JUŻ W KIOSKU

Nowa kuchnia dla przedszkolaków

2022-09-17 08:53:12

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przedszkole Miejskie nr 7 może pochwalić się zmodernizowaną kuchnią, wyremontowanym zapleczem i nowymi urządzeniami, które przyczynią się do lepszego komfortu pracy. Remont przedszkolnej kuchni to jeden z elementów zwycięskiego projektu w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

fot. Gazeta Starachowicka

- Zakończyliśmy oficjalnie modernizację kuchni w Przedszkolu Miejskim nr 7, która teraz zyskała zupełnie nowe oblicze. Nowe płytki na ścianach i podłodze, pełen remont zaplecza kuchennego i wreszcie nowe meble oraz urządzenia kuchenne robią niesamowity efekt. Ta kuchnia robi wrażenie i jest niezwykle funkcjonalna – mówił podczas piątkowej (16 września) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek.

Z wyremontowanej kuchni radości nie kryła dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 Pani Katarzyna Zaborowska.

- Kuchnia zyskała nowe urządzenia i mam nadzieję, że przyczyni się to do lepszego komfortu pracy. Jestem przekonana, że teraz dzieci będą miały bardziej urozmaicone posiłki – przyznała dyrektor placówki, która podczas konferencji dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowej realizacji zadania.

Słowa podziękowania skierowała do Prezydenta Miasta Marka Materka, jego zastępcy Marcina Gołębiowskiego oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marcie Woźniak.

- W imieniu swoim i całej społeczności przedszkolnej bardzo dziękuję za pomoc na każdym etapie realizacji tego projektu – dodała dyrektor, która wspólnie z prezydentem miasta skierowała również słowa podziękowania do wszystkich osób głosujących na projekt.

Rewitalizacja osiedla

Remont kuchni w Przedszkolu Miejskim nr 7 jest pierwszym zakończonym działaniem z listy 10 przedsięwzięć wchodzących w skład zadania „Osiedle Żeromskiego – Rewitalizacja cz. II”. Zadanie to wygrało ubiegłoroczną edycję starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskało łącznie 672 głosy poparcia, a propozycję realizacji tego zadania zgłosił Pan Ryszard Bachowski. Kolejne przedsięwzięcia w ramach rewitalizacji osiedla Żeromskiego będą realizowane sukcesywnie.

W przyszłym tygodniu nastąpi odebranie prac związanych z wykonaniem zatoki postojowej i chodnika przy ulicy Sienkiewicza – rozbiórka ok. 100 m2 chodnika, ułożenie nowego chodnika, budowa zatoki postojowej. W trakcie realizacji jest również zadanie związane z budową zatoki postojowej przy ulicy Prusa – zerwanie starych opasek i chodniczków, wykonanie nowej nawierzchni zatoki postojowej z płyt ażurowych – ok. 150 m2. W przyszłym tygodniu rozpoczną się ponadto prace związane z zakupem czterech plenerowych urządzeń do ćwiczeń. Nowa siłownia plenerowa powstanie w okolicach bloków przy ulicy Reja 6 i Sienkiewicza 3. Od października br. planowana jest rozbudowa istniejącego placu zabaw przy ulicy Reja 8. W ramach zadania zostaną zakupione ławki, huśtawka rodzinna, pomost wieży ze zjeżdżalnią, a także wykonane zostaną nowe nasadzenia.

Ponadto, w tym roku rusza również realizacja projektu na budowę miejsc postojowych przy ulicy Słonecznej.

Realizowany obecnie zwycięski projekt dotyczący rewitalizacji Osiedla Żeromskiego, w ubiegłorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego zyskał olbrzymie wsparcie mieszkańców. Blisko 700 głosów zadecydowało o zwycięstwie projektu i możliwości jego realizacji. Wczoraj był ostatni etap tegorocznego głosownia. To internetowe, gdzie oddano prawie 3100 głosów, okazało się rekordowe. 

fot. UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2023-09-28

"Mieszkańców nie interesują faktury. Oczekują tego, żeby inwestycje były realizowane w terminie"

