JUŻ W KIOSKU

Opieka senioralna i ochrona zdrowia ważnym punktem w programie kandydatów PiS 

2024-03-28 10:04:57

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Przedświąteczna (środa, 27 marca) konferencja programowa kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starachowic Agnieszki Kuś dotyczyła opieki szpitalnej i propozycji dla seniorów z naszego miasta.

fot. Anna Ząbecka / Gazeta Starachowicka

Jednak zanim Agnieszka Kuś zaprezentowała założenia programu Prawa i Sprawiedliwości, skierowała apel do wyborców.

- Obserwując to, co dzieje się w ostatnim czasie w naszym kraju, chciałam zaapelować do Państwa o przemyślenie tego, na kogo zamierzacie głosować w najbliższych wyborach samorządowych. Nie wyobrażam sobie tego, że władza rządowa nie ma nic wspólnego z samorządową. Władza samorządowa musi współpracować z władzą krajową. Widzimy, co się dzieje w kraju. Koalicja 13 grudnia nie dotrzymała słowa, nie zrealizowała, jak zapowiadała 100 konkretów w 100 dni. Dlaczego o tym mówię? Władza nie dotrzymała obietnicy i okłamała nas w rządzie. Uważam, że to samo będzie w samorządzie. Dlatego koalicja, która powstała w Starachowicach, pod nazwą TST, a która na prezydenta wystawia człowieka z Platformy Obywatelskiej, uważam, że jest niewiarygodna i nie dotrzyma swoich obietnic - powiedziała kandydatka PiS na prezydenta miasta. 

Jeśli chodzi o program dotyczący seniorów i ochrony zdrowia, Agnieszka Kuś wskazała, że w Starachowicach ponad 30 procent obywateli stanowią seniorzy. 

- To ogromna liczba i nimi również powinniśmy się zająć. Wiem, że w mieście funkcjonują kluby seniora, ale ile osób może z nich korzystać? Może 200 - 300 osób. Osób, które potrzebują pomocy, jest kilka tysięcy. My, jako komitet wyborczy PiS tymi seniorami się zajmiemy. Dla osób, które są sprawnie fizycznie, ale czują się samotne, na każdym osiedlu urządzimy kafejkę, by mogły się w mniejszym gronie ze sobą spotykać. Dla osób powyżej 65 roku życia, wprowadzimy program płatnej pomocy sąsiedzkiej. W mieście jest wiele osób, które nie mają już tu bliskich, dla nich utworzymy więcej miejsc w DPS-ach. Zmienimy dofinansowanie dla takich osób - podkreśliła Agnieszka Kuś.

Kandydatka do Rady Powiatu Danuta Krępa mówiła natomiast o starachowickiej ochronie zdrowia. Podkreśliła, że w ostatnich latach dzięki środkom zewnętrznym, w tym rządowym w szpitalu wiele się zmieniło. Przeniesiono oddział zakaźny, przeprowadzono termomodernizację szpitala, duże środki z funduszu medycznego przeznaczono na modernizację SOR. Wykonano remonty oddziałów chirurgii oraz ginekologii i położnictwa. Zakupiono tomograf oraz mammograf.

- Te wszystkie inwestycje i doposażenie szpitala mają wpływ na leczenie pacjentów i funkcjonowanie szpitala - powiedziała. - I to zapewni KW Prawo i Sprawiedliwość

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.