JUŻ W KIOSKU

Mieszkańcy ulicy Łazy czekają na kanalizację sanitarną

2023-03-08 13:01:10

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Są takie ulice w Starachowicach, gdzie mieszkańcy nadal nie mają kanalizacji sanitarnej. Jedną z nich jest ulica Łazy. O to, na jakim etapie jest sprawa sporządzenia dokumentacji projektowo-kosztorysowej, oraz czy jest szansa na wykonanie prac związanych z tym tematem, w złożonej do prezydenta interpelacji pytał radny Rady Miejskiej, Mariusz Konarski. 

fot. Gazeta Starachowicka

- Mieszkańcy ulicy Łazy (gruntowy odcinek za kościołem w kierunku zakładów mięsnych), zwrócili się do mnie z prośbą o uzyskanie informacji, na jakim etapie są obecnie prace związane ze sporządzeniem dokumentacji projektowo - kosztorysowej na kanalizację sanitarną na ich ulicy. Poinformowali mnie, że w minionym roku otrzymali informację z PWiK Starachowice, że spółka planuje zabezpieczyć środki finansowe w swoim budżecie i zleci wykonanie dokumentacji w roku bieżącym. W związku z powyższym proszę o szczegółowe informacje czy spółka PWiK zabezpieczyła środki na ten cel, czy wybrano już wykonawcę na sporządzenie dokumentacji oraz kiedy planuje wykonanie prac w terenie z tym związanych - czytamy w interpelacji radnego.

Odpowiedzi na zapytanie udzieliła zastępca prezydenta Starachowic ds. gospodarczych, Elżbieta Gralec

- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Starachowicach zleciło sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Łazy w zakresie podanym w interpelacji i taką dokumentację posiada. W lipcu 2022 r. PWiK ogłosiło przetarg na budowę ww. sieci kanalizacyjnej. Niestety jedyna oferta, która wpłynęła, przekroczyła budżet na nią przeznaczony, w związku z czym przetarg został unieważniony. PWiK nie posiada wystarczających środków na wykonanie tej inwestycji. Mając jednakże na uwadze zgłaszane potrzeby mieszkańców, Gmina Starachowice planuje ubiegać się o środki zewnętrzne na realizację dróg w osiedlu Łazy. W ramach planowanych do realizacji inwestycji jest również budowa kanalizacji sanitarnej - informuje wiceprezydent.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

2023-03-20

Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

Grupa starachowickich działaczy w ramach projektu „Zaangażowanie mieszkańców Starachowic w inicjatywę bezpłatnej komunikacji” przygotowała dwa projekty uchwał dotyczące poprawy jakości funkcjonowania miejskiej komunikacji. I choć zebrali ponad 2 tysiące podpisów poparcia, dopełnili wszelkich formalności, to radni Rady Miejskiej w Starachowicach odrzucili ich projekty, w tym ten dotyczący zorganizowania konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Starachowicach.
Pełne kosze i zniszczone trawniki

2023-03-20

Pełne kosze i zniszczone trawniki

Brudny kubeł to siedlisko wielu bakterii, dlatego nie tylko należy go regularnie opróżniać, ale również czyścić. Mieszkańcy ulicy Harcerskiej w Starachowicach interweniują, że osiedlowe kosze "przelewają' się od zawartości. 

2023-03-19

"Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje". Prawo i Sprawiedliwość namawia do jedzenia polskiej, zdrowej żywności

Podczas sobotniego (18 marca br.) dnia targowego w Starachowicach, działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, przekonywali do jedzenia zdrowej, polskiej żywności, przestrzegając przed proponowanymi przez grupę C40 pomysłami włączenia do jadłospisu robaków.
Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

2023-03-18

Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

W czwartek (16 marca br.) do województwa świętokrzyskiego zawitała Lewica z programem "Bezpieczna Rodzina". Parlamentarzystki i parlamentarzyści na czele z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym uczestniczyli w spotkaniach m.in. w powiecie starachowickim, jędrzejowskim, koneckim, ostrowieckim, skarżyskim, sandomierskim, włoszczowskim oraz w Kielcach. 
Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

2023-03-18

Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

W piątkowe (17 marca br.) popołudnie, około godziny 14:15 doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku amoniaku na jednym z wydziałów w zakładach przetwórstwa mięsnego Animex w Starachowicach. - Sytuacja została wywołana wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - czytamy w komunikacie prasowym firmy.  
Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

2023-03-17

Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic są zaniepokojeni sytuacją w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Podczas czwartkowej (16 marca br.) konferencji prasowej zarzucili prezydentowi miasta Markowi Materkowi nadmierną ingerencję w sprawy placówki.
Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

2023-03-17

Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

Radny Rady Miejskiej Michał Walendzik w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic zwrócił uwagę na zdemontowane podczas rewitalizacji otoczenia Dworca Wschodniego i pozostawione przy parkingu przy ul. Kolejowej stare wiaty przystankowe. 
Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

2023-03-17

Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach zakończyło "Modernizację części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków w Starachowicach". Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a umowa o dofinansowanie Projektu została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wrześniu 2016 roku.
Co z projektem starachowickiej geotermii?

2023-03-16

Co z projektem starachowickiej geotermii?

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czerwcu ub.r., głosowano w sprawie uchwały "przystąpienia do realizacji projektu pn. „Wykonanie otworu badawczego Starachowice GT-1 dla rozpoznania i udokumentowania zasobów wód termalnych na terenie Miasta Starachowice”.
Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

2023-03-15

Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic podczas wtorkowej (14 marca br.) konferencji prasowej poruszyło temat wydatkowania pieniędzy na zewnętrzną obsługę prawną przez Zakład Energetyki Cieplnej. Zdaniem działaczy stowarzyszenia jest to „szastanie publicznymi pieniędzmi” [więcej: https://bit.ly/3mYwjU0]