JUŻ W KIOSKU

Gmina Brody stawia na turystykę

2023-03-11 10:30:11

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Urząd Gminy Brody postawił osiem dużych tablic promocyjnych w gminie Brody i na terenie województwa. Mniejsze tablice pełne ciekawych i czasem mało znanych informacji stanęły w dziesięciu miejscach wokół Zalewu Brodzkiego.

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat / fot. UG Brody

Ciekawostki nad zalewem

Każda z mniejszych plansz opisuje inną tematykę. Po obu stronach tamy znajdują się tablice poświęcone historii przemysłu oraz historii powstania Zalewu Brodzkiego. O mało znanych faktach z przeszłości ponad dwustuletniego krzyża w Brodach można poczytać przy drodze, gdzie Mały Staw łączy się z głównym akwenem. Atrakcje przy Zalewie Brodzkim pokazane są przy molo w Rudzie i na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. W tym miejscu, po raz pierwszy opublikowano informację o bardzo ciekawych skamieniałościach śladowych – tzw. „kurzych stopkach” licznie występujących na terenie „Skał w Rudzie”. Jest też tablica przeznaczona dla wędkarzy, osób aktywnych, miłośników ptaków i wyjątkowo starych drzew. Koło slipu, molo i parkingu od strony Krynek znajduje się plansza o atrakcjach turystycznych tego miejsca oraz o pobliskim rezerwacie „Skały w Krynkach”. W przyszłości, przez te miejsca prowadzić będzie profesjonalnie przygotowana trasa turystyczna. Tymczasem dziś, zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami umieszczonymi na tablicach.

Nie sposób ich nie zauważyć

Duże tablice mające na celu przyciągną uwagę podróżujących znajdują się przy drodze do Bałtowa w miejscowości Sudół, w Kunowie i w Zębcu przy drodze krajowej nr 9, w Kuczowie i w Stykowie przy drodze krajowej nr 42, w Henryku koło drogi z Lubieni do Starachowic, w miejscowości Jabłonna przy granicy ze Stykowem oraz na wysokiej wieży OSP w Brodach. Ponadto, wykonane zostały ulotki promujące atrakcje powstałe w ramach projektu.

Zdjęcia wszystkich tablic można oglądać na www.brody.info.pl. Akcja promocyjna zrealizowana została w ramach działania "Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej", które jest współfinansowane ze środków RPO WŚ na lata 2014-2020.

fot. UG Brody

/źródło: UG Brody/

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Z wizyta w Izbie Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego w Brodach

2023-03-19

Z wizyta w Izbie Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego w Brodach

Ostatnio mieliśmy okazję odwiedzić Izbę Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego w Brodach. To wyjątkowe miejsce ma wyjątkowego kustosza, który snuje wyjątkowe opowieści. Będziemy zachęcać do odwiedzin i poznawania historii zgromadzonych tam pamiątek. Dziś ukraiński akcent. 
Potrzebna pomoc

2023-02-22

Potrzebna pomoc

Jarek Czajka z Połągwi ma 28 lat i leczy się na ostrą białaczkę. Niestety, nastąpił nawrót choroby i młody mężczyzna potrzebuje pomocy -  prosi o oddawanie krwi i o rejestrację w bazie danych dawców szpiku kostnego.
Młodzież dotyka historii

2023-02-19

Młodzież dotyka historii

Otworzona niedawno Izba już służy mieszkańcom. Jako pierwsi przybyli uczniowie i nie ma się co dziwić - dawka historii, którą przekazuje kustosz Grzegorz Bernaciak, jest naprawdę potężna. 
Aktywne ferie w gminie Brody

2023-02-13

Aktywne ferie w gminie Brody

W dziesięciu miejscowościach gminy Brody podczas tegorocznych ferii zorganizowano pełne atrakcji spotkania dla dzieci i młodzieży.
Centrum Turystyczne finiszuje

2023-02-11

Centrum Turystyczne finiszuje

Już niedługo, bo podczas majówki, zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców i turystów. Mowa o Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim. 
To był rozśpiewany dzień

2023-02-04

To był rozśpiewany dzień

Śpiew to potężne narzędzie, bo kiedy człowiek mówi to do głowy, a kiedy śpiewa to do serca. Kiedy zaś śpiewa kolędy i pastorałki, to jakby podwójnie się modlił. Nic więc dziwnego, że do śpiewania tychże każdy się garnie, także słowicze głosy z Gminy Brody. Wszystko w ramach uroczystości zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich "Rudzianie".  
Izba Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego już otwarta

2023-02-01

Izba Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego już otwarta

Powstała po to, by zabezpieczyć dobra kultury o znaczeniu historycznym i etnograficznym, ma podtrzymywać tradycje narodowe, pielęgnować polskości oraz rozwijać świadomość narodową, obywatelską, kulturową. Jej kustosz - Grzegorz Bernaciak - zgromadził w jej murach oryginalne eksponaty z okresu Powstania Styczniowego. 
Gminny Dzień Seniora w Stykowie

2023-01-28

Gminny Dzień Seniora w Stykowie

W Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie w sobotę (21 stycznia)  odbył się uroczysty Gminny Dzień Seniora. Szkolna sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi. Wśród nich była poseł na Sejm RP, Agata Wojtyszek.
Gmina Brody: złóż wniosek na zakup węgla w 2023 roku

2023-01-16

Gmina Brody: złóż wniosek na zakup węgla w 2023 roku

Ruszył preferencyjny zakup węgla z polskich kopalni w 2023 roku. Wnioski składa się do Urzędu Gminy Brody - na piśmie w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Brody lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym). W kolejnym kroku Urząd Gminy Brody będzie się kontaktować z mieszkańcami w celu uzgodnienia dalszych czynności.
Koncert kolęd w Krynkach - Mateusz Mijal i lokalni artyści

2023-01-14

Koncert kolęd w Krynkach - Mateusz Mijal i lokalni artyści

Przepiękny koncert kolęd odbył się w sobotę (7 stycznia) w barokowym kościele w Krynkach. Stare sklepienia oświetliły lasery i kolorowe oświetlenie sceniczne. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijal, który zachwycił publiczność śpiewem. Wszyscy klaskali i włączali się w śpiew popularnych kolęd.