JUŻ W KIOSKU

Krynki. Już można się zarejestrować w Centrum Rehabilitacji!

2024-01-23 07:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Nie czekając na oficjalne otwarcie, rozpoczęło już swoją działalność Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach. Wójt Gminy Brody Marzena Bernat odwiedziła obiekt w pierwszym dniu dostępności dla klientów. Pochwaliła zespół pracowników za wzorową współpracę przy uruchamianiu jakże potrzebnych usług zdrowotnych. W celu rejestracji na zabiegi rehabilitacyjne i zdrowotne (także w ramach NFZ), można przyjść osobiście do CRiES znajdującego się przy ul. Szkolnej 1A w Krynkach lub zadzwonić na numer telefonu: 41 389 70 22. Centrum czynne jest od godziny 8:00 do 18:00.

CRiES przyjęło już pierwszych klientów / fot. UG Brody

W miejscu niedokończonej inwestycji z poprzednich lat, którą upływający czas zmienił w gruzowisko, powstał nowoczesny, przestronny budynek Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej. W obiekcie zaprojektowano gabinety fizjoterapii, strefę SPA (sauna oraz wanna z hydromasażem), a także część edukacyjną. W strefie rehabilitacji znalazły się gabinety fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii oraz masażu leczniczego. Część rehabilitacyjna została wyposażona w nowoczesny sprzęt do świadczenia usług zarówno w oparciu o kontrakt z NFZ, jak i prywatnie.

Oprócz standardowych zabiegów kinezyterapii, fizykoterapii będzie można skorzystać m.in. z superindukcyjnej stymulacji (SIS). Jest to zaawansowane technologicznie urządzenie stosowane m.in. w przeciwdziałaniu bólu, regeneracji tkanek, stymulacji mięśni, mobilizacji stawów i przyśpieszeniu gojenia się ran. Według naszej wiedzy będzie to jedyne tego typu urządzenie w województwie. W kryneckim obiekcie jest także urządzenie do tzw. fali uderzeniowej. Jest ono bardzo potrzebne w leczeniu stanów zapalnych, gojeniu blizn, rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych i w leczeniu bólu. Ponadto mieścić się tam komora hiperbaryczna - jedyna w powiecie starachowickim. Mieszkańcy gminy skorzystają z tej skutecznej terapii wspomagającej w przypadku m.in. nadciśnienia, miażdżycy, otyłości, anemii, migren, chorób neurologicznych i regeneracji tkanek. Osoby z ograniczonym możliwościami ruchowymi będą mogły wracać do sprawności dzięki tzw. bieżni antygrawitacyjnej. Najbliższe tego typu urządzenie jest w Staszowie. Inną nowością jest sala integracji sensorycznej. Z zajęć skorzystają głównie dzieci z problemami w rozwoju, trudnościami w uczeniu się, niepełnosprawnością i zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W obiekcie jest także sala konferencyjna, gdzie odbywać się będą spotkania edukacyjne, promujące zdrowie i aktywność społeczną. Budynek otacza bogaty w roślinność teren, na którym aktualnie budowana jest tężnia solankowa zapewniająca mieszkańcom relaks i odpoczynek. Zmodernizowany obiekt CRiES ma służyć mieszkańcom, zapewniać rehabilitację, edukację i relaks na wysokim poziomie. Jego uniwersalny charakter sprawia, że zakres jego działalności może być aktualizowany i dostosowywany do potrzeb społeczności. Przedsięwzięcie samorządu gminy pozostaje w silnej relacji z lokalnymi potrzebami. Niebawem odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu.

