOANNA ŻYŚKO

6. MAŁGORZATA DULĘBA

7. MIROSŁAW KALISTA

Udział w konwencji wyborczej Komitetu Wyborczego TST - Samorząd Teraz wzięli: minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz (Platforma Obywatelska), wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna (Nowa Lewica), Jan Maćkowiak - radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Artur Pejas - wiceprzewodniczący świętokrzyskiej Nowej Lewicy, a także licznie zgromadzenia sympatycy Komitetu Wyborczego. 

- Prawdziwość i autentyczność jest najważniejszą cechą prezydenta. Piotr Capała taki właśnie jest – otwarty na ludzi i ich sugestie, a co ważniejsze – umie słuchać. Jestem w polityce od lat, wiem więc, że to właśnie najważniejsza wartość. Życzę wam wygranej, bo stworzenie takiego porozumienia jak wasze, to coś niebywałego – mówiła ministra Marzena Okła-Drewnowicz.

- Trzymam kciuki za wasz sukces, jestem do waszej dyspozycji tak samo, jak cały rząd Koalicji 15 Października. To, że jesteście razem, to wasza największa siła - dodał minister Andrzej Szejna.

fot. Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.