JUŻ W KIOSKU

Kwestowali na mirzeckim cmentarzu

2018-11-13 15:23:03

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Leonarda w Mircu takie zbiórki organizuje od lat. Kwestujący witali odwiedzających mirzecką nekropolię obok bramy prowadzącej na stary cmentarz. Byli wśród nich m.in. wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Idzik –Napiórkowska, wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Zawisza, wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz, radni Rady Gminy w Mircu, działacze społeczni, dyrektorzy szkół, nauczyciele, sołtysi oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Z godziny na godzinę puszki napełniały się datkami, dzięki którym będzie można odnowić kolejne zabytkowe nagrobki. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Leonarda, odnowione zostały nagrobki księdza Józefa Postka i proboszcza Mikołaja Strachowskiego. W październiku 2018 roku odnowiona została płyta nagrobna Emilii Krauze, sfinansowana w całości z pieniędzy Stowarzyszenia. W trakcie konserwacji są trzy żeliwne krzyże. Ich renowacja finansowana jest z ubiegłorocznej kwesty oraz dotacji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Kielcach. W tym roku organizatorom akcji, według nieoficjalnych danych, udało się zebrać 9737,81 zł i 1 euro. To przeszło 2 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. (azab) [caption id="attachment_48144" align="alignnone" width="1024"] Odwiedzający nekropolię byli hojni i z chęcią wrzucali pieniądze do puszek
[/caption]

[caption id="attachment_48145" align="alignnone" width="1024"] Przy wejściu na mirzecki cmentarz kwestowali przedstawiciele samorządów, mirzeckich placówek i stowarzyszeń oraz działacze społeczni [/caption]

[caption id="attachment_48146" align="alignnone" width="1024"] Przy ważnych dla historii gminy Mirzec mogiłach warty honorowe pełnili harcerze [/caption]
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze.