JUŻ W KIOSKU

Marek Materek o nadchodzących wyborach samorządowych

2024-01-24 11:23:08

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Po wyborach parlamentarnych, które odbyły się jesienią 2023 roku, wielu mieszkańców zadawało sobie pytanie, jakie dalsze plany dotyczące swojej politycznej przyszłości i publicznej działalności ma prezydent Starachowic Marek Materek. Pierwsze karty, włodarz naszego miasta odkrył podczas poniedziałkowego (22 stycznia br.) objazdu miasta. 

Prezydent Starachowic Marek Materek / fot. UM Starachowice

"To, co kocham najbardziej, to praca w samorządzie na rzecz lokalnych społeczności. W wyborach samorządowych będziemy szli pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka" – poinformował prezydent Starachowic. Potwierdził, że jego ruch wystawi kandydatów do Rad Miejskich w różnych miastach. - "Ruch Marka Materka będzie ubiegał się o mandaty radnych m.in. w Radzie Miejskiej Starachowic, Radzie Miejskiej Skarżyska-Kamiennej. Wystawimy kandydatów na prezydenta Starachowic, na prezydenta Skarżyska-Kamiennej. To jest ten szyld, z którym szliśmy do wyborów w 2014 i 2018 roku. W ostatni piątek, 19 stycznia 2024 roku przekazałem władzę w Nowej Demokracji TAK w ręce byłego prezesa dlatego, że w najbliższych latach chcę skupić się na działalności samorządowej, niepartyjnej, niezwiązanej z działalnością ogólnopolską, tylko z tą przede wszystkim w regionie świętokrzyskim. Z funkcji prezesa zrezygnowałem i z działalności partyjnej również będę się wyłączał, po to, żeby skupić się właśnie na tym, co kocham najbardziej, czyli na pracy na rzecz lokalnej społeczności na naszym terenie: – podkreślił Marek Materek. 

Prezydent Starachowic zamierza wkrótce poinformować opinię publiczną w sprawie swojej decyzji związanej ze startem w wyborach. 

- W najbliższym czasie oficjalne informacje w zakresie wyborów samorządowych 2024. Proszę o chwilę cierpliwości. Dam znać – opowiedział na pytanie jednej z obserwatorek.

Przypomnijmy, że Marek Materek ma możliwość ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Starachowic. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.