JUŻ W KIOSKU

Komentarz prezydenta Starachowic Marka Materka do konferencji prasowej Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

2021-09-09 16:25:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Prezydent Starachowice Marek Materek w komunikacie wysłanym do starachowickich mediów odniósł się do czwartkowej konferencji Stowarzyszenia "Inicjatywa dla Starachowice". Prezentujemy treść oświadczenia. 

- Kilka lat temu wprowadziłem w naszym mieście politykę otwartości. Polityka ta pozwala Wszystkim Mieszkańcom Starachowic każdego dnia o dowolnej porze dnia i nocy sprawdzać i kontrolować to na co wydawane są publiczne środki z budżetu miasta. Codziennie uzupełniany jest rejestr faktur, który jest ogólnodostępny. Członkowie Stowarzyszenia poszli jednak na łatwiznę, bowiem poprosili w ramach dostępu do informacji publicznej o kserokopie wszystkich faktur dot. artykułów spożywczych za lata 2015-2020. Zajęło to trochę czasu, ale zadanie zgodnie z prośbą zainteresowanych wykonaliśmy. Członkowie Stowarzyszenia, którego celem miała być praca dla Starachowic, a póki co jedyną aktywnością jest atakowanie prezydenta Starachowic, tym razem postanowili zaatakować na „słodko”. Dla mnie atak dość zabawny, ponieważ od kilku lat nie słodzę, nigdy nie piłem kawy, wprowadziłem zakaz kupowania gazowanych napojów słodzonych do urzędu. Jednym z pierwszych ruchów jakie wykonałem zaczynajac pracę w starachowickim magistracie było wyniesienie z gabinetu słodzonych napojów i słodyczy, które stały tam zwyczajowo na stole. Zdecydowałem także, by gości w naszym urzędzie podejmować produktami związanymi z naszym regionem. I tak zamiast mieszanką krakowską gości częstujemy słodyczami produkowanymi w Starachowicach, które  wręczamy jako upominki przy najróżniejszych okazjach. Są to przede wszystkim owoce w czekoladzie produkowane w Starachowicach. Wczoraj chociażby gościom, którzy przyjechali z wizytą studyjną z Marek. 

Nałęczowiankę zastąpiła Buskowianka a soki kupujemy oczywiście z Pińczowa. Jako upominki kupowaliśmy także dżemy czy oleje produkowane w naszym mieście. Staram się w ten sposób Wszystkim przyjeżdżającym do nas polecać produkty związane z naszym miastem i regionem. Taki lokalny patriotyzm, który jak widać także może być dla niektórych przyczyną do ataku. Trochę to przykre, trochę żenujące, ale w żaden sposób nie zmieni to mojego sposobu patrzenia i myślenia o promocji miasta i lokalnych produktów. Mając w pamięci słowa setek osób, które otrzymały od nas produkty związane ze Starachowicami wiem, że warto takie działanie kontynuować.

Taka forma upominków zamiast tradycyjnych gadżetów zaburza zdecydowanie proporcje wydatków na zakupy spożywcze w porównaniu do innych miast. 

Członkom Stowarzyszenia życzę, aby wykazali się jakąkolwiek pozytywną inicjatywą dla Starachowic. Ja zaś z moimi współpracownikami deklaruję dalszą solidną i popartą mierzalnymi efektami pracę dla naszej Małej Ojczyzny.

Ps. Ważne info dla członków IdS: Papier toaletowy i mydło także kupujemy. Faktury są dostępne na miejskiej stronie. 

W przeddzień najważniejszego dnia w moim życiu ludziom chorym z zawiści mimo wszystko życzę Wszystkiego co najlepsze.

KOMENTARZE
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Z pomocą dla dorosłych niepełnosprawnych

2021-09-20

Z pomocą dla dorosłych niepełnosprawnych

Gmina Starachowice otrzyma 2,7 mln zł dotacji na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. - W tym roku ogłosimy przetarg, w przyszłym rozpoczniemy budowę – zapowiada prezydent miasta Marek Materek.
Autobox na międzynarodowych targach zbrojeniowych

2021-09-19

Autobox na międzynarodowych targach zbrojeniowych

Ponad 400 firm z całego świata, w tym także starachowicka spółka AUTOBOX INNOVATIONS uczestniczyło w tegorocznej 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, podczas którego rokrocznie prezentowane są największe dokonania przemysłu zbrojeniowego z całego świata.
Uroczyste obchody stulecia starachowickiego szkolnictwa zawodowego

2021-09-19

Uroczyste obchody stulecia starachowickiego szkolnictwa zawodowego

Za nami jubileuszowe uroczystości związane ze stuleciem starachowickiego szkolnictwa zawodowego. Gala w Parku Kultury, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, spotkania z absolwentami - było pięknie i wzruszająco.
Utrudnienia ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach

2021-09-20

Utrudnienia ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach

Uwaga kierowcy, od  środy (22 września) wystąpią utrudnienia w ruchu na odcinku ulicy Radomskiej w Starachowicach, w obrębie skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3 Maja.
Który projekt zdobył najwięcej głosów? Wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

2021-09-18

Który projekt zdobył najwięcej głosów? Wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

Piątek (17 września) był ostatnim dniem głosowania na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W sumie, mieszkańcy Starachowic oddali 2566 głosów, w tym 2486 przez internet oraz 80 w sposób tradycyjny. Liczba głosów nieważnych, to aż 214 przez internet i 1 przez wrzutkę do urny. 
Komunikat w sprawie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

2021-09-18

Komunikat w sprawie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Urząd Miejski w Starachowicach informuje, że ze względu na panujące warunki atmosferyczne zaplanowany na sobotę (18 września) drugi dzień obchodów VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zostaje odwołany. 
Rocznica sowieckiej napaści

2021-09-17

Rocznica sowieckiej napaści

Starachowice nie pozostały obojętne. Przy Krzyżu Ofiar Zbrodni Katyńskiej co chwila ktoś zapalał znicz.
Niedzielne biegi w Starachowicach. Te ulice będą wyłączone z ruchu

2021-09-17

Niedzielne biegi w Starachowicach. Te ulice będą wyłączone z ruchu

Jak informuje Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. – Komunikacja Miejska w Starachowicach, w związku z biegiem ulicznym „IX MANia Biegania X Półmaraton Starachowicki”, w niedzielę (19 września) wystąpią utrudnienia na liniach komunikacyjnych. 
Uwaga! Awaria sieci wodociągowej na osiedlu Orłowo

2021-09-17

Uwaga! Awaria sieci wodociągowej na osiedlu Orłowo

Jak informuje starachowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, przy ulicy 1-go Maja w Starachowicach doszło do awarii sieci wodociągowej. W związku z tym, mieszkańcy osiedla Orłowo muszą liczyć się z przerwami w dostawie wody. Kiedy prace naprawcze?