JUŻ W KIOSKU

Nowa dyrekcja szpitala

2022-01-04 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Z dniem 1 stycznia 2022 r zaszły daleko idące zmiany w starachowickiej lecznicy. Pełnienie obowiązków dyrektora PZOZ do czasu wyłonienia nowego szefa powiatowej lecznicy powierzone zostało Jolancie Kręckiej. Zastępcami dyrektora ds. medycznych i ds. pielęgniarstwa zostali: Jacek Walkowski i Dorota Rurarz.

fot. Powiat Starachowicki

3 stycznia br. odbyło się spotkanie nowej dyrekcji z kadrą medyczną szpitala z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka. Bezpośrednio po nim rozpoczęła się konferencja prasowa, na której starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem dokonał oficjalnej prezentacji nowej dyrekcji, tj. Jolanty Kręckiej, która będzie pełniła obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na szefa lecznicy, a także jej zastępców – Jacka Walkowskiego (zastępca dyrektora ds. medycznych) oraz Doroty Rurarz ( zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa).

- Po 10 latach historia zatoczyła koło – powiedziała Jolanta Kręcka, przyznając, że z wielkim sentymentem wróciła do Starachowic.

- Ten szpital, to także moje dziecko. Zgodziłam się mu pomóc do czasu wyłonienia nowej dyrekcji – powiedziała na konferencji. - Moim zadaniem będzie utrzymanie płynności szpitala i zapewnienie maksymalnie dobrej pracy w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Będziemy się skupiać na zapewnieniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego dobrej opieki medycznej. Dalsze kroki, zostawiam nowej dyrekcji – poinformowała J. Kręcka.

Prezydent Marek Materek zapowiedział, że będzie wspierać Powiat i szpital w pozyskiwaniu kadry medycznej i środków na rozwój lecznicy, w tym m.in. na odkupienie dawnego budynku po Polsko – Amerykańskich Klinikach Serca.

- Jako Zarząd podjęliśmy działania zmierzające do „odcovidowienia” szpitala w Starachowicach. 10 stycznia o godz. 11.00 mamy wyznaczone spotkanie z Wojewodą Świętokrzyskim. Tematem rozmów będzie m.in. odkupienie skrzydła po PAKS. Starachowiczanie zasługują, by leczyć się w swoim szpitalu, który był jednym z lepszych w województwie, i który zyskał nowe doświadczenie poprzez to, że stał się jednoimienny. Najwyższa pora wracać jednak do normalności – mówił starosta. - Wiemy, że COVID pozostanie z nami na długo. Nie można wyłączać całych szpitali z leczenia pozostałych pacjentów. 

O powrocie do normalności mówili też nowi zastępcy, którzy zobowiązali do wsparcia J. Kręckiej w działaniach mających na celu przywrócenie lecznicy dawnej świetności.

- Wszelkie zmiany kadrowe zostawiam nowej dyrekcji. Jestem skoncentrowana na zapewnieniu płynności pracy szpitala – podkreśliła J. Kręcka.

Na 11 stycznia br., jak poinformował starosta P. Ambroszczyk, zaplanowane zostało posiedzenie Rady Społecznej przy PZOZ, na którym wyłoniony zostanie przedstawiciel do komisji konkursowej na dyrektora szpitala. Najprawdopodobniej na 12 stycznia br. zwołana zostanie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Starachowicach, na której powołana zostanie komisja.  Jeśli postępowanie zakończy się sukcesem, w ciągu ok. 3 miesięcy powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora szpitala.

/informacja prasowa Powiatu Starachowickiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
XXI Jarmark u Starzecha

2022-05-25

XXI Jarmark u Starzecha

Już w najbliższą sobotę (28 maja) na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się XXI Jarmark u Starzecha. Impreza organizowana przez Powiat Starachowicki wspólnie z Gminą Starachowice, Ekomuzeum i Parkiem Kultury. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą: Jula oraz Felicjan Andrzejczak – wykonawca  legendarnego przeboju Budki Suflera „Jolka Jolka pamiętasz”, który wystąpi u nas na scenie z kwartetem smyczkowym. 
Nabór do szkół ponadpodstawowych

2022-05-23

Nabór do szkół ponadpodstawowych

Rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Rejestracja potrwa do 20 czerwca br. Nie warto zwlekać z dokonaniem wyboru. Lepiej zrobić to teraz!
Niebawem ruszy kwalifikacja wojskowa

2022-05-13

Niebawem ruszy kwalifikacja wojskowa

W poniedziałek (16 maja) rozpocznie się kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Wezwanie na nią otrzyma ok. 450 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 2003r., ale także w latach wcześniejszych, tj. 1998-2002, którym do tej pory nie przyznano kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Wzywane mogą być także kobiety, które mają umiejętności potrzebne w wojsku.
Posiedzenie Rady Muzeum

2022-05-06

Posiedzenie Rady Muzeum

Omówieniu działalności starachowickiego Ekomuzeum w okresie ostatnich dwóch lat poświęcone było ostatnie posiedzenie Rady Muzeum, które odbyło się 29 kwietnia br. Było to pierwsze stacjonarne spotkanie tego gremium, po prawie 2 - letniej przerwie spowodowanej pandemią.
Będzie termomodernizacja trzech szkolnych budynków

2022-04-28

Będzie termomodernizacja trzech szkolnych budynków

Blisko 3,5 mln zł na kompleksową termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej pozyskał Powiat Starachowicki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 w ramach REACT-EU projektów związanych z efektywnością energetyczną. W środę (27 kwietnia) starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski podpisali umowę na dofinansowanie tej inwestycji.
Porządek obrad kwietniowej sesji Rady Powiatu

2022-04-27

Porządek obrad kwietniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (28 kwietnia) w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XLI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv.
Ślubowanie klas mundurowych

2022-04-26

Ślubowanie klas mundurowych

Blisko 50 uczniów klas mundurowych i nie mundurowych szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach i Jędrzejowie złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli im również starosta Piotr Ambroszczyk oraz przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona. 
Rekomendowani na kolejną kadencję dyrektorską

2022-04-22

Rekomendowani na kolejną kadencję dyrektorską

Dariusz Lipiec i Elżbieta Kowalczyk zostali rekomendowani Zarządowi Powiatu do powierzenia im stanowisk dyrektorskich w I Liceum Ogólnokształcącym i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Starachowicach na kolejną, 5 – letnią kadencję.

2022-04-20

"Żonkile" w starachowickim muzeum

W tym roku obchodzimy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.  Z tej właśnie okazji w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura odbyła się premiera literacka opowiadania Anny Bikont „Miłość w getcie. Irena Sendlerowa i Adam Celnikier”, wpisująca się w akcję społeczno – edukacyjną „Żonkile”, organizowaną już po raz dziesiąty przez Muzeum Historii Żydów w Polskich Polin. 
Najlepsi młodzi angliści w naszym powiecie

2022-04-12

Najlepsi młodzi angliści w naszym powiecie

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wręczył nagrody zwycięzcom XIV edycji powiatowego konkursu języka angielskiego „Focus on English”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach. Podsumowanie zmagań odbyło się w piątek, 8 kwietnia br.