Na łamach Gazety wielokrotnie informowaliśmy o inwestycji drogowej przy ulicy Mickiewicza w Starachowicach. Po tym, jak kilka miesięcy temu została zerwana nawierzchnia drogi, prace tam stanęły w miejscu. A według pierwotnych założeń ostatniego dnia września br. powinna zakończyć się modernizacja tej drogi.
Miejski program in vitro trafi pod obrady Rady Miejskiej

2023-09-27

Miejski program in vitro trafi pod obrady Rady Miejskiej

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w piątek (29 września br.), radni zdecydują o dalszych losach miejskiego programu in vitro dla Starachowic. Dokument, który został skierowany do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, uzyskał pozytywną opinię.
Strzelnica a obwodnica. Powraca temat funkcjonowania klubu

2023-09-26

Strzelnica a obwodnica. Powraca temat funkcjonowania klubu

Klub Sportowy „ŚWIT” Starachowice w sobotę 23 września br. w mediach społecznościowych opublikował wpis zatytułowany „Ofensywa w obronie strzelnicy KS ŚWIT”. Jego treść została również rozesłana do lokalnych mediów. Wpis zawiera stanowisko klubu dotyczące godzącej w działalność strzelnicy, budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. W sobotę 30 września planowany jest protest „w sprawie ignorowania interesów mieszkańców Starachowic i zagrożenia funkcjonowania KS Świt przy budowie obwodnicy miasta”.
Modernizacja Parku Kultury się przedłuży. Co z remontem schodów? 

2023-09-27

Modernizacja Parku Kultury się przedłuży. Co z remontem schodów? 

W ogłoszonym przez starachowicki magistrat postępowaniu na przebudowę schodów wejściowych i murków oporowych do budynku Parku Kultury przy ul. Radomskiej 21 w Starachowicach nie wzięła udziału żadna firma. W związku z tym, że w postępowaniu nie złożono żadnej oferty, pod koniec sierpnia 2023 r. przetarg został unieważniony.  

2023-09-23

"Pytanie, czy podjudzanie" - czyli wokół wpisu prezydenta Starachowic

Działacze Prawa i Sprawiedliwości podczas piątkowej (22 września  br.) konferencji prasowej zaapelowali do prezydenta Marka Materka o zaniechanie manipulowania mieszkańcami powiatu. Sprawa dotyczy wpisu włodarza Starachowic w mediach społecznościowych, w którym odniósł się do dotacji, jaką szpital starachowicki dostał na remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Zapomniany zabytek

2023-09-24

Zapomniany zabytek

Temat popadania w ruinę XIX- wiecznego domu robotniczego przy ulicy Sportowej w Starachowicach nie jest nowością. Lokalne media poruszały go już w przeszłości, na problem zwracali także uwagę mieszkańcy. Nas do podjęcia go na nowo skłonił głos Czytelniczki, która martwiła się o przyszłość obiektu, cennego choćby ze względu na swój wiek. Jednak mimo upływu lat nie widać konkretnych działań, by go uchronić przed kompletną ruiną.  
Ciepło wspominają Starachowice

2023-09-22

Ciepło wspominają Starachowice

Państwo Elena i Zaza Kordzaia przez 6 lat mieszkali i pracowali w Starachowicach. Teraz przyszedł czas na powrót do Gruzji. Z pobytu w naszym mieście wynoszą same dobre wspomnienia.
Serce dla Maćka

2023-09-21

Serce dla Maćka

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     
Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

2023-09-21

Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

Nadleśnictwo Skarżysko wybrało firmę, która wykona remont ulicy Szydłowskiego w Starachowicach biegnącej po leśnych terenach południowej strony Lubianki. Po tym jak miasto zainwestowało w teren rekreacyjny ponad 30 milionów złotych, teraz swój wkład w rozwój tego obszaru dokładają leśnicy. 
W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

2023-09-20

W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

Firma Zeta Safe Harbour z siedzibą w Krakowie działająca w branży "Nieruchomości - kupno, sprzedaż, wynajem", w 2021 roku w przetargu ogłoszonym przez Gminę Starachowice, kupiła działkę wraz z budynkiem po dawnej szkole przy ulicy Kieleckiej.