JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Konwój STARa rusza w Polskę

2023-08-22 08:14:41

Ocena:

5/5 | 1 głosów

We wtorek (22 sierpnia) z Bydgoszczy wystartuje Konwój STARa, a wraz z nim 9. Legenda STARa - zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współpracy z szerokim gronem partnerów. Będzie się działo! Nie może Was tu zabraknąć!

fot. Powiat Starachowicki

Przed nami największa impreza motoryzacyjna tego sezonu, uwielbiana przez pasjonatów starej motoryzacji - Legenda STARa. Już w ten piątek do grodu STARa zjedzie ponad 190 pojazdów, w tym ponad 80 ciężarówek, które można będzie oglądać przez dwa dni, na ulicach i placach powiatu starachowickiego, rywalizują ze sobą w próbach szybkościowych i sprawnościowych oraz prezentujące się dumnie w paradach i konkursach. 

Wzorem zeszłego roku pojawią się one również na drogach całej Polski, za sprawą konwoju STARa, który startuje już jutro, 22 sierpnia z Bydgoszczy. 

23 sierpnia pojazdy można będzie oglądać we Włocławku przy Hali Mistrzów. 

24 sierpnia konwój zawita do stolicy. Auta zaparkują na Placu Politechniki, tak jak 75 lat temu, gdy były prezentowane "światu" pierwsze pojazdy marki STAR, do czego chcemy nawiązać w 75 rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów marki STAR.

25 sierpnia br. w godzinach przedpołudniowych Legenda STARa będzie w Radomiu, pod Centrum Handlowe M-1, a stamtąd wyruszy już prosto do Starachowic, bo godz. 18.00 na Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się konferencja „STARem przez 75 lat…”.

Sobota - Starachowice/ Wąchock

Oficjalne otwarcie zlotu nastąpi w sobotę, 26 sierpnia o godz. 10.00 na płycie głównej muzeum. Pojazdy będzie można tutaj oglądać przez ok. 2 godziny, potem przejadą one pod Starostwo Powiatowe, gdzie odbywać się będzie próba wolnej jazdy (w godz. 12.00-14.00). Po niej odbędzie się przejazd do Wąchocka, na dawny tor prób FSC, gdzie rozegrane zostaną jazdy terenowe, czyli coś dla miłośników mocnych wrażeń i piknik z udziałem uczestników Legendy.

Niedziela - Mirzec / Starachowice 

W niedzielę, 27 sierpnia zawitamy do Mirca. Pojazdy można będzie oglądać od godz. 10.00 na parkingu centralnym. W tym samym czasie, na ul. Langiewicza rozgrywana będzie próba szybkości. Ok. południa parada aut wyruszy do Starachowic, gdzie odbywać się będą próby sprawnościowe, pod okiem sędziów z kieleckiego Automobilklubu na Targowisku Miejskim, gdzie będziemy gościć w godz. 12.30 – 15.00. A potem oczywiście wręczenie nagród i zakończenie naszego zlotu.

Legendowy rozkład jazdy, czyli: co? gdzie? kiedy? 

25.08 – godz. 18.00 - MPiT - konferencja „Starem przez 75 lat”

26.08- Starachowice/ Wąchock

10:00 – MPiT - otwarcie zlotu (płyta główna muzeum)

12:00 – parking przed Starostwem Powiatowym - próba wolnej jazdy, prezentacja pojazdów

14:00 – przejazd do Wąchocka na dawny tor prób FSC – jazdy terenowe/rozstrzygnięcie konkursu superretro piknik

27.08 – Mirzec / Starachowice 

10:00 – Mirzec, parking centralny/prezentacja pojazdów

10.30 – ul. Langiewicza w Mircu - próba czasowa

12:00-12.30 – start parady do Starachowic

13:00 – Targowisko Miejskie w Starachowicach/próby sprawnościowe

15:00 – wręczenie nagród, zakończenie zlotu.

/Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe/ 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpieczniej, komfortowo i estetyczniej

2024-06-08

Bezpieczniej, komfortowo i estetyczniej

Powiat zakończył inwestycje drogowe za ponad 11 mln zł, realizowane w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Efektem jest przebudowa ponad 1,5 km dróg, budowa blisko 2,8 km nowych chodników oraz ponad 1,8 km nowych traktów pieszo-rowerowych. Jak modernizacja poprawiła infrastrukturę i komfort życia mieszkańców?
Na terenie powiatu potwierdzono ognisko wirusa ASF 

2024-05-28

Na terenie powiatu potwierdzono ognisko wirusa ASF 

Starosta Piotr Babicki zwołał w poniedziałek (27 maja) Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z potwierdzonym ogniskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu. Wirus nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ale może powodować duże straty ekonomiczne w przypadku gospodarstw hodowlanych i zakładów przetwórczych. Potwierdzony przypadek dotyczy padłego dzika. 
Z MANa pod Wielki Piec

2024-05-24

Z MANa pod Wielki Piec

„Kielecki pejzaż ze STARem” czy jak kto woli „Pod górkę” tj. obraz Zbigniewa Kurkowskiego, wykonany na okoliczność 40 rocznicy rozpoczęcia produkcji samochodów marki STAR w Starachowicach, który znajdował się najpierw w FSC, a potem przez lata w MAN-ie, trafił pod Wielki Piec, powiększając zbiór muzealiów Muzeum Przyrody i Techniki. Oficjalne przekazanie obrazu odbyło się 18 maja br. z udziałem Kingi Włoskowicz – kierownik zakładu oraz przedstawicieli załogi MANa.
Powiat pod nowymi skrzydłami

2024-05-20

Powiat pod nowymi skrzydłami

Za nami już prawie dwa tygodnie wytężonej pracy nowego Zarządu Powiatu w Starachowicach. Był to czas intensywnych spotkań z kadrą zarządczą oraz załogą, zarówno samego starostwa, jak i jednostek organizacyjnych powiatu i oczywiście wdrażania się w nowe obowiązki.
Za nami II etap budowy wiaduktu

2024-05-06

Za nami II etap budowy wiaduktu

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, działający w imieniu Powiatu Starachowickiego zakończył czynności odbiorowe związane z realizacją drugiego etapu inwestycji pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”. Generalnym Wykonawcą prac jest Firma Trakcja S.A. Powiat Starachowicki pozyskał dofinansowanie  na realizację przedmiotowego zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, V edycji Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych w wysokości: 79 686 860,82 zł co stanowi 98% wartości zadania.
Koniec tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie

2024-04-30

Koniec tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie

W tym roku przed komisją stawiło się 410 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 2005 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.
Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie!

2024-05-04

Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie!

Bezpłatne badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologię płynną i test na obecność wirusa HPV będą mogły wykonać panie z naszego powiatu już 15 maja br. w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, realizowanego przez firmę Gedeon Richter Polska w partnerstwie z naszym Powiatem. Badania będą wykonywane w mobilnym gabinecie ginekologicznym, który stanie na parkingu przy PZOZ. Aby móc z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się wcześniej na stronie programu: http://rejestracja-wkobiecyminteresie.pl/
10 urodziny Legendy STARa

2024-04-29

10 urodziny Legendy STARa

Trwają przygotowania do 10 jubileuszowej edycji Legendy STARa – zlotu pojazdów zabytkowych, organizowanych przez Powiat Starachowicki. Impreza planowana jest w ostatnim, w pełni sierpniowym tygodniu, tj. od 20 do 25 sierpnia br. Ma ją poprzedzić konwój STARów przez Polskę. A póki co prezentujemy grafikę autorstwa Marcina Bondarowicza, która będzie promować tegoroczną imprezę.
Wiadukt nabiera realnych kształtów

2024-04-23

Wiadukt nabiera realnych kształtów

W niedzielę (21 kwietnia) rozpoczął się montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu, czyli stalowych łuków, które zwieńczą jego konstrukcję. Prace trwać będą 3 dni. W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest zamknięcie ruchu na linii kolejowej nr 25 i montaż ostatnich elementów łukowych. 
Powiat chce rewitalizować Starachowicką Kolej Wąskotorową

2024-04-22

Powiat chce rewitalizować Starachowicką Kolej Wąskotorową

Powiat rozpoczął przygotowania do sięgnięcia po duże środki na rewitalizację Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Na najbliższej sesji Rady Powiatu zabezpieczone zostaną fundusze na przygotowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego, który będzie niezbędny, by aplikować do szwajcarskiego mechanizmu finansowego.