JUŻ W KIOSKU

Nowa dyrekcja szpitala

2022-01-04 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Z dniem 1 stycznia 2022 r zaszły daleko idące zmiany w starachowickiej lecznicy. Pełnienie obowiązków dyrektora PZOZ do czasu wyłonienia nowego szefa powiatowej lecznicy powierzone zostało Jolancie Kręckiej. Zastępcami dyrektora ds. medycznych i ds. pielęgniarstwa zostali: Jacek Walkowski i Dorota Rurarz.

fot. Powiat Starachowicki

3 stycznia br. odbyło się spotkanie nowej dyrekcji z kadrą medyczną szpitala z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka. Bezpośrednio po nim rozpoczęła się konferencja prasowa, na której starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem dokonał oficjalnej prezentacji nowej dyrekcji, tj. Jolanty Kręckiej, która będzie pełniła obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na szefa lecznicy, a także jej zastępców – Jacka Walkowskiego (zastępca dyrektora ds. medycznych) oraz Doroty Rurarz ( zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa).

- Po 10 latach historia zatoczyła koło – powiedziała Jolanta Kręcka, przyznając, że z wielkim sentymentem wróciła do Starachowic.

- Ten szpital, to także moje dziecko. Zgodziłam się mu pomóc do czasu wyłonienia nowej dyrekcji – powiedziała na konferencji. - Moim zadaniem będzie utrzymanie płynności szpitala i zapewnienie maksymalnie dobrej pracy w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Będziemy się skupiać na zapewnieniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego dobrej opieki medycznej. Dalsze kroki, zostawiam nowej dyrekcji – poinformowała J. Kręcka.

Prezydent Marek Materek zapowiedział, że będzie wspierać Powiat i szpital w pozyskiwaniu kadry medycznej i środków na rozwój lecznicy, w tym m.in. na odkupienie dawnego budynku po Polsko – Amerykańskich Klinikach Serca.

- Jako Zarząd podjęliśmy działania zmierzające do „odcovidowienia” szpitala w Starachowicach. 10 stycznia o godz. 11.00 mamy wyznaczone spotkanie z Wojewodą Świętokrzyskim. Tematem rozmów będzie m.in. odkupienie skrzydła po PAKS. Starachowiczanie zasługują, by leczyć się w swoim szpitalu, który był jednym z lepszych w województwie, i który zyskał nowe doświadczenie poprzez to, że stał się jednoimienny. Najwyższa pora wracać jednak do normalności – mówił starosta. - Wiemy, że COVID pozostanie z nami na długo. Nie można wyłączać całych szpitali z leczenia pozostałych pacjentów. 

O powrocie do normalności mówili też nowi zastępcy, którzy zobowiązali do wsparcia J. Kręckiej w działaniach mających na celu przywrócenie lecznicy dawnej świetności.

- Wszelkie zmiany kadrowe zostawiam nowej dyrekcji. Jestem skoncentrowana na zapewnieniu płynności pracy szpitala – podkreśliła J. Kręcka.

Na 11 stycznia br., jak poinformował starosta P. Ambroszczyk, zaplanowane zostało posiedzenie Rady Społecznej przy PZOZ, na którym wyłoniony zostanie przedstawiciel do komisji konkursowej na dyrektora szpitala. Najprawdopodobniej na 12 stycznia br. zwołana zostanie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Starachowicach, na której powołana zostanie komisja.  Jeśli postępowanie zakończy się sukcesem, w ciągu ok. 3 miesięcy powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora szpitala.

/informacja prasowa Powiatu Starachowickiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Rusza kwalifikacja wojskowa 2023

2023-05-29

Rusza kwalifikacja wojskowa 2023

W poniedziałek (29 maja br.) rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, oceni stan zdrowia osób stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 20 czerwca br. i obejmie ok. 480 osób.
27-28 maja. Zapraszamy na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

2023-05-26

27-28 maja. Zapraszamy na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim i kultowa kolarska impreza - VII Starachowicka Strzała. To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. 27 maja br. kolarze będą się mogli sprawdzić w jeździe indywidualnej na czas podczas II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. A już w niedzielę, 28 maja rozegrane zostaną główne zawody -  VII Starachowicka Strzała - wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie naszego powiatu. 
Pieniądze na książki do szkolnych bibliotek

2023-05-22

Pieniądze na książki do szkolnych bibliotek

O nowe książkowe pozycje wzbogacą się wkrótce szkolne książnice w trzech powiatowych placówkach: I i II LO oraz Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Starachowicach. Jest to zasługą pozyskanego dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. 18 maja br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisana została umowa w tej sprawie.
To dopiero będzie strzelanie!

2023-05-19

To dopiero będzie strzelanie!

W najbliższą sobotę (20 maja) w parku przy Starostwie Powiatowym (teren przyległy do ulicy Na Szlakowisku) rozegrane zostaną zawody łucznicze - Druga Runda Pucharu Polski Field i Druga Runda Pucharu Polski 3D. Znowu przyjedzie do nas łucznicza „śmietanka”.
Przyjdź na szkolenie proobronne

2023-05-19

Przyjdź na szkolenie proobronne

To już w ten weekend! 21 maja br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbędzie się szkolenie proobronne dla mieszkańców powiatu starachowickiego. Można się będzie na nim nauczyć bezpiecznego posługiwania bronią, strzelania z KBKS–u, poznać elementy taktyki, medycynę pola walki i wiele innych.
Budowa wiaduktu stała się faktem!

2023-05-16

Budowa wiaduktu stała się faktem!

16 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach podpisana została umowa na realizację tej największej w historii naszego powiatu inwestycji drogowej. Wykonawcą zadania będzie firma TRAKCJA S.A. z Warszawy, a inżynierem kontraktu - Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. Rozpoczęcie robót niebawem, a zakończenie - do końca 2024 r. 
Będzie nowa winda w starachowickim DPS

2023-05-17

Będzie nowa winda w starachowickim DPS

Powiat pozyskał pieniądze z PFRON-u na zakup nowej windy do Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Dotychczasową, 22-letnią, zastąpi nowa, bezobsługowa, przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych, a tych, jest w placówce już prawie 80 procent.
Powiat starachowicki pozyskał pieniądze na poprawę torowiska wąskotorówki

2023-05-11

Powiat starachowicki pozyskał pieniądze na poprawę torowiska wąskotorówki

Powiat pozyskał niespełna 50 tys. zł od Mazowieckiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy torowisku zabytkowej Starachowickiej Kolei Dojazdowej. 10 maja br. podpisana została umowa na udzielenie dotacji. Pozwoli ona na przeprowadzenie prac mających na celu bieżące utrzymanie linii na odcinku Iłża – Marcule.
Rusza rehabilitacja w warunkach domowych

2023-05-06

Rusza rehabilitacja w warunkach domowych

Dobra wiadomość dla osób wymagających rehabilitacji, które nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do placówki, która świadczy takie usługi w trybie ambulatoryjnym. Teraz będą z nich mogły skorzystać w warunkach domowych. PZOZ w Starachowicach rozszerzył zakres działalności Pracowni Fizjoterapii o rehabilitację domową.
Przetarg na wiadukt zatwierdzony

2023-05-05

Przetarg na wiadukt zatwierdzony

To już pewne! Firma TRAKCJA S.A.z Warszawy zajmie się budową wiaduktu w Starachowicach, a nadzorować inwestycję będzie Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zatwierdził wyniki przetargu na „Poprawę warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”.