JUŻ W KIOSKU

Najemcy lokali w Galerii Skałka mogą być spokojni

2024-03-25 19:20:08

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Kiedy likwidowano targowisko Manhattan, do wybudowanego wówczas pawilonu handlowego przy Armii Krajowej przeniosło się część stoisk. Przez kilkanaście lat nic nie zapowiadało, że kiedyś spokój najemców zostanie zachwiany. Z Urzędu Miejskiego otrzymali pisma, informujące, że ich stoiskami zainteresowany jest kolejny podmiot, w związku z tym musi odbyć się przetarg, a oni w ciągu 7 dni mają dać odpowiedź czy do tego przetargu staną, a brak pisemnego stanowiska miał być traktowany, jako rezygnacja z możliwości najmu lokalu.

fot. Anna Ząbecka / Gazeta Starachowicka

Najemcy zaniepokojeni sytuacją rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją, którą licznie podpisywali klienci. Prezydent Starachowic Marek Materek podczas jednej z konferencji prasowych zapewnił, że nikt nie straci dotychczasowego miejsca pracy, zaś na sesję Rady Miejskiej, która odbyła się 22 marca br., przygotowany został projekt uchwały zawierający zapis, że najemcy lokali z Galerii Skałka mogą podpisać 10-letnie umowy najmu. 

„Lokale użytkowe, położone w Miejskiej Hali Targowej „Galeria Skałka” w Starachowicach przy Armii  Krajowej 28, będącej własnością Gminy Starachowice, wynajmowane są przez obecnych ich najemców nieprzerwanie od kilkunastu lat na podstawie kolejnych umów najmu, na cele prowadzonej działalności gospodarczej. 12 marca 2024 r. do Prezydenta Miasta Starachowice wpłynął wniosek najemców 59 lokali w Miejskiej Hali Targowej „Galeria Skałka” o wyrażenie zgody na oddanie w najem przedmiotowych lokali na okres dłuższy, tj. 10 lat. Powyższe związane jest z faktem, iż obecnie najmowane lokale, stanowiąc miejsce pracy ich najemców są głównym źródłem utrzymania. Przez cały okres trwania umów dotychczasowi Najemcy należycie wywiązują się z warunków umów najmu i nie posiadają zaległości wobec Gminy Starachowice. Tym samym zawarcie kolejnych umów z dotychczasowymi Najemcami jest uzasadnione. Wydłużenie czasu trwania umów da gwarancję ich najemcom na bezpieczne i efektywne funkcjonowanie w tym miejscu, w którym od wielu lat pracują i gdzie z powodzeniem prowadzą swoje działalności. (…) Rada gminy może wyrazić zgodę na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia tych umów. Po wyrażeniu zgody przez Radę Miejską w Starachowicach, przedmiotowe lokale użytkowe mogą zostać ponownie oddane w najem na rzecz dotychczasowych Najemców” – czytamy w treści uzasadnienia do projektu uchwały przygotowanego przez władze samorządowe.

Rada Miejska przychyliła się do prezydenckiego wniosku o 10-letnią dzierżawę na rzecz najemców bez konieczności organizowania przetargu.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.