JUŻ W KIOSKU

Otwarcie boiska w Rudniku

2023-09-11 11:42:53

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Mieszkańcy wsi Rudnik (gm. Brody), licznie przybyli na festyn rodzinny zorganizowany z okazji oddania do użytku boiska przy ul. Topolowej. Inwestycja była przeprowadzona na prośbę mieszkańców.

fot. Gmina Brody

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat podziękowała wszystkim za przybycie. Zauważyła, że na festynie jest wiele rodzin i powiedziała, że to ważne, aby móc wspólnie spotkać się i mile spędzić czas wśród znajomych ze wsi.

Śpiewy, tańce, recytacje

Następnie swój program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudniku. Występ uzdolnionej młodzieży bardzo się podobał i otrzymał od zebranych gromkie oklaski. Na festynie, dzieci mogły za darmo korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i pomalować twarze na jeden z kilkudziesięciu wzorów. Częstowano wszystkich kiełbaskami z grilla, popcornem, ciastem oraz napojami.

Podziękowania i piknik

Nowy obiekt pobłogosławił proboszcz parafii w Krynkach ks. kan. Wojciech Zdon. Było także przecięcie wstęgi. Uczestniczyła w nim Pani Wójt, Sekretarz Gminy Brody Marcin Góźdź, kierownik referatu inwestycyjnego w Urzędzie Gminy Brody Jacek Wójcik, ks. kan. Wojciech Zdon wraz z klerykiem Kamilem Stachuczym oraz reprezentanci wsi Rudnik: radny Andrzej Jagieła, sołtys Dorota Walkiewicz, Sylwester Dudek – twórca i trener Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”, członkowie rady sołeckiej, Jan Grudniewski – generał drużyn strzeleckich, uczeń szkoły w Rudniku i inni mieszkańcy.

Po części oficjalnej odbył się minikoncert wokalistek Studia Piosenki Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach: Julii Garbacz i Julii Jagieło. Na nowym boisku odbyły się pierwsze mecze reprezentacji LKB „Rudnik” i młodzików „Kamiennej Brody. Piknik trwał od godziny 16:30 aż do wieczora.

fot. UG Brody

/informacja prasowa: Gmina Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2024-04-12

"Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi"

Gmina Brody wybrała swojego gospodarza. Został nim 45 - letni Ernest Kumek, związany z gminą od urodzenia. W tutejszym urzędzie zaczynał swoją pracę za kadencji wójta Andrzeja Śliwy, o którym wypowiada się z szacunkiem jako o swoim nauczycielu samorządności. Teraz lada chwila sam obejmie to stanowisko. Jakim wójtem zamierza być? M.in. o tym w wywiadzie, którego nam udzielił.        
Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

2024-03-29

Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe w Lipiu na ulicy Starachowickiej i w Adamowie na ulicy Szkolnej. Na tych drogach przedstawiciele powiatu starachowickiego i gminy Brody spotkali się z przedstawicielami wykonawcy.
Rekordowe palmy w Krynkach

2024-03-29

Rekordowe palmy w Krynkach

Tradycją parafii w Krynkach - najstarszej w gminie Brody, są wysokie, ponad sześciometrowe palmy wielkanocne. W tym roku na obchody Niedzieli Palmowej przywieziono ich aż 14. Jest to rekord niepobity od wielu lat.
Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

2024-03-27

Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

 W Urzędzie Gminy w Brodach odbyły się lokalne eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Wielu mieszkańców skorzystało z badań

2024-03-16

Wielu mieszkańców skorzystało z badań

Gmina Brody we współpracy z Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach oraz firmą Telemedycyna Polska S.A, 10 marca zorganizowała tzw. „białą niedzielę”. Całość działania została sfinansowana z budżetu gminy.
Artystyczny wieczór dla kobiet

2024-03-16

Artystyczny wieczór dla kobiet

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w Sali Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach odbył się koncert utalentowanego wokalisty Wiktora Kowalskiego. Zaśpiewał on znane utwory m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Anny German Mieczysława Fogga, oraz piosenki z „Co dnia” i „Tango” - własnej, debiutanckiej płyty. Występ artysta podobał się tak bardzo, że były aż trzy bisy.
Dzień Kobiet z wokalistą wysokiej klasy

2024-03-07

Dzień Kobiet z wokalistą wysokiej klasy

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Kobiet. Z tego względu Wójt Gminy Brody Marzena Bernat zaprasza wszystkie Panie - i nie tylko- w piątek 8 marca o godzinie 18.00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, ul. Radomska 34 na wyjątkowy koncert Wiktora Kowalskiego.
Gmina Brody. Rusza terapia integracji sensorycznej

2024-03-04

Gmina Brody. Rusza terapia integracji sensorycznej

Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach, Gmina Brody rozpoczyna terapię integracji sensorycznej.
Starachowiccy harcerze wypoczywają nad Zalewem Brodzkim

2024-02-18

Starachowiccy harcerze wypoczywają nad Zalewem Brodzkim

W pierwszym tygodniu ferii wójt gminy Brody Marzena Bernat odwiedziła, znajdujące się w części budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie, Sezonowe Schronisko Młodzieżowe.
Półmetek ferii – udane spotkania w gminie Brody

2024-02-17

Półmetek ferii – udane spotkania w gminie Brody

W miejscowościach gminy Brody zorganizowane były imprezy integracyjne z zabawami, animacjami i prezentami. Do tej pory, ekipa organizatorów odwiedziła Krynki, Styków, Lipie i Dziurów. Spotkania odbywały się na ogół na terenach przyszkolnych. We wszystkich uczestniczyła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Zachęcała do miłego wspólnego spędzania czasu i brała udział w tańcach i zabawach na świeżym powietrzu. Dyrektorzy szkół dziękowali Pani wójt na obecność i za prezenty. W spotkaniu uczestniczyła także Dorota Grudnicka-Glina - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody, Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz rodzice uczniów i nauczyciele.