JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

MZK uruchamia nowe linie

2014-09-15 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od września br. będą zmiany w komunikacji miejskiej! Utworzone zostaną dwie nowe linie: "SZ" i "16", a sześć istniejących zmodyfikuje nieco godziny odjazdów.


Starachowicki przewoźnik spełnia obietnice i od września br. dokłada dwie nowe linie, przy jednoczesnym utrzymaniu mało rentownej trasy do Osin (linia nr 24).


Pierwszą nowością, jak informuje prezes Jarosław Kateusz, będzie linia nr 16, która rozpoczynać ma trasę na ulicy Nowowiejskiej, a potem przez Jana Pawła II, Aleją Wyzwolenia, ulicą Pasternik przez Starachowice „dolne” prowadzić ma w Konstytucji 3 Maja, Mrozowskiego, ul. Majówka, Kopalnianą do al. Armii Krajowej i przez wiadukt, ulicę Miodową i Jana Pawła II do Nowowiejskiej.


- Będzie to linia zapewniająca dojazd do galerii Galardia, której otwarcie zaplanowano w październiku br. - powiedział GAZECIE prezes. Uważa, że zaspokoi ona potrzeby mieszkańców w tym właśnie zakresie, zwłaszcza że niedaleko ma być przystanek.


- Rozmawialiśmy o tym już z inwestorem, który zadeklarował, że wybuduje go za parkingiem, łącznie z zatoczką - powiedział J. Kateusz, dodając, że autobusy nie byłyby w stanie wjechać na parking z uwagi na wąskie wjazdy i ostre zakręty.


Drugą nowinką będzie linia „SZ” zapewniająca dojazd z osiedla Południe na Dworzec Zachodni, co rozwiązuje problemy młodzieży szkolnej. Chodzi tu oczywiście o Gimnazjum nr 2, które było dotychczas jedyną szkołą, pozbawioną bezpośredniego dojazdu dla uczniów ze swojego rejonu. Autobus jeździć ma ulicami: Nowowiejską, Moniuszki, Południową, Żytnią, Smugową, Miodową, Aleją Wyzwolenia na Pasternik i Dworzec Zachodni.


- Obie linie wydają się jak najbardziej uzasadnione - uważa prezes. - Jeśli będzie duże zainteresowanie np. linią nr „16”, to można pomyśleć o większej ilości kursów, kosztem na przykład „N”.


- Nie upieramy się przy swoim, słuchamy ludzi i jeśli jesteśmy w stanie spełniamy ich postulaty - powiedział prezes.


Wbrew zapowiedziom, utrzymana zostanie na razie linia nr 24 do Osin. Przesunięte zostaną jedynie godziny dwóch kursów. Zmianie ulegną za to godziny odjazdów autobusów na ośmiu liniach: tj. 1, 5, 6, 20, 21, 24, 25 i S, co - jak tłumaczy prezes Kateusz - ma związek z postulatami mieszkańców w sprawie dojazdów do pracy, albo do szkół.


- Jeśli żaden z zakładów nie zmieni godzin swej pracy, mieszkańcy powinni być raczej zadowoleni - uważa szef MZK.


Nie będzie można tego powiedzieć o pasażerach „Agatki”, kursującej do Skarżyska-Kamiennej. Trasę obsługuje dwóch przewoźników: starachowicki oraz skarżyski i właśnie ten drugi zapowiedział wycofanie dwóch kursów w niedzielę: pierwszego i ostatniego. Reszta na razie ma być utrzymana, ale jak długo, trudno powiedzieć. Na szczęście nasz MZK nie planuje takowych ruchów.


Po wprowadzeniu zmian na ulice będzie wyjeżdżać codziennie 27 wozów, a dwa dodatkowe muszą być w rezerwie. Jeśli wziąć pod uwagę, że tabor MZK liczy 34 autobusy, w tym aż dwanaście starych, nie zostaje dużo wolnych. Technicznie nie będzie więc możliwości, żeby coś zmienić w ilości kursów.


- To wszystko, co na tę chwilę spółka może wprowadzić - powiedział nam prezes. - Bo tylko „16” będzie miesięcznie kosztować spółkę dodatkowe 24 tys. zł.


(An)


INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

2024-06-21

Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

Aspirat sztabowy Adam Ślawski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajął drugie miejsce na liście najlepszych kierowników rewiru dzielnicowych województwa świętokrzyskiego w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Walczyli o tytuł

2024-06-21

Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka"

Druhowie: Hubert Celuch z OSP Osiny i Marcin Karwacki z OSP na starachowickim osiedlu Michałów wystartowali w zawodach Toughest Firefighter w Opolu. Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka". 
Już sześć

2024-06-21

Już sześć "Starusiów" w przestrzeni miasta

 Kilka tygodni temu na terenie miasta ustawiono małe modele kultowych samochodów marki star produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Obiekty, nazywane pieszczotliwie "Starusiami" to nowa forma promocji naszego miasta. Na początku było ich trzy, teraz przybyły trzy kolejne.   
Dzieje się !

2024-06-18

Dzieje się !

Ruszył długo wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców południowej części osiedla Michałów, remont ulicy Lenartowskiej. Remont obejmuje wymianę chodników i nawierzchni ulicy. 
UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

2024-06-17

UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach zawiadamia wszystkich odbiorców wody zamieszkałych w południowej części miasta Starachowice (ulice główne wraz z ulicami przyległymi: Kielecka, Nowowiejska, 6go Września, Jana Pawła II, Moniuszki, Żytnia, Podlesie, Miodowa, Łączna, Smugowa, Podlesie, Wrzosowa, Południowa, Jelenia, Myśliwska) oraz w Wąchocku (ul. Wygoda, Górna), że w dniu 18 czerwca w godz. 8:00 - 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku pracami na sieci wodociągowej – dot. budowy wiaduktu (generalny wykonawca Trakcja SA).
Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

2024-06-17

Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa.
 Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

2024-06-15

Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

Grupa starachowiczan już raz ogłosiła publicznie, że nie zgadza się na propozycję miasta dotyczącą płatnej rezerwacji miejsc na dotąd ogólnie dostępnych parkingach przed blokami przy ulicach Reja, Kochanowskiego i Słonecznej. Na piątkowej sesji rady miejskiej ponowili swój protest przychodząc w licznej grupie na obrady, gdzie poparli ich radni opozycji prezydenckiej próbą przyjęcia rezolucji w tej sprawie. Prezydent Marek Materek argumentował, że płatne parkowanie to nie jego widzimisię, ale realizacja oczekiwań  społecznych. 
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.