Pani Wójt wraz z pracownicami CRiES- od lewej Agnieszka Latała, Agnieszka Słowik, Marta Michalczewska-Bilińska, Katarzyna Kępa (p.o. dyrektora CRiES) i Ewa Biurkowska / fot. UG Brody

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowiccy harcerze wypoczywają nad Zalewem Brodzkim

2024-02-18

Starachowiccy harcerze wypoczywają nad Zalewem Brodzkim

W pierwszym tygodniu ferii wójt gminy Brody Marzena Bernat odwiedziła, znajdujące się w części budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie, Sezonowe Schronisko Młodzieżowe.
Półmetek ferii – udane spotkania w gminie Brody

2024-02-17

Półmetek ferii – udane spotkania w gminie Brody

W miejscowościach gminy Brody zorganizowane były imprezy integracyjne z zabawami, animacjami i prezentami. Do tej pory, ekipa organizatorów odwiedziła Krynki, Styków, Lipie i Dziurów. Spotkania odbywały się na ogół na terenach przyszkolnych. We wszystkich uczestniczyła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Zachęcała do miłego wspólnego spędzania czasu i brała udział w tańcach i zabawach na świeżym powietrzu. Dyrektorzy szkół dziękowali Pani wójt na obecność i za prezenty. W spotkaniu uczestniczyła także Dorota Grudnicka-Glina - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody, Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz rodzice uczniów i nauczyciele.  
Srebrne Gody

2024-02-15

Srebrne Gody

Publiczne świętowanie 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego to wydarzenie powszechnie znane, bo obchodzone przez chyba wszystkie polskie samorządy. Gmina Brody tworzy własną tradycję i po raz kolejny docenia pary także z 25 - letnim stażem.  
Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach otwarte

2024-02-03

Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach otwarte

Doczekali się, po 40 latach. Tyle czasu upłynęło od zaprojektowania budynku koło szkoły w Krynkach, który po wybudowaniu, przez kolejne lata niszczał niewykorzystany. W piątek (2 lutego br.), po ukończeniu ogromnej inwestycji, polegającej na jego przebudowie i wyposażeniu w nowoczesny sprzęt, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu. Nosi on nazwę Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach Gmina Brody.
Tłumy na koncercie Alicji Majewskiej i innych wykonawców

2024-01-22

Tłumy na koncercie Alicji Majewskiej i innych wykonawców

To było ważne wydarzenie kulturalne organizowane przez gminę Brody. W sobotę 20 stycznia w barokowym kościele w Krynkach odbył się koncert Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza, Olgi Bończyk i Łukasza Zagrobelnego pod tytułem „Gwiazdo świeć, kolędo leć”.
Pani Józefa z Młynka skończyła 100 lat!

2024-01-19

Pani Józefa z Młynka skończyła 100 lat!

Józefa Bojara z Młynka 19 stycznia skończyła 100 lat. Z tej okazji odwiedziła ją m.in  wójt gminy Brody Marzena Bernat.
Magiczny koncert kolęd

2024-01-19

Magiczny koncert kolęd

Gmina Brody i brodzkie Centrum Kultury i Rekreacji zapraszają koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza, Olgi Bończyk i Łukasza Zagrobelnego. To niezwykłe muzyczne spotkanie odbędzie się w sobotę (20 stycznia br.) w barokowym kościele w Krynkach. Początek o godzinie 17.
Bezpłatna rehabilitacja w Krynkach

2024-01-13

Bezpłatna rehabilitacja w Krynkach

Nowoutworzone Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach (gmina Brody) podpisało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne. Niebawem mają ruszyć zapisy.
Nowa linia busów po gminie Brody

2024-01-07

Nowa linia busów po gminie Brody

Busem po gminie Brody.  Pojazd będzie kursował od Lipia przez Lubienię, Młynek, Brody, Staw Kunowski, Bór Kunowski, Rudnik, Krynki (ul. Ostrowiecka), Brody, Styków, Jabłonnę, Kuczów, Dziurów, Styków, Rudę. Bus będzie jeździł także w odwrotnym kierunku. Trasa ma długość ok. 49 km. Na to działanie, gmina otrzyma 90% dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
„Sylwester Pod Gwiazdami” - tak gmina Brody witała nowy rok

2024-01-07

„Sylwester Pod Gwiazdami” - tak gmina Brody witała nowy rok

  Fantastyczna zabawa przy znanych przebojach w wykonaniu zespołu z naszej gminy: "Siódmy Stan". Pod sceną był spory tłum.