JUŻ W KIOSKU

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Brody

2023-11-18 08:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W sobotę 11 listopada w gminie Brody świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Początkiem obchodów była -poprzedzona wspólnym śpiewaniem hymnu państwowego- uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Stykowie. Koncelebrowali ją proboszcz ks. Jacek Bajon i ks. Mariusz Chamerski – wysłannik Biskupa Radomskiego.

fot. Gmina Brody

W nabożeństwie uczestniczyli Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Zastępca Wójta Marta Prokop, Sekretarz Gminy Brody Marcin Góźdź, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tomasz Budzyń, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Bezpieczeństwa Rady Gminy Beata Szustak, Przewodniczący Komisji Wniosków i Petycji Rady Gminy Dariusz Łodej, radni, sołtysi, poczty sztandarowe, zaproszeni goście, dyrektorzy i nauczyciele brodzkich szkół oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Po nabożeństwie – na czele z Orkiestrą Dętą Gminy Brody i pocztami sztandarowymi wszyscy przemaszerowali, niosąc dużą biało-czerwoną flagę do Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Gości powitała dyrektor szkoły Marzena Adamus. Przemówienie okolicznościowe związane ze Świętem Niepodległości wygłosiła Pani Wójt Marzena Bernat.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali przedstawienie nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert utworów patriotycznych zaśpiewały dziewczęta z zespołu „Małe Wojaczki”, wystąpił uzdolniony absolwent ZPO w Stykowie Janek Wiecha, był występ związany z postacią Józefa Piłsudskiego i pokaz poloneza. Wiązankę utworów patriotycznych zagrała Orkiestra Dęta Gminy Brody. Na zakończenie Pani Wójt podziękowała artystom za piękne występy. Dyrektor szkoły Marzena Adamus podziękowała gościom za przybycie, a paniom Justynie Śpiewak, Elżbiecie Rozwadowskiej, Kindze Michalczewskiej i Barbarze Michalczewskiej za ich wkład w przygotowanie uroczystości. Goście mogli zostawić swoje wpisy okolicznościowe w księdze pamiątkowej szkoły. Pełną fotorelację z wydarzenia można zobaczyć na profilu Facebook gminy Brody.

fot. UG Brody

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

2024-05-12

Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

- Dziękuję mieszkańcom za tak silne poparcie dla mnie i dla radnych. Nie ma w historii gminy albo i w innych gminach województwa takiego przypadku, żeby po wyborach całkowicie zmienił się skład Rady Gminy - powiedział Ernest Kumek – nowo zaprzysiężony Wójt Gminy Brody. Po akcie objęcia stanowiska wójta otrzymał on długie i gromkie oklaski od radnych i licznie przybyłych widzów. Na Przewodniczącego Rady Gminy w Brodach wybrano Mateusza Bidzińskiego.
Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

2024-04-29

Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

Od około miesiąca, w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach prowadzone są zajęcia z integracji sensorycznej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Dzieci zaś bardzo lubią te zajęcia, niektóre wręcz nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.
Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

2024-04-26

Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

To były piękne lata rozwoju - tak powiedziała Marzena Bernat, podsumowując jej dziewięć i pół roku na stanowisku Wójta Gminy Brody. W dniu 24 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach w kadencji 2018 – 2024 r. Pani wójt dziękowała radnym za współpracę i wręczyła im pamiątkowe tabliczki. Marzena Bernat wyraziła wdzięczność także wszystkim współpracownikom – obecnym i byłym.
Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

2024-04-12

Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

Ernest Kumek został wybrany Wójtem Gminy Brody. Otrzymał w skali całej gminy 3432 głosy (66,13%). Wójt Marzena Bernat zyskała poparcie 1758 osób (33,87%). Frekwencja wyborcza w gminie Brody wyniosła 61,05%.
Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

2024-04-15

Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

Od poniedziałku 8 kwietnia zajęcia dla dzieci korzystających z terapii integracji sensorycznej w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach są przeprowadzane ze zniżką 10 złotych, na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Brody. To kolejny przykład tego, że warto ją posiadać.

2024-04-12

"Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi"

Gmina Brody wybrała swojego gospodarza. Został nim 45 - letni Ernest Kumek, związany z gminą od urodzenia. W tutejszym urzędzie zaczynał swoją pracę za kadencji wójta Andrzeja Śliwy, o którym wypowiada się z szacunkiem jako o swoim nauczycielu samorządności. Teraz lada chwila sam obejmie to stanowisko. Jakim wójtem zamierza być? M.in. o tym w wywiadzie, którego nam udzielił.        
Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

2024-03-29

Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe w Lipiu na ulicy Starachowickiej i w Adamowie na ulicy Szkolnej. Na tych drogach przedstawiciele powiatu starachowickiego i gminy Brody spotkali się z przedstawicielami wykonawcy.
Rekordowe palmy w Krynkach

2024-03-29

Rekordowe palmy w Krynkach

Tradycją parafii w Krynkach - najstarszej w gminie Brody, są wysokie, ponad sześciometrowe palmy wielkanocne. W tym roku na obchody Niedzieli Palmowej przywieziono ich aż 14. Jest to rekord niepobity od wielu lat.
Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

2024-03-27

Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

 W Urzędzie Gminy w Brodach odbyły się lokalne eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Wielu mieszkańców skorzystało z badań

2024-03-16

Wielu mieszkańców skorzystało z badań

Gmina Brody we współpracy z Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach oraz firmą Telemedycyna Polska S.A, 10 marca zorganizowała tzw. „białą niedzielę”. Całość działania została sfinansowana z budżetu gminy.