JUŻ W KIOSKU

Mokną, marzną, a ostatnio nawet nie mieli gdzie usiąść. Mieszkańcy od lat czekają na nowy przystanek

2023-07-12 07:30

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W listopadzie ubiegłego roku Gazeta Starachowicka interweniowała w sprawie przystanku znajdującego się przy al. Niepodległości w Starachowicach. Wiata, która znajduje się przy DK 42, na pewno pamięta dawne czasy i straszy swoim wyglądem. Mieszkańcy od lat apelują o postawienie tam nowej wiaty przystankowej. Czy wieje, czy pada - przystanek nie spełnia swojej funkcji. Ba, ostatnio zniknęły również szczebelki ławki. Pewnie rozpadły się od upływu lat... 

fot. Gazeta Starachowicka

Kiedy pół roku temu skierowaliśmy apel do Urzędu Miejskiego o wymianę wiaty, rzecznik magistratu Leszek Kowalski poinformował nas, że: - Gmina Starachowice przygotowuje się do ogłoszenia zamówienia publicznego na dostawę i montaż 20 sztuk wiat przystankowych na terenie miasta.

- Wśród 20 lokalizacji wskazanych w przedmiocie zamówienia znajdzie się również przystanek przy Alei Niepodległości. W tym miejscu stanie więc oczekiwana przez mieszkańców wiata przystankowa, która w znaczący sposób poprawi komfort osób oczekujących na autobus. Planujemy realizację tego zadania inwestycyjnego w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku - napisał wówczas w odpowiedzi na pytania Gazety.

Minęły dwa kwartały, a przystanek jak stoi, tak stał, a w międzyczasie stracił także ławkę, nie wspominając o coraz większej erozji konstrukcji. 

Dlatego ponowiliśmy zapytanie i poprosiliśmy - powołując się na wypowiedź sprzed pół roku - o udzielenie informacji, czy ogłoszono postępowanie, oraz kiedy zadanie zostanie zrealizowane?

- Zamówienie publiczne na dostawę i montaż wiat przystankowych nie zostało jeszcze ogłoszone. Obecnie trwa procedura przygotowującą ten przetarg, który zostanie ogłoszony w możliwie najszybszym terminie. Mogę zapewnić, iż w przedmiocie zamówienia na realizację tej usługi na pewno znajdzie się wiata przystankowa zlokalizowana przy Alei Niepodległości. Termin realizacji tego zadania wynosić będzie trzy miesiące od daty podpisania umowy z wybranym wykonawcą - mówi rzecznik magistratu, Leszek Kowalski.

Przystanki komunikacji miejskiej są własnością miasta. O bieżące utrzymanie czystości dba Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka”. Natomiast miejski przewoźnik tylko z nich korzysta, uiszczając za to odpowiednią opłatę.

Na pewno nie odpuścimy tematu i będziemy śledzić realizację inwestycji. 

P.S. Ławka przystankowa została zastąpiona ławką miejską.

(zab)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.