JUŻ W KIOSKU

Imprezowy tydzień w Starachowicach

2022-05-15 11:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wiosna na dobre zagościła w Starachowicach, przyniosła ze sobą fantastyczną pogodę, słońce i otworzyła worek z imprezami. Sporo się w mieście przez ostatnie dni działo.

Po pierwsze jubileusz 20 - lecia obchodziło Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne. Przez wiele lat ze Zbigniewem Kopańskim na czele, dziś zaczyna nowy rozdział. Prezeską STF-u została Małgorzata Zatorska, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwentka Europejskiej Akademii Fotograficznej w Warszawie, którą bez aparatu ciężko spotkać.

Jubileusz świętowano dwa dni. W czwartek, 12 maja, miłośnicy fotografii i przyjaciele Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego spotkali się w Parku Miejskim. W otoczeniu pięknej przyrody, wśród łagodnych dźwięków muzyki, zdjęcia członków STF-u przenosiły zebranych w inny wymiar. Wśród gości znaleźli się prezydent Marek Materek i Marcin Gołębiewski, zdjęcia tego pierwszego (prezydent jest członkiem towarzystwa) można obejrzeć w albumie wydanym na 20-lecie Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Obchody jubileuszu kontynuowano w piątek, 13 maja, i była to data zdecydowanie szczęśliwa. Małgorzata Zatorska spokojnie może sobie powiedzieć, ze całe wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem. Tym razem miejscem spotkania była sala Refleks Miejskiej Biblioteki Publicznej, ta sama, która od lat gości członków towarzystwa i w piątek ledwie dała radę wszystkich pomieścić. Przybył prawdziwy tłum. Wśród gości znalazł się starosta Piotr Ambroszczyk, Ryszard Wróbel i Beata Wisniewska związani ze Spółdzielczym Domem Kultury i Towarzstwem Przyjaciół Starachowic. Kwiaty i prezent wręczała także dyr. Parku kultury Agnieszka Lasek - Piwarska, był i dyr. starachowickiego muzeum Paweł Kołodziejski.

Piątkowe spotkanie było szczególną okazją do złożenia podziękowań na ręce byłego prezesa STF-u Zbigniewa Kopańskiego, który przez wiele lat służył radą miłośnikom fotografii.

Oglądaniu zdjęć sprzyjał koncert uczniów starachowickiej szkoły muzycznej, a na tych, którym głodne brzuchy nie dawały spokoju czekał stół pełen słodkości. Pyszny tort kroił wiceprezydent Marcin Gołębiewski i robił to wielce sprawnie, zgromadzone na spotkaniu panie jadły mu z reki, a że panowie porcje otrzymywali od swoich partnerek, to równowaga została zachowana.

Jubileusz Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego odbył się w ramach Tygodnia Bibliotek i był okazją do świętowania Dnia Bibliotekarza. Były podziękowania za piękną pracę, kwiaty wręczone przez wiceprezydenta zapewnienia, że czyta i obietnice, że zwiększy częstotliwość wizyt w bibliotece.

Biblioteka to nie tylko książki, to przede wszystkim ludzie, a Miejska Biblioteka Publiczna to świetne dziewczyny, którym ja także mam za co dziękować. A zatem ukłon, dziewczyny, w stronę każdej z Was.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piątek i sobota w muzeum

2022-06-30

Piątek i sobota w muzeum

EkoLato w EkoMuzeum

2022-06-30

EkoLato w EkoMuzeum

Szukacie pomysłu na atrakcyjne spędzenie czasu z rodziną, dziećmi  i znajomymi? Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na festyn "EKOLATO".
Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

2022-06-29

Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

Zakończył się rok szkolny w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. W piątek, 24 czerwca, w siedzibie placówki można było podziwiać dorobek młodych artystów. 
Poetycka nagroda

2022-06-29

Poetycka nagroda

Rok Marii Konopnickiej to czas imprez i wydarzeń mających na celu docenienie jej twórczości, lepsze poznanie jej osoby, ale także próby poetyckie i literackie. W jednej z nich udział wziął starachowicki poeta Robert Wołczyński.
Ach, co to był za koncert

2022-06-29

Ach, co to był za koncert

To było niezapomniane popołudnie, na nieco ponad godzinę Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego zmieniła się w salę operową. Na niewielkiej scenie wybrzmiewały dźwięki dzieł Czajkowskiego, Paderewskiego, Korsakowa do słów "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, wystąpili starachowiczanka Paulina Jabłonka i Adam Kamieniecki.
Kulturalny Rozkład Jazdy

2022-06-27

Kulturalny Rozkład Jazdy

Zobaczcie, co będzie się działo w te wakacje w Starachowicach.
Sobótka z Parkiem Kultury

2022-06-25

Sobótka z Parkiem Kultury

Niedziela, 26 czerwca, o godz. 16:00 wystartuje Piknik SOBÓTKOWY na rozpoczęcie WAKACJI 2022! Dla najmłodszych i starszych, którzy na 2 miesiące żegnają się ze szkołą i rozpoczynają długo wyczekiwany letni odpoczynek Park Kultury przygotował mnóstwo atrakcji:
Poznaj klasykę kina retro

2022-06-26

Poznaj klasykę kina retro

Miejska biblioteka Publiczna rozpoczyna nowy cykl pod nazwą Biblioteka Filmów. Podczas każdego ze spotkań będzie prezentować arcydzieła kina czerni i bieli. W poniedziałek, 27 czerwca o godz. 17:00, pierwszy seans.  W Czytelni MBP będzie można obejrzeć film z 1931 r. w reżyserii Fritza Langa pt. „M”. Będzie to thriller niemiecki, z którego wzory czerpał później Alfred Hitchcock. Słowo wstępne wygłosi animator kultury - Michał Pajek. Wstęp wolny
Darmowe zwiedzanie za...

2022-06-26

Darmowe zwiedzanie za...

Piątka lub szóstka z historii na świadectwie? To się świetnie składa. Świętokrzyski Sztetl z Chmielnika ma dla Was propozycję. 
Rodzinne wędrowanie z PTTK

2022-06-25

Rodzinne wędrowanie z PTTK

UWAGA! Konkurs!