JUŻ W KIOSKU

Gmina Brody stawia na turystykę

2023-03-11 10:30:11

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Urząd Gminy Brody postawił osiem dużych tablic promocyjnych w gminie Brody i na terenie województwa. Mniejsze tablice pełne ciekawych i czasem mało znanych informacji stanęły w dziesięciu miejscach wokół Zalewu Brodzkiego.

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat / fot. UG Brody

Ciekawostki nad zalewem

Każda z mniejszych plansz opisuje inną tematykę. Po obu stronach tamy znajdują się tablice poświęcone historii przemysłu oraz historii powstania Zalewu Brodzkiego. O mało znanych faktach z przeszłości ponad dwustuletniego krzyża w Brodach można poczytać przy drodze, gdzie Mały Staw łączy się z głównym akwenem. Atrakcje przy Zalewie Brodzkim pokazane są przy molo w Rudzie i na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. W tym miejscu, po raz pierwszy opublikowano informację o bardzo ciekawych skamieniałościach śladowych – tzw. „kurzych stopkach” licznie występujących na terenie „Skał w Rudzie”. Jest też tablica przeznaczona dla wędkarzy, osób aktywnych, miłośników ptaków i wyjątkowo starych drzew. Koło slipu, molo i parkingu od strony Krynek znajduje się plansza o atrakcjach turystycznych tego miejsca oraz o pobliskim rezerwacie „Skały w Krynkach”. W przyszłości, przez te miejsca prowadzić będzie profesjonalnie przygotowana trasa turystyczna. Tymczasem dziś, zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami umieszczonymi na tablicach.

Nie sposób ich nie zauważyć

Duże tablice mające na celu przyciągną uwagę podróżujących znajdują się przy drodze do Bałtowa w miejscowości Sudół, w Kunowie i w Zębcu przy drodze krajowej nr 9, w Kuczowie i w Stykowie przy drodze krajowej nr 42, w Henryku koło drogi z Lubieni do Starachowic, w miejscowości Jabłonna przy granicy ze Stykowem oraz na wysokiej wieży OSP w Brodach. Ponadto, wykonane zostały ulotki promujące atrakcje powstałe w ramach projektu.

Zdjęcia wszystkich tablic można oglądać na www.brody.info.pl. Akcja promocyjna zrealizowana została w ramach działania "Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej", które jest współfinansowane ze środków RPO WŚ na lata 2014-2020.

fot. UG Brody

/źródło: UG Brody/

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Plażowe złoto i srebro

2023-09-28

Plażowe złoto i srebro

Uczennice dwóch szkół podstawowych z gminy Brody zostały mistrzyniami i wicemistrzyniami województwa świętokrzyskiego w siatkówce plażowej. 
Rehabilitacja zdrowotna w Krynkach

2023-09-18

Rehabilitacja zdrowotna w Krynkach

Dzięki porozumieniu i  współpracy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Panaceum” w Brodach i wójta Gminy Brody Marzeny Bernat, udzielanie świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej będzie kontynuowane przez nowo utworzoną jednostkę - Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach, Gmina Brody. W związku z tym z dniem 31 grudnia 2023 roku NZOZ "Panaceum" zaprzestanie udzielania świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej.
Otwarcie boiska w Rudniku

2023-09-11

Otwarcie boiska w Rudniku

Mieszkańcy wsi Rudnik (gm. Brody), licznie przybyli na festyn rodzinny zorganizowany z okazji oddania do użytku boiska przy ul. Topolowej. Inwestycja była przeprowadzona na prośbę mieszkańców.
Wspaniała zabawa podczas Festynu pod Zaporą

2023-08-21

Wspaniała zabawa podczas Festynu pod Zaporą

Na boisku kompleksu sportowego w Brodach w sobotę (19 sierpnia br.) odbył się gminny Festyn pod Zaporą. Podczas tegorocznej imprezy wystąpił zespół MIG, znany z repertuaru disco polo. Jednak największy entuzjazm wzbudził występ Dawida Kwiatkowskiego z zespołem. To właśnie ten artysta sprawił, że boisko w Brodach szczelnie wypełniło się publicznością, która wraz z nim śpiewała jego znane przeboje.
Mistrzyni wędki

2023-08-19

Mistrzyni wędki

Gmina Brody odnotowała sukces na Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Rzutowym za sprawą swojej mieszkanki Nikoli Serafin. Nastolatka przywiozła z tej imprezy 4 srebrne medale. Reprezentowała na niej nie tylko swoją małą ojczyznę, ale i Polskę jako członkini drużyny narodowej.   
Gmina Brody zaprasza na Festyn pod Zaporą 

2023-08-15

Gmina Brody zaprasza na Festyn pod Zaporą 

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat zaprasza w sobotę 19 sierpnia na Festyn pod Zaporą. Początek godzina 15.00 – boisko sportowe w Brodach, ul. Sportowa 1. Gwiazdami imprezy będą Dawid Kwiatkowski i zespół MIG. 
Półkoloniści w Brodach

2023-08-04

Półkoloniści w Brodach

Gmina Brody  po raz pierwszy w tym roku zaproponowała dzieciom na czas wakacji udział w półkoloniach. Za uczestnikami już pierwszy turnus, drugi dobiega końca, a będzie jeszcze trzeci.  
Udany wypoczynek nad Zalewem Brodzkim

2023-07-30

Udany wypoczynek nad Zalewem Brodzkim

Zakończył się pierwszy turnus półkolonii w gminie Brody. Po raz pierwszy zorganizowano tę wakacyjną atrakcję dla dzieci. Zajęcia odbywały się głównie na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzie.
Będą przebudowy dróg w Lipiu i Adamowie

2023-07-21

Będą przebudowy dróg w Lipiu i Adamowie

Pod koniec maja br. (30 maja) została zawarta umowa przez Powiat Starachowicki pod przewodnictwem starosty starachowickiego Piotra Ambroszczyka z Gminą Brody reprezentowaną przez wójt Marzenę Bernat, w sprawie wspólnej realizacji zadania polegającego na przebudowie dróg powiatowych - ul. Starachowickiej w miejscowości Lipie oraz ul. Szkolnej w miejscowości Adamów.
Stulecie szkoły w Lipiu

2023-07-01

Stulecie szkoły w Lipiu

Jubileusz był wielkim świętem dla uczniów, nauczycieli, absolwentów szkoły, mieszkańców Lipia i całej gminy Brody. Wśród zaproszonych gości była Pani Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm RP. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, którą w miejscowej kaplicy sprawowali: ks. infułat Stanisław Pindera, ks. Andrzej Rdzanek i ks. Zbigniew Zep. W budynku szkolnym, wszystkich gości przywitała Beata Majchrzyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipiu.