JUŻ W KIOSKU

Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił? Poradnik krok po kroku

2023-11-26 09:45:53

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Połączenia przychodzące od nieznanych numerów telefonów często wiążą się ze sporym stresem. Nigdy nie wiadomo, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. W dzisiejszych czasach często zdarza się, że cyberprzestępcy wykorzystują połączenia telefoniczne w celu wyłudzenia danych osobowych. Zobacz poradnik, jak sprawdzić obcy numer telefonu!

Aby namierzyć obcy numer telefonu pod względem lokalizacji, konieczny jest kontakt z policją. Niemniej jednak w celu sprawdzenia danych osobowych oraz opinii o danym numerze, możesz wykorzystać internetowy serwis Infonumer.pl. W ten sposób w kilka sekund sprawdzisz bazy danych i poznasz nieznanego dotąd rozmówcę.

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery? Zagrożenia XXI wieku

Często zdarza się, że połączenia przychodzące są od przestępców, którzy chcą wykraść dane osobowe. Jeśli taki atak zakończy się powodzeniem, będziesz narażony na wyłudzenie kredytów lub pożyczek online. A zatem weryfikacja nieznanych numerów telefonów ma sens z kilku powodów:

- ochrona swoich danych osobowych,

- weryfikacja tożsamości rozmówcy.

Co więcej, analizując dane osobowe i opinie o numerach, możesz też przekazywać swoje odczucia, jeśli zdecydujesz się odebrać połączenie przychodzące od nieznanego nadawcy. Wystarczy, że wejdziesz na stronę z dostępem do bazy danych i sprawdzisz ostatnio komentowane numery telefonu.

Weryfikacja nieznanych rozmówców ma sens wtedy, kiedy obawiasz się o swoje bezpieczeństwo lub podejrzewasz, że padłeś ofiarą próby wyłudzenia danych osobowych.

Jak sprawdzić obcy numer telefonu?

Analiza informacji o numerach połączeń przychodzących jest wyjątkowo prosta. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową i wpiszesz dany numer w wyszukiwarkę. Za darmo możesz przejrzeć obszerną bazę danych, w której użytkownicy dodają swoje opinie na temat numeru.

Jeśli okaże się, że dany telefon pochodzi od telemarketera, działu windykacji lub jest wykorzystywany do wyłudzeń, prawdopodobnie w kilka sekund znajdziesz o tym informacje w sieci. 

Numer 799393557 jest często wyszukiwany w bazie danych i może świadczyć o tym,  że przestępcy wykorzystują go do wykonywania podejrzanych połączeń.

Wyszukiwarka numerów telefonów – czy można skorzystać z niej za darmo?

Jak najbardziej tak. Internetowe bazy danych o numerach telefonów są dostępne w 100%  za darmo dla każdego użytkownika. W ten sposób sprawdzisz opinie na temat konkretnego numeru i upewnisz się, że odebranie połączenia jest w 100% bezpieczne.

Oczywiście nie każdy numer telefonu da się znaleźć w bazie. Jeśli jednak masz jakiekolwiek podejrzenia co do wiarygodności rozmówcy, koniecznie przejrzyj internetową bazę. To nic nie kosztuje, a w razie wykryci oszustwa możesz też dodać swoją opinię o numerze przychodzącym.

Jeśli istnieje ryzyko, że jesteś ofiarą oszustwa telefonicznego, koniecznie sprawdź numer telefonu przychodzącego online. Poświęcisz na to tylko kilka sekund, a w razie potrzeby zapiszesz wyszukiwane numeru we własnej czarnej liście nadawców.

/materiał informacyjny/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Rowerami na lekcje

2024-02-28

Rowerami na lekcje

Ścieżek rowerowych w mieście przybywa, samorząd chce, by korzystała z nich jak największa ilość mieszkańców. Specjalną zachętę kieruje w stronę przedszkolaków i uczniów oraz nauczycieli. W ramach akcji "Rowerowy Maj" mieliby docierać na lekcje i do pracy ekologicznymi środkami transportu. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.    
Walka z bezlitosnym nowotworem trwa. Paweł ze Starachowic potrzebuje naszej pomocy

2024-02-28

Walka z bezlitosnym nowotworem trwa. Paweł ze Starachowic potrzebuje naszej pomocy

W pomoc dla 41-letniego Pawła Plewniaka ze Starachowic zaangażowali się wszyscy. Rodzina, przyjaciele, bliżsi i dalsi znajomi oraz wielu dobrych ludzi poruszonych prośbą mężczyzny. Diagnoza, którą usłyszał 41-latek, jest przerażająca. To czerniak skóry okolicy nadłopatkowej po stronie prawej z przerzutami do wątroby, płuc, śledziony, węzłów chłonnych, wnęki wątroby, kręgosłupa. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc starachowiczaninowi. Cel to: leczenie, wizyty, leki, zabiegi, sprzęt rehabilitacyjny, turnusy, za zakup schodołazu.
Jakie okulary dla kierowców?

