JUŻ W KIOSKU

Mistrzowie wiedzy pożarniczej

2023-03-25 11:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Rozległą wiedzą na tematy m.in. sprzętu gaśniczego, zasad przeciwpożarowych i służb pożarniczych wykazali się uczniowie dziesięciu szkół w gminie Brody. W dniu 23 marca, w Urzędzie Gminy Brody odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".

fot. UG Brody

Zwycięzcy

W kategorii uczniów młodszych największą wiedzą wykazała się Michalina Karykowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach. Tuż za nią byli: Adrian Michta (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzie) i Klaudia Kita z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim. Wśród starszych uczniów najlepszy był Mateusz Złotorowicz z ZS-P w Lubieni. Drugie miejsce zajęła Emilia Jasztal ze Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim, a trzecie Emilia Piętak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie. Szóstka zwycięzców reprezentować będzie gminę Brody na szczeblu powiatowym tego turnieju. Laureaci otrzymali sprzęt elektroniczny, maskotki strażackie, a pozostali uczestnicy upominki.

Gratulacje

Nagrody wręczali Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Zastępca Wójta Marta Prokop, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Dorota Grudnicka-Glina, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach mł. bryg. Piotr Kosiela oraz Marzena Miliczek – Podinspektor ds. ochrony powietrza i doradztwa energetycznego, zajmująca się sprawami pożarnictwa w Urzędzie Gminy Brody. Pani Wójt Marzena Bernat podziękowała uczniom za wiedzę, a nauczycielom za pracę włożoną w przygotowania do tego testu.

Pozostali laureaci

Upominki i dyplomy za udział w turnieju otrzymali: Mikołaj Bidziński - SP im. J. Korczaka w Brodach, Jan Adamczyk – ZS-P w Lubieni, Zuzanna Łukawska – ZPO w Stykowie, Cezary Rejkowicz – PSP w Rudniku, Damian Salwa – SP w Brodach, Adam Bińczak – PSP w Dziurowie, Błażej Duda – ZS-P w Krynkach, Aleksander Kosmala – PSP w Lipiu, Damian Iwan – ZSP w Rudzie, Maja Kacperska – ZPO w Stykowie. Uczniom pomagali nauczyciele: Beata Majchrzyk, Katarzyna Wlazłowska, Ewa Wójcik, Izabela Niekłań, Katarzyna Klepacz, Lidia Zięba, Izabela Dymińska, Tomasz Sobański, Bożena Kania, Małgorzata Bujnowska.

/źródło: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W hołdzie ofiarom pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie

2024-05-28

W hołdzie ofiarom pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie

W niedzielę (26 maja) odprawiona została w kościele w Krynkach msza święta w intencji ofiar pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie, spoczywających w zbiorowej mogile na kryneckim cmentarzu parafialnym. Zgodnie z przyjętą patriotyczną tradycją co roku w ostatnią niedzielę maja odprawiana jest msza święta, podczas której modlimy się i czcimy pamięć osób, które straciły życie podczas tego tragicznego wydarzenia z 24 maja 1943 roku.
Nowa skarbniczka w Brodach

2024-05-25

Nowa skarbniczka w Brodach

Rada Gminy w Brodach powołała Monikę Glinę na stanowisko Skarbnika Gminy Brody. Stało się to po złożeniu rezygnacji przez jej poprzedniczkę – Dorotę Dykę. Na sesji, która odbyła się 17 maja, ustalony został także skład i nazwiska przewodniczących komisji rady.
Rajd szlakiem majora „Hubala” w gminie Brody

2024-05-22

Rajd szlakiem majora „Hubala” w gminie Brody

Wydarzenia związane z bojowym szlakiem oddziału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w czasie II Wojny Światowej i jego obecnością na naszym terenie świetnie promują gminę Brody w skali ogólnokrajowej. W dniach 11 i 12 maja gmina gościła uczestników jubileuszowego „X Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego Major Hubal”, zorganizowanego przez Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, pod przewodnictwem prezesa Koła Agnieszki Królikowskiej.
Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

2024-05-12

Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

- Dziękuję mieszkańcom za tak silne poparcie dla mnie i dla radnych. Nie ma w historii gminy albo i w innych gminach województwa takiego przypadku, żeby po wyborach całkowicie zmienił się skład Rady Gminy - powiedział Ernest Kumek – nowo zaprzysiężony Wójt Gminy Brody. Po akcie objęcia stanowiska wójta otrzymał on długie i gromkie oklaski od radnych i licznie przybyłych widzów. Na Przewodniczącego Rady Gminy w Brodach wybrano Mateusza Bidzińskiego.
Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

2024-04-29

Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

Od około miesiąca, w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach prowadzone są zajęcia z integracji sensorycznej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Dzieci zaś bardzo lubią te zajęcia, niektóre wręcz nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.
Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

2024-04-26

Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

To były piękne lata rozwoju - tak powiedziała Marzena Bernat, podsumowując jej dziewięć i pół roku na stanowisku Wójta Gminy Brody. W dniu 24 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach w kadencji 2018 – 2024 r. Pani wójt dziękowała radnym za współpracę i wręczyła im pamiątkowe tabliczki. Marzena Bernat wyraziła wdzięczność także wszystkim współpracownikom – obecnym i byłym.
Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

2024-04-12

Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

Ernest Kumek został wybrany Wójtem Gminy Brody. Otrzymał w skali całej gminy 3432 głosy (66,13%). Wójt Marzena Bernat zyskała poparcie 1758 osób (33,87%). Frekwencja wyborcza w gminie Brody wyniosła 61,05%.
Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

2024-04-15

Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

Od poniedziałku 8 kwietnia zajęcia dla dzieci korzystających z terapii integracji sensorycznej w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach są przeprowadzane ze zniżką 10 złotych, na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Brody. To kolejny przykład tego, że warto ją posiadać.

2024-04-12

"Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi"

Gmina Brody wybrała swojego gospodarza. Został nim 45 - letni Ernest Kumek, związany z gminą od urodzenia. W tutejszym urzędzie zaczynał swoją pracę za kadencji wójta Andrzeja Śliwy, o którym wypowiada się z szacunkiem jako o swoim nauczycielu samorządności. Teraz lada chwila sam obejmie to stanowisko. Jakim wójtem zamierza być? M.in. o tym w wywiadzie, którego nam udzielił.        
Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

2024-03-29

Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe w Lipiu na ulicy Starachowickiej i w Adamowie na ulicy Szkolnej. Na tych drogach przedstawiciele powiatu starachowickiego i gminy Brody spotkali się z przedstawicielami wykonawcy.