JUŻ W KIOSKU

Gmina ogłosiła przetarg na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego 

2023-02-28 11:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Centrum miałoby powstać w sąsiedztwie Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach, na dawnym boisku zlokalizowanym pomiędzy blokami przy ulicy Żeromskiego i Kochanowskiego. 

fot. Gazeta Starachowicka

Prezydent Marek Materek o potrzebie realizacji takiej inwestycji informował już kilka lat temu. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie, jednak w pierwszym przetargu oferty były o wiele wyższe, niż planowano w budżecie. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego ogłoszono kolejne postępowanie.

- Gmina Starachowice ogłosiła przetarg w celu wyboru Wykonawcy zadania polegającego na budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Termin składania ofert upływa w dniu 7 marca 2023 roku. W tym samy dniu nastąpi otwarcie ofert. Po otwarciu ofert i uzyskaniu informacji o kwotach w nich zawartych będziemy mogli określić możliwości finansowe realizacji przedmiotowego zadania - informuje rzecznik Urzędu Miejskiego Leszek Kowalski.

Jesienią informowaliśmy, że Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w tej okolicy ograniczyła parkingi tylko do swoich mieszkańców. Konsekwencją tej decyzji jest fakt, że wspólnota z bloku przy ul. Żeromskiego 9 została bez miejsc, gdzie może parkować swoje pojazdy. Jedną z ich propozycji było utworzenie parkingu na wspomnianym placu, jednak jest to lokalizacja planowanej miejskiej inwestycji. Dlatego w starachowickim magistracie zapytaliśmy, co dalej?

- Ewentualne możliwości wydzierżawienia tego terenu uzależnione są od rozstrzygnięcia przetargowego. Gmina Starachowice wydzierżawi teren na czas określony, jeśli postępowanie nie zostanie rozstrzygnięte. W takim przypadku zostaną podjęte kolejne kroki i ustalenia w zakresie wielkości, dostępności i warunków korzystania z terenu. Zagospodarowanie terenie zostanie po stronie potencjalnego dzierżawcy. Do jego zadań będzie należało pokrycie kosztów przystosowania tego terenu, a także określenie jego dostępności dla mieszkańców. Z kolei stawkę dzierżawy tego terenu reguluje stosowne Zarządzenie Prezydenta Miasta - dodaje rzecznik UM.

Budynek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego zaprojektowano jako obiekt parterowy (1 kondygnacja), niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej 472,11 m2. Zakres robót będzie obejmował: konstrukcję i elementy budowlane (roboty ziemne, fundamenty, stolarkę okienną i drzwiową, stropy, dach, izolacje, tynki, posadzki, schody, elewację); instalacje i urządzenia techniczne (gazową, elektryczną, wodno – kanalizacyjną, instalację c.o.); zagospodarowanie terenu (drogi, ogrodzenie, oświetlenie, zieleń, ciągi piesze, wjazd na działkę).

źródło: UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.