JUŻ W KIOSKU

Osiny. Przebudowa drogi za półmetkiem

2023-06-26 11:52:15

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Przebudowa drogi gminnej w Osinach na odcinku od kościoła do skrzyżowania z drogą 744 została niemal ukończona. Intensywne prace trwają na odcinku od skrzyżowania do granicy z gminą Mirów.

Na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 744 do kościoła zakończyły się prace budowlane. Powstała szeroka na pięć metrów droga z chodnikiem dla pieszych z jednej strony oraz umocnionym poboczem z drugiej strony jezdni. Droga została odwodniona za pomocą korytek krakowskich oraz rowów wyłożonych płytami ażurowymi. Przed każdą posesją i działką rolną powstały wyłożone kostką brukową zjazdy. Przed kościołem wybudowane zostały miejsca parkingowe.

Obecnie prace prowadzone są przez firmę Budromost Starachowice na odcinku od skrzyżowania do granicy z gminą Mirów. W większości wykonane zostały już prace ziemne, powstał chodnik dla pieszych, zjazdy na posesje i umocnione płytami ażurowymi rowy odwadniające. Obecnie trwają przygotowania do ułożenia na tym odcinku warstw bitumicznych. Kolejnym etapem prac będzie przebudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką 744 oraz montaż oznakowania drogi. Zakończenie prac planowane jest na koniec września.

Gmina Mirzec na realizacji trzeciego etapu przebudowy drogi gminnej przez Osiny otrzymała dofinansowanie w kwocie blisko 4 588 500 złotych z programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wkład gminy Mirzec wyniesie 706 530 złotych. Łączne nakłady na ten cel wyniosą 5 295 030.

Podczas trzeciego, ostatniego etapu prac na gminnej drodze w Osinach przebudowanych zostanie 1309 metrów drogi. W poprzednich latach przebudowano blisko dwa kilometry drogi. Poprzednie przebudowy również były prowadzone przy udziale pieniędzy pozyskanych z rządowych programów.

/informacja prasowa: UG Mirzec/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Ośrodek Zdrowia w Mircu. Dobry wynik finansowy, przybywa pacjentów

2023-11-30

Ośrodek Zdrowia w Mircu. Dobry wynik finansowy, przybywa pacjentów

Dobra sytuacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mircu. Placówka za trzy kwartały 2023 roku wypracowała ponad 260 000 złotych zysku, a do Ośrodka Zdrowia zapisało się 443 nowych pacjentów.
Turniej siatkarski o Puchar Gór Świętokrzyskich

2023-11-29

Turniej siatkarski o Puchar Gór Świętokrzyskich

Fani piłki siatkowej mieli okazję do dużych emocji. 
Plac zabaw w Ostrożance gotowy

2023-11-24

Plac zabaw w Ostrożance gotowy

Zakończyły się prace przy budowie placu zabaw dla dzieci oraz urządzeniu siłowni zewnętrznej na gminnej działce w Ostrożance.
Nowe bezpieczne przejście

2023-11-11

Nowe bezpieczne przejście

To kolejna taka inwestycja w gminie Mirzec. Nowe przejście pomoże mieszkańcom bezpiecznie pokonać drogę wojewódzką nr 744, między dużym parkingiem a kościołem w centrum Mirca. To miejsce szczególnie często wybierane przez pieszych do przekraczania jezdni.
Ponad 15 tysięcy na zabytkowe nagrobki

2023-11-07

Ponad 15 tysięcy na zabytkowe nagrobki

Nowym rekordem zakończyła się zbiórka datków na remont cennych nagrobków zlokalizowanych na starym cmentarzu w Mircu. Osoby, które odwiedziły miejsca pamięci swoich bliskich ofiarowały kwestującym niemal 2,5 tys. zł więcej niż rok temu. 
W Mircu powstaje bezpieczne przejście dla pieszych

2023-11-01

W Mircu powstaje bezpieczne przejście dla pieszych

Rozpoczęła się budowa nowego bezpiecznego przejścia dla pieszych w Mircu w ciągu drogi wojewódzkiej 744.
Kwesta na ratowanie zabytkowych mirzeckich nagrobków 

2023-10-29

Kwesta na ratowanie zabytkowych mirzeckich nagrobków 

Podobnie jak w poprzednich latach Stowarzyszenie na rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Leonarda w Mircu serdecznie zaprasza do udziału w kweście na odnowę zabytkowych nagrobków i krzyży na starym cmentarzu w Mircu.
Gmina Mirzec wśród liderów inwestycji

2023-10-28

Gmina Mirzec wśród liderów inwestycji

Gmina Mirzec uplasowała się na 6 miejscu w Polsce wśród gmin wiejskich w rankingu „Finansowy Sukces Kadencji 2018–2023”, przygotowywanym przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Tym samym znalazła się w gronie samorządów, które we wspomnianym okresie miały najwyższe dochody budżetowe oraz wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na 1 mieszkańca.
Komfort dla strażaków

2023-10-26

Komfort dla strażaków

Strażacy ochotnicy z Jagodnego (gmina Mirzec) korzystają już z odnowionej i doposażonej siedziby. Modernizacja została przeprowadzona z pieniędzy samorządowych przy udziale środków zewnętrznych.          
Pieśni ludowe i dwa jubileusze

2023-10-13

Pieśni ludowe i dwa jubileusze

 VII Gminny Przegląd Solistów Pieśni Ludowej pod hasłem „Śpiewać każdy może” odbył się tradycyjnie w świetlicy wiejskiej w Gadce.