JUŻ W KIOSKU

Kolejne wyróżnienie dla Starachowic

2023-02-24 10:39:15

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Podczas odbywającej się w Tarnowie uroczystej gali Związku Miast Polskich prezydent Starachowic Marek Materek odebrał wyróżnienie w konkursie „Samorządowy Lider Zarządzania 2022”. 

fot. Związek Miast Polskich

- Samorządowy Lider Zarządzania 2022 jedzie do Starachowic! Zostaliśmy nagrodzeni w konkursie organizowanym przez Związek Miast Polskich. Starachowice zostały wyróżnione za dwa przedsięwzięcia: Program Inicjatyw Lokalnych oraz Politykę Otwartości Gminy Starachowice, ze szczególnym uwzględnieniem rejestru wydatków publicznych – mówi włodarz miasta. 

Na podstawie ocen ekspertów wyłoniono finalistów konkursu: 30 przedsięwzięć, które uzyskały powyżej 60 punktów (11 wniosków z miast i gmin miejsko-wiejskich; 8 z miast na prawach powiatu oraz 11 z miast będącymi siedzibami władz województw). Komisja Konkursowa postanowiła przyznać trzem miastom tytuł laureata konkursu, dziesięciu wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie specjalne.

- Co za niezwykły wieczór pełen inspirujących ludzi, miast i projektów. Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy z pasją i determinacją pracowali nad swoimi zgłoszeniami i na co dzień czynią swoje miasta lepszym miejscem dla każdego. Wasze wysiłki, zaangażowanie i pomysły są naprawdę godne podziwu. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom konkursu Samorządowy Lider Zarządzania! Cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać Was i być częścią tego niezwykłego spotkania – podsumował tegoroczną edycję konkursu Związek Miast Polskich.

W grupie miast i gmin miejsko-wiejskich, w której rywalizowały Starachowice, nie przyznano nagrody laureata. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, przyznano cztery wyróżnienia. Oprócz Starachowic nagrodzono także Niepołomice, Zduńską Wolę i Ostrów Wielkopolskich.

- Jak podkreśla Związek Miast Polskich, w konkursie zostały nagrodzone samorządy, które nie tylko odważnie i konsekwentnie kreują nowe rozwiązania dla swoich mieszkańców, ale też chcą się podzielić swoim doświadczeniem z innymi. Organizatorzy postanowili docenić empatyczne, otwarte, dobrze komunikujące się z mieszkańcami samorządy. Gratuluję wszystkim pozostałym laureatom – dodaje prezydent Marek Materek.

Laureatem w kategorii miast na prawach powiatu zostały Tychy, a główne nagrody w kategorii miast wojewódzkich otrzymały Lublin i Wrocław. Wyróżnienia trafiły do Gliwic, Siemianowic Śląskich, Częstochowy, Gdańska, Kielc, Poznania i Łodzi.

Konkursy organizowane przez Związek Miast Polskich mają ponad trzydziestoletnią tradycję.

- Doświadczenia zdobyte w latach ubiegłych pokazują, jak wielu przedstawicieli samorządów potrafi kreatywnie rozwiązywać problemy społeczności lokalnych, z pasją działać dla ich dobra, jak inspirujące mogą być lokalne inicjatywy samorządów i instytucji z nimi współpracujących, jak wysoka i godna naśladowania jest jakość innowacyjnych przedsięwzięć. Samorządy polskie każdego dnia udowadniają, jak dużą rolę odgrywają w poprawianiu codziennego życia swoich mieszkańców – uważają organizatorzy.

fot. własne, Związek Miast Polskich

/źródło: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.