JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Minister sportu promował kandydata

2014-09-15 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Powraca temat budowy stadionu lekkoatletyczno - piłkarskiego w Starachowicach. O tym, że inwestycja jest możliwa do zrealizowania przekonywał na czwartkowej (21 sierpnia br.) konferencji były wiceminister sportu, poseł, a aktualnie kandydat na senatora Zbigniew Pacelt.


Zadanie zostało ujęte w wieloletnim programie inwestycji strategicznych dla polskiego sportu, promowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, w którym zajmuje drugie miejsce.


- Myślę, że ten temat jest jak najbardziej aktualny, tym bardziej że teraz ministerstwo sportu we współpracy z PZLA będzie prowadzić program budowy stadionów lekkoatletycznych. Konkretnie chodzi o bieżnie bo nie przystoi, żeby biegacze korzystali z żużlowych. My jesteśmy otwarci, żeby wesprzeć ten projekt, ale pierwszy krok należy do samorządu - mówił Z. Pacelt dodając, że to właśnie samorząd powinien wystąpić do ministra sportu z odpowiednimi wnioskami. Kandydat na senatora obiecał wsparcie, jeżeli tylko - jak zaznaczył - samorząd uzna tę inwestycję za ważną i będzie dążył do jej realizacji.


Jak poinformował GAZETĘ prezydent Starachowic Sylwester Kwiecień, gmina jest zainteresowana realizacją tego przedsięwzięcia, ale musi dokładnie poznać możliwości wsparcia finansowego, deklarowanego ze strony ministerstwa sportu. Plany budowy stadionu były już wcześniej, ale ówczesne dofinansowanie nie było korzystne dla gminy, bowiem to właśnie na samorządzie spoczywał główny ciężar finansowania zadania. Prezydent poinformował także, iż w 2015 roku gmina aplikowała będzie o dofinansowanie na budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na tzw. żwirku. Będzie to możliwe do współfinansowania z funduszy samorządowych.


W konferencji wziął także udział minister sportu Andrzej Biernat, który przypomniał sukcesy sportowe Zbigniewa Pacelta, nazywając go skarbnicą wiedzy tematycznej zarówno pod kątem szkoleniowym jak i infrastrukturalnym. Wyraził także nadzieję, iż po jesiennych wyborach samorządowych starania o budowę stadionu lekkoatletycznego w Starachowicach ruszą pełną parą.


(Kas)


INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

2024-06-21

Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

Aspirat sztabowy Adam Ślawski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajął drugie miejsce na liście najlepszych kierowników rewiru dzielnicowych województwa świętokrzyskiego w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Walczyli o tytuł

2024-06-21

Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka"

Druhowie: Hubert Celuch z OSP Osiny i Marcin Karwacki z OSP na starachowickim osiedlu Michałów wystartowali w zawodach Toughest Firefighter w Opolu. Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka". 
Już sześć

2024-06-21

Już sześć "Starusiów" w przestrzeni miasta

 Kilka tygodni temu na terenie miasta ustawiono małe modele kultowych samochodów marki star produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Obiekty, nazywane pieszczotliwie "Starusiami" to nowa forma promocji naszego miasta. Na początku było ich trzy, teraz przybyły trzy kolejne.   
Dzieje się !

2024-06-18

Dzieje się !

Ruszył długo wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców południowej części osiedla Michałów, remont ulicy Lenartowskiej. Remont obejmuje wymianę chodników i nawierzchni ulicy. 
UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

2024-06-17

UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach zawiadamia wszystkich odbiorców wody zamieszkałych w południowej części miasta Starachowice (ulice główne wraz z ulicami przyległymi: Kielecka, Nowowiejska, 6go Września, Jana Pawła II, Moniuszki, Żytnia, Podlesie, Miodowa, Łączna, Smugowa, Podlesie, Wrzosowa, Południowa, Jelenia, Myśliwska) oraz w Wąchocku (ul. Wygoda, Górna), że w dniu 18 czerwca w godz. 8:00 - 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku pracami na sieci wodociągowej – dot. budowy wiaduktu (generalny wykonawca Trakcja SA).
Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

2024-06-17

Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa.
 Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

2024-06-15

Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

Grupa starachowiczan już raz ogłosiła publicznie, że nie zgadza się na propozycję miasta dotyczącą płatnej rezerwacji miejsc na dotąd ogólnie dostępnych parkingach przed blokami przy ulicach Reja, Kochanowskiego i Słonecznej. Na piątkowej sesji rady miejskiej ponowili swój protest przychodząc w licznej grupie na obrady, gdzie poparli ich radni opozycji prezydenckiej próbą przyjęcia rezolucji w tej sprawie. Prezydent Marek Materek argumentował, że płatne parkowanie to nie jego widzimisię, ale realizacja oczekiwań  społecznych. 
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.