JUŻ W KIOSKU

"Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje". Prawo i Sprawiedliwość namawia do jedzenia polskiej, zdrowej żywności

2023-03-19 08:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Podczas sobotniego (18 marca br.) dnia targowego w Starachowicach, działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, przekonywali do jedzenia zdrowej, polskiej żywności, przestrzegając przed proponowanymi przez grupę C40 pomysłami włączenia do jadłospisu robaków.

fot. Gazeta Starachowicka

Jak mówił poseł Krzysztof Lipiec: pod pozornie szczytnymi hasłami ochrony klimatu działacze grupy C40, do których należy wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, chcą ograniczyć wolność obywateli.

– Pod hasłami walki o dobry klimat próbują oni na siłę narzucić obywatelom Europy nową modę. Próbują na siłę narzucić, jak mamy się poruszać, podróżować, ubierać, a nawet co jeść. Jedną z propozycji jest zastąpienie mięsa robakami, nie ma na to naszej zgody. Już dziś trwają badania, które mają doprowadzić do tego, aby na klatkach schodowych hodować robaki, które mają zastąpić pożywienie. Ludzie powinni mieć prawo wyboru, bez narzucania woli mocodawców. My chcemy żyć zgodnie z wartościami, jakimi żyli nasi ojcowie, nie ma naszej zgody na upokarzanie Polaków – mówił poseł Lipiec.

Radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś dodała, że żywność produkowana w polskich, lokalnych gospodarstwach jest najzdrowsza, a można ją kupić bezpośrednio u rolników w miejscach, takich jak plac targowy.

– Nie dopuścimy do tego, by żadna partia ograniczała nam wolności. Również dotyczące tego, co mamy jeść, w co się ubierać i gdzie mamy wybrać się w podróż. Proszę sobie wyobrazić, że gdyby Rafał Trzaskowski i PO doszło do władzy, targowicy w Starachowicach prawdopodobnie by nie było. Dlaczego? Ludzie nie mieliby czym handlować. Zachęcamy do tego, by głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Wychodzimy bowiem z założenia, że kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje – powiedziała.

- Nie zgadzamy się na narzucanie stylu życia - podkreśliła radna powiatu Danuta Krępa. - W Polsce prowadzona jest uprawa roli i hodowla zwierząt, a pochodząca z nich żywność jest zdrowa. Ludzie powinni mieć wybór.

Natomiast radny Rady Miejskiej w Starachowicach Dariusz Nowak przypomniał, że w propozycji miast C40 jest ograniczenie tego spożycia do 16 kilogramów rocznie, a docelowo do zupełnego wykluczenia mięsa z diety, co jest niedopuszczalne.

Jak powiedział przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza: niektóre pomysły z raportu C40 już są wdrażane.

– Do centrum Warszawy już niedługo nie będzie można wjechać samochodem, w szkołach podległych prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu są prezentowane przedstawienia, które pokazują, że zwierzęta takie, jak krowy zanieczyszczają środowisko. To już sposób na utrwalanie ideologii w umysłach dzieci – powiedział.

Podczas spotkania działacze Prawa i Sprawiedliwości częstowali chętnych do konsumpcji mieszkańców m.in. chlebem ze smalcem.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

2023-03-20

Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

Grupa starachowickich działaczy w ramach projektu „Zaangażowanie mieszkańców Starachowic w inicjatywę bezpłatnej komunikacji” przygotowała dwa projekty uchwał dotyczące poprawy jakości funkcjonowania miejskiej komunikacji. I choć zebrali ponad 2 tysiące podpisów poparcia, dopełnili wszelkich formalności, to radni Rady Miejskiej w Starachowicach odrzucili ich projekty, w tym ten dotyczący zorganizowania konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Starachowicach.
Pełne kosze i zniszczone trawniki

2023-03-20

Pełne kosze i zniszczone trawniki

Brudny kubeł to siedlisko wielu bakterii, dlatego nie tylko należy go regularnie opróżniać, ale również czyścić. Mieszkańcy ulicy Harcerskiej w Starachowicach interweniują, że osiedlowe kosze "przelewają' się od zawartości. 
Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

2023-03-18

Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

W czwartek (16 marca br.) do województwa świętokrzyskiego zawitała Lewica z programem "Bezpieczna Rodzina". Parlamentarzystki i parlamentarzyści na czele z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym uczestniczyli w spotkaniach m.in. w powiecie starachowickim, jędrzejowskim, koneckim, ostrowieckim, skarżyskim, sandomierskim, włoszczowskim oraz w Kielcach. 
Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

2023-03-18

Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

W piątkowe (17 marca br.) popołudnie, około godziny 14:15 doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku amoniaku na jednym z wydziałów w zakładach przetwórstwa mięsnego Animex w Starachowicach. - Sytuacja została wywołana wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - czytamy w komunikacie prasowym firmy.  
Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

2023-03-17

Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic są zaniepokojeni sytuacją w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Podczas czwartkowej (16 marca br.) konferencji prasowej zarzucili prezydentowi miasta Markowi Materkowi nadmierną ingerencję w sprawy placówki.
Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

2023-03-17

Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

Radny Rady Miejskiej Michał Walendzik w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic zwrócił uwagę na zdemontowane podczas rewitalizacji otoczenia Dworca Wschodniego i pozostawione przy parkingu przy ul. Kolejowej stare wiaty przystankowe. 
Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

2023-03-17

Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach zakończyło "Modernizację części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków w Starachowicach". Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a umowa o dofinansowanie Projektu została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wrześniu 2016 roku.
Co z projektem starachowickiej geotermii?

2023-03-16

Co z projektem starachowickiej geotermii?

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czerwcu ub.r., głosowano w sprawie uchwały "przystąpienia do realizacji projektu pn. „Wykonanie otworu badawczego Starachowice GT-1 dla rozpoznania i udokumentowania zasobów wód termalnych na terenie Miasta Starachowice”.
Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

2023-03-15

Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic podczas wtorkowej (14 marca br.) konferencji prasowej poruszyło temat wydatkowania pieniędzy na zewnętrzną obsługę prawną przez Zakład Energetyki Cieplnej. Zdaniem działaczy stowarzyszenia jest to „szastanie publicznymi pieniędzmi” [więcej: https://bit.ly/3mYwjU0]
Nowa Lewica zaprasza na spotkanie

2023-03-15

Nowa Lewica zaprasza na spotkanie

Już w najbliższy czwartek (16 marca br.) do województwa świętokrzyskiego zawita Programowa Trasa Lewicy. Parlamentarzystki i parlamentarzyści Nowej Lewicy na czele z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym będą uczestniczyć w spotkaniach m.in. w powiecie starachowickim, jędrzejowskim, koneckim, ostrowieckim, skarżyskim, sandomierskim, włoszczowskim oraz w Kielcach.