JUŻ W KIOSKU

Nowe numery telefonów do starachowickiego magistratu

2024-02-13 08:45:59

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Podczas poniedziałkowej (12 lutego br.) konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek poinformował, że w związku z rozwojem usług elektronicznych, zmianie ulegają numery telefonów do Urzędu Miejskiego w Starachowicach. 

fot. Gazeta Starachowicka

- W Starachowicach uruchomiliśmy system telefonii cyfrowej VOIP - to kolejny etap wdrażania e-usług w naszym mieście. Przy tej okazji, konieczne było nadanie nowej numeracji dla Urzędu i wszystkich jednostek przez operatora telefonii - mówi Marek Materek. -  Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok Telefonia VOIP to przede wszystkim poprawa jakości obsługi mieszkańców. Od momentu wdrożenia systemu, każda osoba dzwoniąca do urzędu, po wskazaniu poprzez numerację tematu, jakiego dotyczy połączenie, będzie bezpośrednio kierowana do pracownika, który posiada właściwe kompetencje do rozpatrzenia naszej sprawy. Lepsza będzie również jakość rozmów. Kolejnym aspektem przemawiającym za wprowadzeniem telefonii jest oszczędność. Wdrożenie platformy komunikacyjnej zmniejszy koszty usług telekomunikacyjnych, ponieważ połączenia wykonywane między jednostkami będą bezpłatne. Dodatkowo telefonia będzie istotnym kanałem komunikacyjnym dla osób z niepełnosprawnościami (niewidzących, słabowidzących), ponieważ pozwala na dodanie znacznie większej liczby usług, wykraczających poza typowe funkcjonalności głosowe i telefoniczne.

NOWY NUMER TELEFONU DO URZĘDU: 41 322 1000 (telefon obsługują pracownicy Biura Obsługi Mieszkańców)

NOWY ADRES MAIL: um@starachowice.eu

Do końca maja 2024 roku dotychczasowe numery telefonów oraz główny adres mailowy Urzędu Miejskiego będą wciąż dostępne, to znaczy, że za ich pośrednictwem nadal będzie można skontaktować się z pracownikami Urzędu. Okres przejściowy zostanie przeznaczony na kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców, która zostanie przeprowadzona za pośrednictwem mediów tradycyjnych i elektronicznych.

- Po tym czasie stare numery telefonów mają zostać zdezaktywowane, ale oczywiście jeżeli zobaczymy, że mieszkańcy potrzebują więcej czasu, ten okres wydłużymy - dodaje prezydent.

Przedmiotem realizowanego przez Gminę Starachowice projektu jest rozwój elektronicznych usług publicznych w zakresie e-usług oraz zwiększenie dostępu mieszkańców i instytucji z terenu Starachowic do cyfrowych usług publicznych. Na ten cel miasto pozyskało ponad 13-milionowe dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020. Uzupełnieniem tego zadania jest realizacji projektu „Cyfrowa Gmina”, na który miasto pozyskało kolejny milion złotych.

- Modernizujemy usługi informatyczne w naszym mieście, aby mieszkańcy otrzymali pełen pakiet e-usług. Tworzymy usługi publiczne dostępne przez internet, aby dostęp do załatwienia spraw był mobilny i łatwo dostępny. Chcemy, aby każdy mieszkaniec miał możliwość załatwienia najważniejszych spraw bez potrzeby wychodzenia z domu - podkreśla prezydent Starachowic Marek Materek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.