JUŻ W KIOSKU

„Głosujcie na kobiety” apelują kandydatki Prawa i Sprawiedliwości

2024-04-04 07:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się o urząd prezydenta Miasta Starachowice. Podczas środowej (3 kwietnia) konferencji prasowej razem z kandydatkami na radne z listy Prawa i Sprawiedliwości zaapelowała o oddawanie głosu na kobiety.

fot. Anna Ząbecka

- Nasze miasto potrzebuje zmian, nasze miasto potrzebuje kobiecej ręki. Po raz pierwszy prezydentem naszego miasta może być kobieta – podkreśla Agnieszka Kuś. - Są ze mną wspaniałe dziewczyny. Energiczne, pracowite, empatyczne, otwarte na potrzeby ludzi, spełnione rodzinnie, ale i zawodowo. Dlatego zwracam się do wszystkich mieszkanek naszego miasta, powiatu i wszystkich gmin: oddajcie głos kobiety na kobiety – zaapelowała.

Radna Rady Powiatu Danuta Krępa, która ubiega się o ponowny mandat, mówiła o dużym zaangażowaniu Agnieszki Kuś w sprawy miasta.

- Agnieszka Kuś jest jedyną kobietą, która kandyduje na urząd prezydenta Miasta Starachowice. To kobieta bardzo silna, bardzo odważna. To kobieta, która może bardzo dużo zmienić w Starachowicach – powiedziała D. Krępa. - Obecnie pełni funkcję radnej powiatu starachowickiego. Jako radna jest niezwykle zaangażowana w sprawy powiatu, w sprawy pomocy mieszkańcom. To osoba, która zawsze była blisko ludzi, zawsze była z ludźmi i dla ludzi. W czasie pandemii pomagała seniorom. Jest wrażliwa na potrzeby innych. Ta wrażliwość objawia się również tym, że była obecna w wielu miejscach, tam, gdzie mieszkańcy potrzebowali jej pomocy i zawsze była gotowa tej pomocy udzielić. Pani Agnieszka to także osoba wrażliwa na problemy osób z niepełnosprawnościami. Ma bardzo duże doświadczenie w pracy samorządowej, potrafi gospodarować budżetem, ma doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. I co ważne, wyznaje zasadę, że "to władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy", więc wszystko, co będzie czyniła w naszym mieście, będzie skierowane ku ludziom. To mieszkańcy będą najważniejsi. 7 kwietnia zagłosujecie na kobietę, która może wiele zmienić w naszym mieście - dodała radna Danuta Krępa.

Kandydatki na radne wskazały cechy, którymi charakteryzuje się kandydatka na prezydenta Agnieszka Kuś: "Cytując pana Dominika Tarczyńskiego: to najpiękniejsza kandydatka na prezydenta w Polsce"; "Jest uczynna i pracowita"; "Odpowiedzialna i konsekwentna w działaniu";  "Wrażliwa i otwarta na potrzeby wszystkich ludzi"; "Wprowadzi powiew świeżości do lokalnej polityki"; "Dzięki pani Agnieszce powstał nowoczesny ośrodek szkoleniowy dla młodzieży". 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.
Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla

2024-04-10

Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla "Brazylia" też doczekają się remontów

Zakończył się remont ulicy Lachy znajdującej się na osiedlu Brazylia we wschodniej części miasta. Gminna inwestycja rozpoczyna cykl zadań w tej części miasta, na które pozyskane zostały środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna planowana wartość remontów ulicy Lachy, Cichej, Cmentarnej i Sąsiedzkiej to ponad 2 miliony złotych. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych. 
Spotkanie dla ludzi biznesu

2024-04-09

Spotkanie dla ludzi biznesu

 Starachowicki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców organizuje w Centrum Kreatywności "Pałacyk" przy ulicy Konstytucji 3  - go Maja 15 panel dyskusyjny pt. "Wyzwania przed polską gospodarką i przedsiębiorcami w ramach globalnej rywalizacji gospodarczej".
Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

2024-04-09

Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

W wyborach samorządowych wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 21,7 proc. Koalicja Obywatelska uzyskała 18,72 proc, dalej jest Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 9,15 proc. Reszta komitetów nie uzyskała progu wyborczego.