JUŻ W KIOSKU

"Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje". Prawo i Sprawiedliwość namawia do jedzenia polskiej, zdrowej żywności

2023-03-19 08:30:00

Ocena:

1.7/5 | 3 głosów

Podczas sobotniego (18 marca br.) dnia targowego w Starachowicach, działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, przekonywali do jedzenia zdrowej, polskiej żywności, przestrzegając przed proponowanymi przez grupę C40 pomysłami włączenia do jadłospisu robaków.

fot. Gazeta Starachowicka

Jak mówił poseł Krzysztof Lipiec: pod pozornie szczytnymi hasłami ochrony klimatu działacze grupy C40, do których należy wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, chcą ograniczyć wolność obywateli.

– Pod hasłami walki o dobry klimat próbują oni na siłę narzucić obywatelom Europy nową modę. Próbują na siłę narzucić, jak mamy się poruszać, podróżować, ubierać, a nawet co jeść. Jedną z propozycji jest zastąpienie mięsa robakami, nie ma na to naszej zgody. Już dziś trwają badania, które mają doprowadzić do tego, aby na klatkach schodowych hodować robaki, które mają zastąpić pożywienie. Ludzie powinni mieć prawo wyboru, bez narzucania woli mocodawców. My chcemy żyć zgodnie z wartościami, jakimi żyli nasi ojcowie, nie ma naszej zgody na upokarzanie Polaków – mówił poseł Lipiec.

Radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś dodała, że żywność produkowana w polskich, lokalnych gospodarstwach jest najzdrowsza, a można ją kupić bezpośrednio u rolników w miejscach, takich jak plac targowy.

– Nie dopuścimy do tego, by żadna partia ograniczała nam wolności. Również dotyczące tego, co mamy jeść, w co się ubierać i gdzie mamy wybrać się w podróż. Proszę sobie wyobrazić, że gdyby Rafał Trzaskowski i PO doszło do władzy, targowicy w Starachowicach prawdopodobnie by nie było. Dlaczego? Ludzie nie mieliby czym handlować. Zachęcamy do tego, by głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Wychodzimy bowiem z założenia, że kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje – powiedziała.

- Nie zgadzamy się na narzucanie stylu życia - podkreśliła radna powiatu Danuta Krępa. - W Polsce prowadzona jest uprawa roli i hodowla zwierząt, a pochodząca z nich żywność jest zdrowa. Ludzie powinni mieć wybór.

Natomiast radny Rady Miejskiej w Starachowicach Dariusz Nowak przypomniał, że w propozycji miast C40 jest ograniczenie tego spożycia do 16 kilogramów rocznie, a docelowo do zupełnego wykluczenia mięsa z diety, co jest niedopuszczalne.

Jak powiedział przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza: niektóre pomysły z raportu C40 już są wdrażane.

– Do centrum Warszawy już niedługo nie będzie można wjechać samochodem, w szkołach podległych prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu są prezentowane przedstawienia, które pokazują, że zwierzęta takie, jak krowy zanieczyszczają środowisko. To już sposób na utrwalanie ideologii w umysłach dzieci – powiedział.

Podczas spotkania działacze Prawa i Sprawiedliwości częstowali chętnych do konsumpcji mieszkańców m.in. chlebem ze smalcem.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Elżbieta Gralec rozpoczęła kampanię na urząd burmistrza Miasta i Gminy Wąchock

2024-02-21

Elżbieta Gralec rozpoczęła kampanię na urząd burmistrza Miasta i Gminy Wąchock

Zastępca prezydent Starachowic ds. gospodarczych Elżbieta Gralec podczas środowej (21 lutego br.) konferencji prasowej, która obyła się na placu przed Klasztorem Cystersów, oficjalnie ogłosiła swój start w wyborach samorządowych 2024. Jako kandydatka KWW Marka Materka będzie ubiegać się o fotel burmistrza Wąchocka.
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Lubianka” do aktualizacji

2024-02-22

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Lubianka” do aktualizacji

Starachowiccy radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zwanego umownie jednostką „Lubianka”. 
Piotr Capała oficjalnym kandydatem na prezydenta Starachowic. Kandydaci porozumienia samorządowego zaprezentowani [ZDJĘCIA]

2024-02-20

Piotr Capała oficjalnym kandydatem na prezydenta Starachowic. Kandydaci porozumienia samorządowego zaprezentowani [ZDJĘCIA]

Komitet Wyborczy Wyborców TST – Twój Samorząd Teraz podczas spotkania wyborczego, które odbyło się we wtorek (20 lutego br.) w starachowickim Hotelu Senator, przedstawił swojego kandydata na fotel prezydenta miasta Starachowice oraz osoby, które podczas wyborów samorządowych 2024 będą ubiegać się o mandaty radnych Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego we wszystkich okręgach wyborczych.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2024-02-20

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Prezydent Starachowic Marek Materek oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie znalazły się dwa wydarzenia: 29 lutego br. prelekcja przedstawiciela IPN i 1 marca br. Msza Święta i program artystyczny w kościele pw. Wszystkich Świętych, a następnie odwiedziny miejsca pamięci na placu kościelnym.     
Modlitwa za bohaterów

2024-02-20

Modlitwa za bohaterów

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego”, zaprasza do  udziału w IV Drodze Krzyżowej w intencji bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego, mordowanych i prześladowanych po zakończeniu II wojny światowej. 
Pałacyk

2024-02-21

Pałacyk "odNowa". Otwarcie już pod koniec marca

Zbliża się koniec prac przy rewitalizacji starachowickiego Pałacyku. To właśnie tu swoją siedzibę będzie miało Centrum Kreatywności, którego rolą będzie nakierowane na dialog i współpracę młodzieży, przedsiębiorców oraz wszystkich mieszkańców miasta. Oficjalne otwarcie planowane jest na koniec marca. Wtedy gmina uroczyście przekaże obiekt do użytku mieszkańców. 
Patriotyczny wzór dla policjantów

2024-02-19

Patriotyczny wzór dla policjantów

Z inicjatywy Powiatowej Rady Pamięci w Starachowicach uczczono przypadającą dziś 80. rocznicę śmierci por. Zygmunta Procha, policjanta i bojownika Armii Krajowej, szefa komórki kontrwywiadu wojskowego iłżeckiego Obwodu ZWZ - AK, który zginął w Starachowicach wytropiony przez niemieckich okupantów. Uczestnicy rocznicowych obchodów spotkali się przy jego pomniku zlokalizowanym przy wejściu do starachowickiej komendy policji.
ZUS ostrzega przed oszustami

2024-02-19

ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywym profilem ZUS w mediach społecznościowych, a dokładnie na platformie Facebook, który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków.
Program Profilaktyka 40 PLUS tylko do wakacji

2024-02-19

Program Profilaktyka 40 PLUS tylko do wakacji

To ostatni moment na skorzystanie z bezpłatnych badań dla osób powyżej 40 roku życia. Tylko do 30 czerwca 2024 r. będzie wykonywana darmowa diagnostyka w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Z badań można skorzystać po raz drugi, jeśli minęło co najmniej 12 miesięcy od pierwszych badań przeprowadzonych w ramach programu.
Pod nowym adresem

2024-02-15

Pod nowym adresem

Polski Związek Niewidomych Koło w Starachowicach zmienia siedzibę. Z dotychczasowego lokum przy ulicy Radomskiej przeprowadza się do budynku Centrum Przedsiębiorczości, czyli dawnego Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, przy ulicy Zgodnej. Zacznie tam funkcjonować od 1 marca br.