2024-02-27

Jakie okulary dla kierowców?

Aż 90% reakcji kierowcy zależy od poprawnego widzenia. Złe warunki atmosferyczne i bardzo wysoka koncentracja sprawiają, że nasze oczy szybciej się męczą. Okulary dla kierowców są pomocą nie tylko dla potrzebujących korekcji, ale dla każdego, kto prowadzi samochód.
Jubileuszowy mural w Starachowicach Wschodnich robi wrażenie!

2024-02-27

Jubileuszowy mural w Starachowicach Wschodnich robi wrażenie!

Słynna wierzbnicka studnia, austeria, starachowickie cmentarze, Wielki Piec, szkoły, kolej, czy oczywiście świętokrzyska czarownica to elementy graficzne, które znalazły się na starachowickim muralu, który wzbogacił przestrzeń w pobliżu dworca Starachowice Wschodnie przy ulicy Kolejowej. Mural upamiętnia obchody 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Grafika na co dzień będzie cieszyć oczy mieszkańców i witać podróżnych.
Blok przy ulicy Kościelnej czeka na mieszkańców [ZDJĘCIA]

2024-02-27

Blok przy ulicy Kościelnej czeka na mieszkańców [ZDJĘCIA]

Budynek mieszkalny przy ulicy Kościelnej w Starachowicach już odebrany, a pierwsi lokatorzy już oglądają lokale. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zaplanowano zasiedlenia 103 nowych mieszkań. To kolejna inwestycja mieszkaniowa zrealizowana w naszym mieście, co oznacza poprawę standardu zamieszkania najemców gminnych lokali komunalnych.
Ośmiorniczki dla wcześniaków

2024-02-27

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach włączył się w przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie rozwoju dzieci zbyt wcześnie urodzonych. Opiekę medyczną nad takimi maluszkami uzupełnia rękodzieło - urocze ośmiorniczki dziergane na szydełku. Kilkadziesiąt sztuk takich zabawek ofiarowała szpitalowi Fundacja Małych Serc z Wielenia w województwie wielkopolskim.
Wielomilionowy interes

2024-02-26

Wielomilionowy interes

Odlewnie Polskie S. A. zawarły umowę, która może o około 20% w skali roku zwiększyć ich zdolności wytwórcze. Starachowicka spółka podpisała umowy z trzema niemieckimi firmami na zainstalowanie u siebie nowej linii produkcyjnej o wartości 8 mln 860 tys. EURO. 
Rozmowy o Europie, Polsce i samorządach

2024-02-26

Rozmowy o Europie, Polsce i samorządach

Starachowice odwiedziła Beata Szydło, deputowana Parlamentu Europejskiego, wiceprezeska Prawa i Sprawiedliwości, była premier polskiego rządu. Jej wizyta miała związek z zaplanowanymi na 7 kwietnia br. wyborami samorządowymi, ale w czasie spotkania w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej była też mowa o sprawach ogólnopolskich w kontekście przejęcia władzy przez rywali z PiS oraz naszego członkostwa w Unii Europejskiej.       
Stowarzyszenie odpowiada prezydentowi Starachowic w sprawie osiedlowych inwestycji

2024-02-25

Stowarzyszenie odpowiada prezydentowi Starachowic w sprawie osiedlowych inwestycji

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych "Nasze Miasto" podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 lutego br., skrytykowało prezydenta i administrację samorządową za realizację zbyt „rozbuchanych” i generujących koszty inwestycji, przy braku działań mających na celu poprawę codziennego otoczenia mieszkańców najstarszych miejskich osiedli: Majówka, Żeromskiego, czy osiedla Las.
Postępy przy budowie wiaduktu w Starachowicach Zachodnich [ZDJĘCIA]

2024-02-23

Postępy przy budowie wiaduktu w Starachowicach Zachodnich [ZDJĘCIA]

Trwają prace przy budowie wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Aktualnie wykonano już prawie 20% kontraktu. O postępie prac podczas piątkowej (23 lutego br.) konferencji prasowej mówił starosta powiatu Piotr Ambroszczyk oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Beata Stąpor.