JUŻ W KIOSKU

Konwój STARa rusza w Polskę

2023-08-22 08:14:41

Ocena:

5/5 | 1 głosów

We wtorek (22 sierpnia) z Bydgoszczy wystartuje Konwój STARa, a wraz z nim 9. Legenda STARa - zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współpracy z szerokim gronem partnerów. Będzie się działo! Nie może Was tu zabraknąć!

fot. Powiat Starachowicki

Przed nami największa impreza motoryzacyjna tego sezonu, uwielbiana przez pasjonatów starej motoryzacji - Legenda STARa. Już w ten piątek do grodu STARa zjedzie ponad 190 pojazdów, w tym ponad 80 ciężarówek, które można będzie oglądać przez dwa dni, na ulicach i placach powiatu starachowickiego, rywalizują ze sobą w próbach szybkościowych i sprawnościowych oraz prezentujące się dumnie w paradach i konkursach. 

Wzorem zeszłego roku pojawią się one również na drogach całej Polski, za sprawą konwoju STARa, który startuje już jutro, 22 sierpnia z Bydgoszczy. 

23 sierpnia pojazdy można będzie oglądać we Włocławku przy Hali Mistrzów. 

24 sierpnia konwój zawita do stolicy. Auta zaparkują na Placu Politechniki, tak jak 75 lat temu, gdy były prezentowane "światu" pierwsze pojazdy marki STAR, do czego chcemy nawiązać w 75 rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów marki STAR.

25 sierpnia br. w godzinach przedpołudniowych Legenda STARa będzie w Radomiu, pod Centrum Handlowe M-1, a stamtąd wyruszy już prosto do Starachowic, bo godz. 18.00 na Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się konferencja „STARem przez 75 lat…”.

Sobota - Starachowice/ Wąchock

Oficjalne otwarcie zlotu nastąpi w sobotę, 26 sierpnia o godz. 10.00 na płycie głównej muzeum. Pojazdy będzie można tutaj oglądać przez ok. 2 godziny, potem przejadą one pod Starostwo Powiatowe, gdzie odbywać się będzie próba wolnej jazdy (w godz. 12.00-14.00). Po niej odbędzie się przejazd do Wąchocka, na dawny tor prób FSC, gdzie rozegrane zostaną jazdy terenowe, czyli coś dla miłośników mocnych wrażeń i piknik z udziałem uczestników Legendy.

Niedziela - Mirzec / Starachowice 

W niedzielę, 27 sierpnia zawitamy do Mirca. Pojazdy można będzie oglądać od godz. 10.00 na parkingu centralnym. W tym samym czasie, na ul. Langiewicza rozgrywana będzie próba szybkości. Ok. południa parada aut wyruszy do Starachowic, gdzie odbywać się będą próby sprawnościowe, pod okiem sędziów z kieleckiego Automobilklubu na Targowisku Miejskim, gdzie będziemy gościć w godz. 12.30 – 15.00. A potem oczywiście wręczenie nagród i zakończenie naszego zlotu.

Legendowy rozkład jazdy, czyli: co? gdzie? kiedy? 

25.08 – godz. 18.00 - MPiT - konferencja „Starem przez 75 lat”

26.08- Starachowice/ Wąchock

10:00 – MPiT - otwarcie zlotu (płyta główna muzeum)

12:00 – parking przed Starostwem Powiatowym - próba wolnej jazdy, prezentacja pojazdów

14:00 – przejazd do Wąchocka na dawny tor prób FSC – jazdy terenowe/rozstrzygnięcie konkursu superretro piknik

27.08 – Mirzec / Starachowice 

10:00 – Mirzec, parking centralny/prezentacja pojazdów

10.30 – ul. Langiewicza w Mircu - próba czasowa

12:00-12.30 – start parady do Starachowic

13:00 – Targowisko Miejskie w Starachowicach/próby sprawnościowe

15:00 – wręczenie nagród, zakończenie zlotu.

/Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe/ 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
10 Festiwal Nauki w Starachowicach

2023-09-25

10 Festiwal Nauki w Starachowicach

Już we wtorek (26 września br.) zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami.
Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

2023-09-25

Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ nr 3 w Starachowicach gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem.
Kolejne zmiany w organizacji ruchu

2023-09-21

Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich przez parking przy Biedronce. 
25-lecie usamorządowienia Powiatów

2023-09-19

25-lecie usamorządowienia Powiatów

Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył w zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 – lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Dzieje się na powiatowych drogach

2023-09-18

Dzieje się na powiatowych drogach

Powiat Starachowicki przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…
Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

2023-09-14

Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej.
Święto plonów w powiecie

2023-09-07

Święto plonów w powiecie

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.
Podziękowania dla Alle Babek

2023-09-05

Podziękowania dla Alle Babek

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach.
Nauczyciele z awansami

2023-09-05

Nauczyciele z awansami

Sześciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki, odebrało 31 sierpnia br. akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Są to pedagodzy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach.
W rocznicę porozumień sierpniowych

2023-09-03

W rocznicę porozumień sierpniowych

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. zarówno przez delegaturę NSZZ "Solidarność", jak i Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników, a także pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.