JUŻ W KIOSKU

Nowa dyrekcja szpitala

2022-01-04 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Z dniem 1 stycznia 2022 r zaszły daleko idące zmiany w starachowickiej lecznicy. Pełnienie obowiązków dyrektora PZOZ do czasu wyłonienia nowego szefa powiatowej lecznicy powierzone zostało Jolancie Kręckiej. Zastępcami dyrektora ds. medycznych i ds. pielęgniarstwa zostali: Jacek Walkowski i Dorota Rurarz.

fot. Powiat Starachowicki

3 stycznia br. odbyło się spotkanie nowej dyrekcji z kadrą medyczną szpitala z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka. Bezpośrednio po nim rozpoczęła się konferencja prasowa, na której starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem dokonał oficjalnej prezentacji nowej dyrekcji, tj. Jolanty Kręckiej, która będzie pełniła obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na szefa lecznicy, a także jej zastępców – Jacka Walkowskiego (zastępca dyrektora ds. medycznych) oraz Doroty Rurarz ( zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa).

- Po 10 latach historia zatoczyła koło – powiedziała Jolanta Kręcka, przyznając, że z wielkim sentymentem wróciła do Starachowic.

- Ten szpital, to także moje dziecko. Zgodziłam się mu pomóc do czasu wyłonienia nowej dyrekcji – powiedziała na konferencji. - Moim zadaniem będzie utrzymanie płynności szpitala i zapewnienie maksymalnie dobrej pracy w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Będziemy się skupiać na zapewnieniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego dobrej opieki medycznej. Dalsze kroki, zostawiam nowej dyrekcji – poinformowała J. Kręcka.

Prezydent Marek Materek zapowiedział, że będzie wspierać Powiat i szpital w pozyskiwaniu kadry medycznej i środków na rozwój lecznicy, w tym m.in. na odkupienie dawnego budynku po Polsko – Amerykańskich Klinikach Serca.

- Jako Zarząd podjęliśmy działania zmierzające do „odcovidowienia” szpitala w Starachowicach. 10 stycznia o godz. 11.00 mamy wyznaczone spotkanie z Wojewodą Świętokrzyskim. Tematem rozmów będzie m.in. odkupienie skrzydła po PAKS. Starachowiczanie zasługują, by leczyć się w swoim szpitalu, który był jednym z lepszych w województwie, i który zyskał nowe doświadczenie poprzez to, że stał się jednoimienny. Najwyższa pora wracać jednak do normalności – mówił starosta. - Wiemy, że COVID pozostanie z nami na długo. Nie można wyłączać całych szpitali z leczenia pozostałych pacjentów. 

O powrocie do normalności mówili też nowi zastępcy, którzy zobowiązali do wsparcia J. Kręckiej w działaniach mających na celu przywrócenie lecznicy dawnej świetności.

- Wszelkie zmiany kadrowe zostawiam nowej dyrekcji. Jestem skoncentrowana na zapewnieniu płynności pracy szpitala – podkreśliła J. Kręcka.

Na 11 stycznia br., jak poinformował starosta P. Ambroszczyk, zaplanowane zostało posiedzenie Rady Społecznej przy PZOZ, na którym wyłoniony zostanie przedstawiciel do komisji konkursowej na dyrektora szpitala. Najprawdopodobniej na 12 stycznia br. zwołana zostanie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Starachowicach, na której powołana zostanie komisja.  Jeśli postępowanie zakończy się sukcesem, w ciągu ok. 3 miesięcy powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora szpitala.

/informacja prasowa Powiatu Starachowickiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Podziękowanie za serce i wychowanie

2023-01-29

Podziękowanie za serce i wychowanie

Niewiele powiatów w kraju może poszczycić się taką placówką rodzinną, jak nasza przy ulicy Warszawskiej w Starachowicach, z tak dużym stażem i z tak ogromnym zaangażowaniem w opiekę nad dziećmi. Jej wieloletni dyrektor Pan Witold Kowalski przez ponad 40 lat wraz z małżonką dawał ciepło i miłość dziesiątkom dzieciaków, które nie doświadczyły tego od swoich biologicznych rodziców. A teraz kończy już swoją działalność, choć nie porzuca misji, jaką jest wychowanie.
Jak sobie radzić w kryzysie?

2023-01-29

Jak sobie radzić w kryzysie?

Jak rozmawiać z osoba będącą w kryzysie, mającą myśli samobójcze, czy z dzieckiem, które ma za sobą próbę samobójczą – na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów, jakie odbyły się 25 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Jest to kolejne spotkanie w ramach działań zainicjowanych przez Powiat Starachowicki, wspólnie z III LO, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną i Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki, związanych z zapobieganiem zachowaniom samobójczym.
Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

2023-01-25

Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (26 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIX sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Dofinansowanie dla PZAZ

2023-01-23

Dofinansowanie dla PZAZ

Ponad 500 tys. zł przekaże w tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na utrzymanie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach podpisana została umowa w sprawie udzielenia dotacji na działalność zakładu w 2023 roku.
Podziękowanie za pomoc uchodźcom

2023-01-22

Podziękowanie za pomoc uchodźcom

Powiat Starachowicki doceniony przez Województwo za realizację projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy". Podczas gali, jaka odbyła się 16 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej, starosta Piotr Ambroszczyk odebrał podziękowania z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik.
„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

2023-01-21

„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

Ola Szaudel i Tadeusz Valde ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zostali zwycięzcami konkursu „Krótki film o bezpieczeństwie”, jaki odbył się w ramach kampanii społecznej "Reagując Ratujesz", ukierunkowanej na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Uroczyste wręczenie nagród połączone z podsumowaniem działań odbyło się 13 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. 
Szpital rozszerza specjalistykę

2023-01-18

Szpital rozszerza specjalistykę

Starachowicki szpital poszerza wachlarz usług medycznych. Do dyspozycji pacjentów są już cztery nowe poradnie, w tym stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych, neonatologiczna i neurologiczna dla dzieci, a w planach kolejne, w tym m.in. poradnia prenatalna dla kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia.
Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

2022-12-30

Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

Rada Powiatu w Starachowicach, podczas czwartkowej (29 grudnia 2022 r.) sesji przyjęła budżet na 2023 rok. Opiewa on na kwotę ponad 184 mln zł. Ponad 77 mln zł przeznaczone zostanie na inwestycje. 
Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

2022-12-28

Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (29 grudnia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Pracowity rok w powiecie

2022-12-27

Pracowity rok w powiecie

Odcovidowienia szpitala, zakup budynku po PAKS, pomoc uchodźcom, rozwój polityki społecznej czy zwiększanie obronności – to tym obszarom podporządkowane były w tym roku działania starosty Piotra Ambroszczyka i Zarządu Powiatu. Największym jednak wzywaniem, które udało się przekuć w sukces, było pozyskanie 100 mln zł na budowę wiaduktu w Starachowicach.