JUŻ W KIOSKU

Mirzeccy harcerze na koncercie Gospodarze Gościom

2018-07-24 08:45:15

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Koncert Gospodarze Gościom, zorganizowany w ramach obchodów stulecia niepodległości oraz stulecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego, jest podsumowaniem przeglądów artystycznych, w których w poprzednich miesiącach brali udział młodzi wokaliści. W koncercie "100 na 100 Pod Lilii Znakiem", który zainaugurował 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2018, wystąpił zespół Happy oraz 104 Artystyczna Drużyna Harcerska, wzmocnieni przez solistów z gminy Mirzec. Działający przy Bibliotece i Ośrodku Kultury w Mircu zespół "Happy": Alicja Kukla, Oliwia Dolega, Aleksandra Stępień, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź, Oliwia Pisarska, Aleksandra Stompor i Karolina Niewczas, jest laureatem VI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie", który 7 i 8 kwietnia odbył się w Starachowickim Centrum Kultury. Na tym samym festiwalu, drugie miejsce zajęły dziewczęta ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej, która działa przy Szkole Podstawowej w Mircu. W stolicy województwa świętokrzyskiego wystąpiły: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz i Maja Pocheć. Instruktorami muzycznymi obydwu formacji są Małgorzata i Piotr Spadłowie. W galowym koncercie w Kielcach nasze zespoły wystąpiły już kilkukrotnie. Mają w swoim dorobku Złote, Srebrne i Brązowe Miotły. W koncercie Gospodarze Gościom, który odbył się 14 lipca br., 104 Artystyczna Drużyna Harcerska zaśpiewała "Znów zabłysną światła" oraz "Dziewczyna z granatem", w którym to utworze partie solowe wykonała Diana Romanowska, a zespół Happy wykonał "Ja się nie boję", natomiast Diana Obara zaśpiewała solo "Zielony płomień". Zespoły wystąpiły również we wspólnej prezentacji piosenki "Wolność" Marka Grechuty, a partie solowe zaśpiewali: Maja Pastuszka oraz Mikołaj Paszkowski.       (zaz)  
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze.