JUŻ W KIOSKU

Nowa dyrekcja szpitala

2022-01-04 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Z dniem 1 stycznia 2022 r zaszły daleko idące zmiany w starachowickiej lecznicy. Pełnienie obowiązków dyrektora PZOZ do czasu wyłonienia nowego szefa powiatowej lecznicy powierzone zostało Jolancie Kręckiej. Zastępcami dyrektora ds. medycznych i ds. pielęgniarstwa zostali: Jacek Walkowski i Dorota Rurarz.

fot. Powiat Starachowicki

3 stycznia br. odbyło się spotkanie nowej dyrekcji z kadrą medyczną szpitala z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka. Bezpośrednio po nim rozpoczęła się konferencja prasowa, na której starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem dokonał oficjalnej prezentacji nowej dyrekcji, tj. Jolanty Kręckiej, która będzie pełniła obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na szefa lecznicy, a także jej zastępców – Jacka Walkowskiego (zastępca dyrektora ds. medycznych) oraz Doroty Rurarz ( zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa).

- Po 10 latach historia zatoczyła koło – powiedziała Jolanta Kręcka, przyznając, że z wielkim sentymentem wróciła do Starachowic.

- Ten szpital, to także moje dziecko. Zgodziłam się mu pomóc do czasu wyłonienia nowej dyrekcji – powiedziała na konferencji. - Moim zadaniem będzie utrzymanie płynności szpitala i zapewnienie maksymalnie dobrej pracy w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Będziemy się skupiać na zapewnieniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego dobrej opieki medycznej. Dalsze kroki, zostawiam nowej dyrekcji – poinformowała J. Kręcka.

Prezydent Marek Materek zapowiedział, że będzie wspierać Powiat i szpital w pozyskiwaniu kadry medycznej i środków na rozwój lecznicy, w tym m.in. na odkupienie dawnego budynku po Polsko – Amerykańskich Klinikach Serca.

- Jako Zarząd podjęliśmy działania zmierzające do „odcovidowienia” szpitala w Starachowicach. 10 stycznia o godz. 11.00 mamy wyznaczone spotkanie z Wojewodą Świętokrzyskim. Tematem rozmów będzie m.in. odkupienie skrzydła po PAKS. Starachowiczanie zasługują, by leczyć się w swoim szpitalu, który był jednym z lepszych w województwie, i który zyskał nowe doświadczenie poprzez to, że stał się jednoimienny. Najwyższa pora wracać jednak do normalności – mówił starosta. - Wiemy, że COVID pozostanie z nami na długo. Nie można wyłączać całych szpitali z leczenia pozostałych pacjentów. 

O powrocie do normalności mówili też nowi zastępcy, którzy zobowiązali do wsparcia J. Kręckiej w działaniach mających na celu przywrócenie lecznicy dawnej świetności.

- Wszelkie zmiany kadrowe zostawiam nowej dyrekcji. Jestem skoncentrowana na zapewnieniu płynności pracy szpitala – podkreśliła J. Kręcka.

Na 11 stycznia br., jak poinformował starosta P. Ambroszczyk, zaplanowane zostało posiedzenie Rady Społecznej przy PZOZ, na którym wyłoniony zostanie przedstawiciel do komisji konkursowej na dyrektora szpitala. Najprawdopodobniej na 12 stycznia br. zwołana zostanie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Starachowicach, na której powołana zostanie komisja.  Jeśli postępowanie zakończy się sukcesem, w ciągu ok. 3 miesięcy powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora szpitala.

/informacja prasowa Powiatu Starachowickiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Za nami II etap budowy wiaduktu

2024-05-06

Za nami II etap budowy wiaduktu

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, działający w imieniu Powiatu Starachowickiego zakończył czynności odbiorowe związane z realizacją drugiego etapu inwestycji pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”. Generalnym Wykonawcą prac jest Firma Trakcja S.A. Powiat Starachowicki pozyskał dofinansowanie  na realizację przedmiotowego zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, V edycji Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych w wysokości: 79 686 860,82 zł co stanowi 98% wartości zadania.
Koniec tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie

2024-04-30

Koniec tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie

W tym roku przed komisją stawiło się 410 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 2005 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.
Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie!

2024-05-04

Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie!

Bezpłatne badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologię płynną i test na obecność wirusa HPV będą mogły wykonać panie z naszego powiatu już 15 maja br. w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, realizowanego przez firmę Gedeon Richter Polska w partnerstwie z naszym Powiatem. Badania będą wykonywane w mobilnym gabinecie ginekologicznym, który stanie na parkingu przy PZOZ. Aby móc z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się wcześniej na stronie programu: http://rejestracja-wkobiecyminteresie.pl/
10 urodziny Legendy STARa

2024-04-29

10 urodziny Legendy STARa

Trwają przygotowania do 10 jubileuszowej edycji Legendy STARa – zlotu pojazdów zabytkowych, organizowanych przez Powiat Starachowicki. Impreza planowana jest w ostatnim, w pełni sierpniowym tygodniu, tj. od 20 do 25 sierpnia br. Ma ją poprzedzić konwój STARów przez Polskę. A póki co prezentujemy grafikę autorstwa Marcina Bondarowicza, która będzie promować tegoroczną imprezę.
Wiadukt nabiera realnych kształtów

2024-04-23

Wiadukt nabiera realnych kształtów

W niedzielę (21 kwietnia) rozpoczął się montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu, czyli stalowych łuków, które zwieńczą jego konstrukcję. Prace trwać będą 3 dni. W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest zamknięcie ruchu na linii kolejowej nr 25 i montaż ostatnich elementów łukowych. 
Powiat chce rewitalizować Starachowicką Kolej Wąskotorową

2024-04-22

Powiat chce rewitalizować Starachowicką Kolej Wąskotorową

Powiat rozpoczął przygotowania do sięgnięcia po duże środki na rewitalizację Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Na najbliższej sesji Rady Powiatu zabezpieczone zostaną fundusze na przygotowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego, który będzie niezbędny, by aplikować do szwajcarskiego mechanizmu finansowego.
 Wolontariusze doradzą staroście

2024-04-12

Wolontariusze doradzą staroście

Powstało Powiatowe Centrum Wolontariatu. Ta licząca 15 osób jednostka ma być organem doradczym starosty w sprawie działań non- profit. 
Liderzy powiatowej gospodarki

2024-04-06

Liderzy powiatowej gospodarki

Po raz szósty wręczono Honorowe Nagrody Gospodarcze Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla wyróżniających się lokalnych biznesmenów. Ich laureatami zostały przedsiębiorstwa STAR-MAX i ZAPAŁA orasz spółka Merkson. Galę gospodarczą po raz drugi połączono z wyróżnieniem także innych działań wspierających samorząd. Statuetkę Starzecha i tytuł Przyjaciela Powiatu Starachowickiego otrzymała wieloletnia działaczka Związku Harcerstwa Polskiego Małgorzata Ślaska.   
Ruszyła kwalifikacja wojskowa 

2024-04-04

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 

Po świętach (2 kwietnia br.) ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, ocenia stan zdrowia osób stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 23 kwietnia i obejmie ponad 500 osób. 
Dwie nowe klasy mundurowe

2024-04-03

Dwie nowe klasy mundurowe

Od nowego roku szkolnego w dwóch starachowickich szkołach średnich: Zespole Szkół Zawodowych nr 1 oraz III Liceum Ogólnokształcącym mają powstać Oddziały Przygotowania Wojskowego. Młodzież będzie w nich mogła zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w tym zakresie.