JUŻ W KIOSKU

Ferie czas zacząć

2024-02-10 11:25:07

Ocena:

5/5 | 1 głosów

12 lutego br. ruszają wyczekiwane przez uczniów zimowe ferie. Dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, wcale nie muszą być one nudne! Na dzieci i młodzież czekać będzie różnorodna oferta zajęć, także w szkołach oraz placówkach prowadzonych przez Powiat Starachowicki. Szczegóły poniżej

W tym roku po raz pierwszy do dyspozycji uczniów szkół ponadpodstawowych będą dwie strzelnice funkcjonujące przy II LO w Starachowicach - wybudowana i wyposażona przy finansowym wsparciu MON strzelnica wirtualna oraz wyremontowana ze środków Powiatu sportowa strzelnica kulowa. Zajęcia będą bezpłatne. Odbywać się będą w grupach - w zależności od strzelnicy – do 15 lub do 20 osób,  pod okiem instruktorów. W obu przypadkach obowiązują zapisy –pod adresem e-mail - p.wierzbicki@powiat.starachowice.pl. Dokładne informacje nt. terminów otwarcia strzelnic znajdziecie TUTAJ.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach po raz kolejny organizuje „Zimowy wjazd do Huty”. Zajęcia odbywać się będą od  12 do 23 lutego w godzinach od 10.00- 11:30 oraz od 11:30 -13.00 na terenie Muzeum i będą całkowicie bezpłatne. W tym roku ich tematyka związana będzie z historią miasta, regionu, ale także Muzeum i jego ekspozycjami. 

W programie zajęć:

 • „Pocztówka ze Starachowic”,
 • „400 lat minęło…”,
 • „Mały muzealnik”,
 • „Muzealna zakładka do książki”,
 • „Koła i kółeczka”,
 • "Mały naukowiec”,
 • "Wyspa skarbów”,
 • „Hutnik i górnik”,
 • „EKO-dinozaur”,
 • „Skamieliny z masy solnej”,
 • „Jurassic World”,
 • „Przyroda inspiruje",
 • „Walentynkowe Serce”,
 • „Recyclingowe torby z T-shirt”,
 • „Zaczarowany świat z masy solnej”,
 • „Decoupage”,
 • „Herb Miasta”,
 • „Magnetyczna Pamiątka”,
 • „Kreatywna SOWA”.

Zapisy prowadzone są

W III LO planowane są zajęcia z języka angielskiego, matematyki oraz polskiego dla maturzystów, a także zajęcia z łucznictwa, wokalu, zajęcia teatralne, plastyczne, z piłki siatkowej, a także fitness.

Ci, którzy mimo ferii, będą się chcieli podszkolić, mogą skorzystać z konsultacji z fizyki, matematyki, biologii i języka niemieckiego w II LO.

Od 12 do 16 lutego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbywać się będą zajęcia dla uczniów szkół SOSzW z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym  pt. „Kreatywny w życiu aktywny”. Codziennie planowany jest inny temat-  „W Akademii Pana Kleksa – zajęcia kreatywności, karaoke, „Sensoplastyka na wesoło”, „W muzycznym rytmie … Nauka tańca Belgijka”, „ Aktywni razem – zajęcia sportowe”, „ Zajęcia kulinarne”.

Państwowe Ognisko Plastyczne zaprasza w pierwszym tygodniu ferii. Od 12 do 16 lutego odbywać się będą otwarte zajęcia plastyczne dla dzieci (od 10 do 11.45) oraz młodzieży (od 10.00 do 12.00). 

Z kolei w drugim tygodniu ferii dzieci z naszego powiatu będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań postawy ciała i stóp w Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej. Badania będą wykonywane od 19 do 23 lutego w godz. od 9 do 11 nowym, bezinwazyjnym urządzeniem SPINE 3. Natomiast 20 lutego br. planowane jest spotkanie integracyjne z nauką strzelania dla osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach.

Bogatą ofertę zajęć feryjnych przygotowały też Gminy.

Miasto Starachowice TUTAJ

Gmina Mirzec TUTAJ

Gmina Brody TUTAJ

Gmina Pawłów TUTAJ

Gmina Wąchock TUTAJ

Zachęcamy do skorzystania!

