JUŻ W KIOSKU

Marek Materek potwierdza start na prezydenta Starachowic

2024-02-07 11:05:10

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Urzędujący prezydent Starachowic Marek Materek w środę (7 lutego br.) oficjalnie potwierdził, że będzie ubiegał się o reelekcję w kwietniowych wyborach samorządowych.

Prezydent Starachowic Marek Materek / fot, Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

Będzie to trzeci start Marka Materka w wyborach samorządowych. Włodarzem Miasta Starachowice jest już dwie kadencje, od 2014 roku. W środę zapowiedział, że komitet wyborczy jest już zarejestrowany i wystawi listy kandydatów zarówno do rady miejskiej, jak i rady powiatu starachowickiego. Zostaną oni zaprezentowani w czwartek (8 lutego).

- Już 7 kwietnia mieszkańcy Starachowic i Powiatu Starachowickiego zdecydują o tym, jakiej przyszłości chcą dla miejsca, w którym żyjemy. Przez ostatnie 10 lat, każdego dnia starałem się z całych sił budować lepsze Starachowice. Serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom, którzy mi w tym pomagali i pomagają. Dziękuję mieszkańcom Starachowic za zaufanie w 2014 i 2018 roku i powierzenie mi zaszczytnej funkcji prezydenta miasta. Dziękuję mieszkańcom Powiatu Starachowickiego za zaufanie i powierzenie naszemu komitetowi możliwości pracy na rzecz Powiatu Starachowickiego. Dzięki państwa wsparciu Starachowice i nasz Powiat zmieniły i zmieniają swoje oblicze - mówi Marek Materek. - Pierwsza kadencja była wypełniona konsultacjami społecznymi, przygotowywaniem dokumentów strategicznych i dokumentacji technicznych. W drugiej realizowaliśmy wielkie inwestycje, na które mieszkańcy czekali wiele lat. Czy to koniec? Zdecydowanie nie. W głowie mam dziesiątki pomysłów na to, jak zmieniać Starachowice i nasz Powiat w kolejnych latach. O tym, czy będę miał szansę je realizować, zdecydujecie w wyborach. Proszę o zaufanie i wsparcie - dodaje prezydent Starachowic.

Wśród zadań, jakie Marek Materek stawia sobie na kolejną kadencję, jest rozwój rynku mieszkaniowego w mieście, czyli budowa bloków z lokalami na wynajem oraz dalsze remonty dróg i placówek oświatowych.

– W planach mamy budowę trzech bloków przy ulicy Polnej, osiem budynków powstanie na terenie po starym szpitalu, poza tym modernizacja budynków na Kolonii Robotniczej. Mamy już dokumentację przebudowy dróg w mieście. Najważniejszą inwestycją drogową będzie przebudowa ulicy Radomskiej, od wjazdu do miasta, do ronda Lecha Kaczyńskiego. Planujemy też przebudowę alei Armii Krajowej z budową rond w miejscu niebezpiecznych skrzyżowań – wymienia.

W tym momencie oficjalnie Marek Materek jest jedynym zgłoszonym dotychczas kandydatem na stanowisko prezydenta Starachowic.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Rowerami na lekcje

2024-02-28

Rowerami na lekcje

Ścieżek rowerowych w mieście przybywa, samorząd chce, by korzystała z nich jak największa ilość mieszkańców. Specjalną zachętę kieruje w stronę przedszkolaków i uczniów oraz nauczycieli. W ramach akcji "Rowerowy Maj" mieliby docierać na lekcje i do pracy ekologicznymi środkami transportu. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.    
Walka z bezlitosnym nowotworem trwa. Paweł ze Starachowic potrzebuje naszej pomocy

2024-02-28

Walka z bezlitosnym nowotworem trwa. Paweł ze Starachowic potrzebuje naszej pomocy

W pomoc dla 41-letniego Pawła Plewniaka ze Starachowic zaangażowali się wszyscy. Rodzina, przyjaciele, bliżsi i dalsi znajomi oraz wielu dobrych ludzi poruszonych prośbą mężczyzny. Diagnoza, którą usłyszał 41-latek, jest przerażająca. To czerniak skóry okolicy nadłopatkowej po stronie prawej z przerzutami do wątroby, płuc, śledziony, węzłów chłonnych, wnęki wątroby, kręgosłupa. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc starachowiczaninowi. Cel to: leczenie, wizyty, leki, zabiegi, sprzęt rehabilitacyjny, turnusy, za zakup schodołazu.
Jakie okulary dla kierowców?

