JUŻ W KIOSKU

Komentarz prezydenta Starachowic Marka Materka do konferencji prasowej Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

2021-09-09 16:25:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Prezydent Starachowice Marek Materek w komunikacie wysłanym do starachowickich mediów odniósł się do czwartkowej konferencji Stowarzyszenia "Inicjatywa dla Starachowice". Prezentujemy treść oświadczenia. 

- Kilka lat temu wprowadziłem w naszym mieście politykę otwartości. Polityka ta pozwala Wszystkim Mieszkańcom Starachowic każdego dnia o dowolnej porze dnia i nocy sprawdzać i kontrolować to na co wydawane są publiczne środki z budżetu miasta. Codziennie uzupełniany jest rejestr faktur, który jest ogólnodostępny. Członkowie Stowarzyszenia poszli jednak na łatwiznę, bowiem poprosili w ramach dostępu do informacji publicznej o kserokopie wszystkich faktur dot. artykułów spożywczych za lata 2015-2020. Zajęło to trochę czasu, ale zadanie zgodnie z prośbą zainteresowanych wykonaliśmy. Członkowie Stowarzyszenia, którego celem miała być praca dla Starachowic, a póki co jedyną aktywnością jest atakowanie prezydenta Starachowic, tym razem postanowili zaatakować na „słodko”. Dla mnie atak dość zabawny, ponieważ od kilku lat nie słodzę, nigdy nie piłem kawy, wprowadziłem zakaz kupowania gazowanych napojów słodzonych do urzędu. Jednym z pierwszych ruchów jakie wykonałem zaczynajac pracę w starachowickim magistracie było wyniesienie z gabinetu słodzonych napojów i słodyczy, które stały tam zwyczajowo na stole. Zdecydowałem także, by gości w naszym urzędzie podejmować produktami związanymi z naszym regionem. I tak zamiast mieszanką krakowską gości częstujemy słodyczami produkowanymi w Starachowicach, które  wręczamy jako upominki przy najróżniejszych okazjach. Są to przede wszystkim owoce w czekoladzie produkowane w Starachowicach. Wczoraj chociażby gościom, którzy przyjechali z wizytą studyjną z Marek. 

Nałęczowiankę zastąpiła Buskowianka a soki kupujemy oczywiście z Pińczowa. Jako upominki kupowaliśmy także dżemy czy oleje produkowane w naszym mieście. Staram się w ten sposób Wszystkim przyjeżdżającym do nas polecać produkty związane z naszym miastem i regionem. Taki lokalny patriotyzm, który jak widać także może być dla niektórych przyczyną do ataku. Trochę to przykre, trochę żenujące, ale w żaden sposób nie zmieni to mojego sposobu patrzenia i myślenia o promocji miasta i lokalnych produktów. Mając w pamięci słowa setek osób, które otrzymały od nas produkty związane ze Starachowicami wiem, że warto takie działanie kontynuować.

Taka forma upominków zamiast tradycyjnych gadżetów zaburza zdecydowanie proporcje wydatków na zakupy spożywcze w porównaniu do innych miast. 

Członkom Stowarzyszenia życzę, aby wykazali się jakąkolwiek pozytywną inicjatywą dla Starachowic. Ja zaś z moimi współpracownikami deklaruję dalszą solidną i popartą mierzalnymi efektami pracę dla naszej Małej Ojczyzny.

Ps. Ważne info dla członków IdS: Papier toaletowy i mydło także kupujemy. Faktury są dostępne na miejskiej stronie. 

W przeddzień najważniejszego dnia w moim życiu ludziom chorym z zawiści mimo wszystko życzę Wszystkiego co najlepsze.

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.
Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla

2024-04-10

Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla "Brazylia" też doczekają się remontów

Zakończył się remont ulicy Lachy znajdującej się na osiedlu Brazylia we wschodniej części miasta. Gminna inwestycja rozpoczyna cykl zadań w tej części miasta, na które pozyskane zostały środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna planowana wartość remontów ulicy Lachy, Cichej, Cmentarnej i Sąsiedzkiej to ponad 2 miliony złotych. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych. 
Spotkanie dla ludzi biznesu

2024-04-09

Spotkanie dla ludzi biznesu

 Starachowicki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców organizuje w Centrum Kreatywności "Pałacyk" przy ulicy Konstytucji 3  - go Maja 15 panel dyskusyjny pt. "Wyzwania przed polską gospodarką i przedsiębiorcami w ramach globalnej rywalizacji gospodarczej".
Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

2024-04-09

Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

W wyborach samorządowych wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 21,7 proc. Koalicja Obywatelska uzyskała 18,72 proc, dalej jest Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 9,15 proc. Reszta komitetów nie uzyskała progu wyborczego.