JUŻ W KIOSKU

Otwarcie boiska w Rudniku

2023-09-11 11:42:53

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Mieszkańcy wsi Rudnik (gm. Brody), licznie przybyli na festyn rodzinny zorganizowany z okazji oddania do użytku boiska przy ul. Topolowej. Inwestycja była przeprowadzona na prośbę mieszkańców.

fot. Gmina Brody

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat podziękowała wszystkim za przybycie. Zauważyła, że na festynie jest wiele rodzin i powiedziała, że to ważne, aby móc wspólnie spotkać się i mile spędzić czas wśród znajomych ze wsi.

Śpiewy, tańce, recytacje

Następnie swój program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudniku. Występ uzdolnionej młodzieży bardzo się podobał i otrzymał od zebranych gromkie oklaski. Na festynie, dzieci mogły za darmo korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i pomalować twarze na jeden z kilkudziesięciu wzorów. Częstowano wszystkich kiełbaskami z grilla, popcornem, ciastem oraz napojami.

Podziękowania i piknik

Nowy obiekt pobłogosławił proboszcz parafii w Krynkach ks. kan. Wojciech Zdon. Było także przecięcie wstęgi. Uczestniczyła w nim Pani Wójt, Sekretarz Gminy Brody Marcin Góźdź, kierownik referatu inwestycyjnego w Urzędzie Gminy Brody Jacek Wójcik, ks. kan. Wojciech Zdon wraz z klerykiem Kamilem Stachuczym oraz reprezentanci wsi Rudnik: radny Andrzej Jagieła, sołtys Dorota Walkiewicz, Sylwester Dudek – twórca i trener Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”, członkowie rady sołeckiej, Jan Grudniewski – generał drużyn strzeleckich, uczeń szkoły w Rudniku i inni mieszkańcy.

Po części oficjalnej odbył się minikoncert wokalistek Studia Piosenki Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach: Julii Garbacz i Julii Jagieło. Na nowym boisku odbyły się pierwsze mecze reprezentacji LKB „Rudnik” i młodzików „Kamiennej Brody. Piknik trwał od godziny 16:30 aż do wieczora.

fot. UG Brody

/informacja prasowa: Gmina Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Rehabilitacja zdrowotna w Krynkach

2023-09-18

Rehabilitacja zdrowotna w Krynkach

Dzięki porozumieniu i  współpracy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Panaceum” w Brodach i wójta Gminy Brody Marzeny Bernat, udzielanie świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej będzie kontynuowane przez nowo utworzoną jednostkę - Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach, Gmina Brody. W związku z tym z dniem 31 grudnia 2023 roku NZOZ "Panaceum" zaprzestanie udzielania świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej.
Wspaniała zabawa podczas Festynu pod Zaporą

2023-08-21

Wspaniała zabawa podczas Festynu pod Zaporą

Na boisku kompleksu sportowego w Brodach w sobotę (19 sierpnia br.) odbył się gminny Festyn pod Zaporą. Podczas tegorocznej imprezy wystąpił zespół MIG, znany z repertuaru disco polo. Jednak największy entuzjazm wzbudził występ Dawida Kwiatkowskiego z zespołem. To właśnie ten artysta sprawił, że boisko w Brodach szczelnie wypełniło się publicznością, która wraz z nim śpiewała jego znane przeboje.
Mistrzyni wędki

2023-08-19

Mistrzyni wędki

Gmina Brody odnotowała sukces na Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Rzutowym za sprawą swojej mieszkanki Nikoli Serafin. Nastolatka przywiozła z tej imprezy 4 srebrne medale. Reprezentowała na niej nie tylko swoją małą ojczyznę, ale i Polskę jako członkini drużyny narodowej.   
Gmina Brody zaprasza na Festyn pod Zaporą 

2023-08-15

Gmina Brody zaprasza na Festyn pod Zaporą 

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat zaprasza w sobotę 19 sierpnia na Festyn pod Zaporą. Początek godzina 15.00 – boisko sportowe w Brodach, ul. Sportowa 1. Gwiazdami imprezy będą Dawid Kwiatkowski i zespół MIG. 
Półkoloniści w Brodach

2023-08-04

Półkoloniści w Brodach

Gmina Brody  po raz pierwszy w tym roku zaproponowała dzieciom na czas wakacji udział w półkoloniach. Za uczestnikami już pierwszy turnus, drugi dobiega końca, a będzie jeszcze trzeci.  
Udany wypoczynek nad Zalewem Brodzkim

2023-07-30

Udany wypoczynek nad Zalewem Brodzkim

Zakończył się pierwszy turnus półkolonii w gminie Brody. Po raz pierwszy zorganizowano tę wakacyjną atrakcję dla dzieci. Zajęcia odbywały się głównie na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzie.
Będą przebudowy dróg w Lipiu i Adamowie

2023-07-21

Będą przebudowy dróg w Lipiu i Adamowie

Pod koniec maja br. (30 maja) została zawarta umowa przez Powiat Starachowicki pod przewodnictwem starosty starachowickiego Piotra Ambroszczyka z Gminą Brody reprezentowaną przez wójt Marzenę Bernat, w sprawie wspólnej realizacji zadania polegającego na przebudowie dróg powiatowych - ul. Starachowickiej w miejscowości Lipie oraz ul. Szkolnej w miejscowości Adamów.
Stulecie szkoły w Lipiu

2023-07-01

Stulecie szkoły w Lipiu

Jubileusz był wielkim świętem dla uczniów, nauczycieli, absolwentów szkoły, mieszkańców Lipia i całej gminy Brody. Wśród zaproszonych gości była Pani Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm RP. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, którą w miejscowej kaplicy sprawowali: ks. infułat Stanisław Pindera, ks. Andrzej Rdzanek i ks. Zbigniew Zep. W budynku szkolnym, wszystkich gości przywitała Beata Majchrzyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipiu.
Śpiewająco o przyrodzie 

2023-06-17

Śpiewająco o przyrodzie 

Zespół Szkolno -Przedszkolny w Lubieni (gmina Brody) zaprosił uczniów szkół podstawowych do udziału w Gminnym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej. Wydarzenie miało już ósmą edycję.
Nowy budynek na Dzień Dziecka

2023-06-06

Nowy budynek na Dzień Dziecka

W niedzielę (4 czerwca br.) w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim uroczyście otwarto i przekazano do użytku nową inwestycję w gminie Brody, czyli nowoczesny budynek administracyjny z węzłem sanitarnym. Wydarzenie połączono z Gminnym Dniem Dziecka.