2024-02-27

Jakie okulary dla kierowców?

Aż 90% reakcji kierowcy zależy od poprawnego widzenia. Złe warunki atmosferyczne i bardzo wysoka koncentracja sprawiają, że nasze oczy szybciej się męczą. Okulary dla kierowców są pomocą nie tylko dla potrzebujących korekcji, ale dla każdego, kto prowadzi samochód.
Jubileuszowy mural w Starachowicach Wschodnich robi wrażenie!

2024-02-27

Jubileuszowy mural w Starachowicach Wschodnich robi wrażenie!

Słynna wierzbnicka studnia, austeria, starachowickie cmentarze, Wielki Piec, szkoły, kolej, czy oczywiście świętokrzyska czarownica to elementy graficzne, które znalazły się na starachowickim muralu, który wzbogacił przestrzeń w pobliżu dworca Starachowice Wschodnie przy ulicy Kolejowej. Mural upamiętnia obchody 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Grafika na co dzień będzie cieszyć oczy mieszkańców i witać podróżnych.
Blok przy ulicy Kościelnej czeka na mieszkańców [ZDJĘCIA]

2024-02-27

Blok przy ulicy Kościelnej czeka na mieszkańców [ZDJĘCIA]

Budynek mieszkalny przy ulicy Kościelnej w Starachowicach już odebrany, a pierwsi lokatorzy już oglądają lokale. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zaplanowano zasiedlenia 103 nowych mieszkań. To kolejna inwestycja mieszkaniowa zrealizowana w naszym mieście, co oznacza poprawę standardu zamieszkania najemców gminnych lokali komunalnych.
Ośmiorniczki dla wcześniaków

2024-02-27

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach włączył się w przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie rozwoju dzieci zbyt wcześnie urodzonych. Opiekę medyczną nad takimi maluszkami uzupełnia rękodzieło - urocze ośmiorniczki dziergane na szydełku. Kilkadziesiąt sztuk takich zabawek ofiarowała szpitalowi Fundacja Małych Serc z Wielenia w województwie wielkopolskim.
Wielomilionowy interes

2024-02-26

Wielomilionowy interes

Odlewnie Polskie S. A. zawarły umowę, która może o około 20% w skali roku zwiększyć ich zdolności wytwórcze. Starachowicka spółka podpisała umowy z trzema niemieckimi firmami na zainstalowanie u siebie nowej linii produkcyjnej o wartości 8 mln 860 tys. EURO. 
Rozmowy o Europie, Polsce i samorządach

2024-02-26

Rozmowy o Europie, Polsce i samorządach

Starachowice odwiedziła Beata Szydło, deputowana Parlamentu Europejskiego, wiceprezeska Prawa i Sprawiedliwości, była premier polskiego rządu. Jej wizyta miała związek z zaplanowanymi na 7 kwietnia br. wyborami samorządowymi, ale w czasie spotkania w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej była też mowa o sprawach ogólnopolskich w kontekście przejęcia władzy przez rywali z PiS oraz naszego członkostwa w Unii Europejskiej.       
Stowarzyszenie odpowiada prezydentowi Starachowic w sprawie osiedlowych inwestycji

2024-02-25

Stowarzyszenie odpowiada prezydentowi Starachowic w sprawie osiedlowych inwestycji

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych "Nasze Miasto" podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 lutego br., skrytykowało prezydenta i administrację samorządową za realizację zbyt „rozbuchanych” i generujących koszty inwestycji, przy braku działań mających na celu poprawę codziennego otoczenia mieszkańców najstarszych miejskich osiedli: Majówka, Żeromskiego, czy osiedla Las.
Postępy przy budowie wiaduktu w Starachowicach Zachodnich [ZDJĘCIA]

2024-02-23

Postępy przy budowie wiaduktu w Starachowicach Zachodnich [ZDJĘCIA]

Trwają prace przy budowie wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Aktualnie wykonano już prawie 20% kontraktu. O postępie prac podczas piątkowej (23 lutego br.) konferencji prasowej mówił starosta powiatu Piotr Ambroszczyk oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Beata Stąpor.