/informacja prasowa: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzieżowa Rada Powiatu. Kandyduj i weź sprawy młodzieży w swoje ręce

2024-02-28

Młodzieżowa Rada Powiatu. Kandyduj i weź sprawy młodzieży w swoje ręce

Mieszkasz w powiecie starachowickim? Skończyłeś 14 lat i nie masz jeszcze 21? Uczysz się jeszcze w szkole, ale już dzisiaj chcesz być młodzieżowym liderem samorządu i podejmować decyzje dotyczące młodych ludzi? Jeśli tak, to kandyduj i zostań radnym Młodzieżowej Rady Powiatu Starachowickiego.
Powiat Starachowickich wśród najlepszych

2024-02-26

Powiat Starachowickich wśród najlepszych

Powiat Starachowicki został Laureatem Rankingu Powiatów 2023. Nasz samorząd znalazł się na 15. miejscu Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich. Jesteśmy jedynym powiatem ze Świętokrzyskiego w gronie 20 najlepszych w kat. powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców! To pierwsza tak wysoka lokata w historii naszego samorządu i niewątpliwy powód do dumy!
Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na ul. Radomskiej

2024-02-23

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na ul. Radomskiej

Uwaga mieszkańcy! Od poniedziałku (26 lutego br.) nie będzie już można skręcić w lewo z ul. Radomskiej w ul. Fabryczną w Starachowicach, lub aby zawrócić w kierunku torów. Kierowcy będą musieli jechać na  rondo im. Lecha Kaczyńskiego.
Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie?

2024-02-20

Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie?

Pawłów, Starachowice i Brody – to właśnie w tych gminach w naszym powiece wydano najwięcej pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych w 2023 roku. W zdecydowanej większości dotyczyły one domów jednorodzinnych.
W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży

2024-02-16

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży

Prowadzony przez powiat starachowicki Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach wzbogacił się w nowy sprzęt do oceny postawy ciała oraz zapobiegania płaskostopiu. To urządzenie o nazwie Spine 3 D. W dniach 19 - 23 lutego br. mali mieszkańcy naszego powiatu będę mogli się nim bezpłatnie przebadać. 
100 urodziny pani Wiktorii

2024-02-16

100 urodziny pani Wiktorii

Do grona 100-latków w naszym powiecie dołączyła pani Wiktoria Strzelecka – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, która 11 lutego br. obchodziła swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym jubileuszu towarzyszył jej również starosta Piotr Ambroszczyk.
Z walentynkową wizytą w starostwie

2024-02-16

Z walentynkową wizytą w starostwie

 „Życzliwym bądź dla innych, serce swe innym okaż. Bądź dobry i cierpliwy. Pokaż, że Ty też kochasz” – m.in. takie życzenia znalazły się na walentynkach od przedszkolaków z przedszkola Re Re Kum Kum w Starachowicach, które 14 lutego br. odwiedziły nasze starostwo. Główną atrakcją jak zwykle była wizyta w gabinecie starosty i jego fotel, w którym każdy chciał zasiąść.
Powiat podsumowany

2024-02-07

Powiat podsumowany

Zaplanowane na kwiecień br. wybory samorządowe skłaniają włodarzy różnych szczebli do podsumowań.  Bilans pracy: własnej oraz swoich najbliższych współpracowników z zarządu powiatu przedstawił też starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk, który pełni to stanowisko od listopada 2021 roku.  
Będzie przebudowa odwodnienia i chodnik w Gadce

2024-02-05

Będzie przebudowa odwodnienia i chodnik w Gadce

Powiat pozyskał ponad 1,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę odwodnienia i wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w Gadce (gm. Mirzec). 30 stycznia br. odbyło się podpisanie umowy w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
Nowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie

2024-02-05

Nowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie

1 lutego br. rozpoczęła swą pracę nowa, powołana na 3-letnią kadencję Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Starachowickim. Zasiadają w niej specjaliści ds. bezpieczeństwa, radni powiatu, szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele gmin.