JUŻ W KIOSKU

Gmina Starachowice szuka firmy, która wykona dokumentację dla ulicy Radoszewskiego

2024-03-25 08:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Władze samorządowe kolejny raz ogłasza postępowania na wybór firmy, która podejmie się opracowania dokumentacji projektowo–kosztorysowej budowy ul. Józefa Radoszewskiego w Starachowicach. W budżecie na ten cel jest blisko 170 tysięcy złotych, po otwarciu ofert okaże się, na jaką wartość realizację zadania wycenili oferenci.

ulica Radoszewskiego / fot. Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

W przypadku, gdy gmina podejmuje się realizacji inwestycji, to musi mieć prawa do danego terenu, musi posiadać odpowiednią dokumentację wraz ze wszystkimi pozwoleniami i przede wszystkim pieniądze na realizację projektu. Remont ulicy Radoszewskiego jest na początku całego procesu. Dwa lata temu wybrano firmę do wykonania dokumentacji. Jednak ta ostatecznie zrezygnowała. 

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Urząd Miejski jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy odcinka Józefa Radoszewskiego w Starachowicach na odcinku od zakrętu do rzek: Młynówki i Kamiennej, modernizacji istniejącego odcinka drogi, adaptacji mostu na rzece Kamiennej, odprowadzenia wód opadowych oraz wykonania brodu na rzece Młynówce, w ramach zadania „Budowa odcinka ul. Józefa Radoszewskiego w Starachowicach”. Zakładana jest m.in. adaptacja konstrukcji tzw. „żelaznego mostu” nad rzeką Kamienną, który już wiele lat temu został wyłączony z użytkowania.

W specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia czytamy, że zadanie projektowe obejmuje opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla:

 1. Przebudowa istniejącego odcinka ul. Józefa Radoszewskiego od ul. Benedyktyńskiej z uwzględnieniem ruchu rowerowego (odc. B-C).

 2. Budowę odcinka ul.  Józefa Radoszewskiego na długości ok. 385 m (odc. C-D).

 3. Budowa dojazdu do posesji (odc. D-E).

 4. Budowę ciągu pieszo-rowerowego na dawny most kolejowy na rzece Kamiennej (odc. D-F).

 5. Budowę kanalizacji deszczowej na odcinku drogowym oraz odprowadzeniem do rzeki Kamiennej (odc. F-L) lub Młynówki (odc. D-H)

 6. Adaptację konstrukcji mostu umożliwiającej przejście i przejazd rowerowy (odc. F-G)

 7. Budowa drogi dojazdowej (odc. D-H)

 8. Budowę brodu lub pomostu przez rzekę Młynówkę (odc. H-I) umożliwiający przejazd dla rowerzystów i przejście dla pieszych oraz pojazdów technicznych (okazjonalnie).

 9. Budowę podestu pod mostem kolejowym na rzece Młynówce (odc. H-J) -możliwa rezygnacja z uwagi na uzgodnienie z PKP)

 10. Budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego.

Firmy zainteresowane postępowanie mają czas do 18 kwietnia na złożenie ofert. 

ul. Radoszewskiego / fot. Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.