JUŻ W KIOSKU

Dzieje się na powiatowych drogach

2023-09-18 08:15:28

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Powiat Starachowicki przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…

fot. Powiat Starachowicki

Na terenie gminy Mirzec remontowana jest droga powiatowa we wsi Mirzec Malcówki. Na ok. 1,2 kilometrowym odcinku wymieniana zostaje nawierzchnia jezdni, powstają nowe pobocza i odwodnienie. Planowany jest również remont zjazdów oraz skrzyżowań z drogą gminną. Wartość zadania to prawie 4 mln zł, z czego 70 proc. pokrywa dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg, a na wkład własny złożył się powiat z gminą.

Aktualnie wykonano już ok. 70 % warstw konstrukcyjnych jezdni i ok. 40 % pierwszej warstwy nawierzchni asfaltowej. Rozpoczęto też prace brukarskie przy umacnianiu rowów, wykonaniu zjazdów oraz pobocza stabilizowanego kostką.

Prace widać też w Gadce, gdzie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład przebudowywana jest droga Skarżysko-Kamienna - Mirzec, na której remontowany jest chodnik. Wartość zadania to ponad 3 mln zł, a aktualne zaangażowanie prac oceniane jest na ok. 30 %.

Przypomnijmy, że jest to jedno z trzech zadań, realizowanych w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych”, finansowanych z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W Starachowicach rozpoczęto już prace na przedłużeniu ul. Leśnej przy budowie ciągu pieszo – rowerowego w ramach przebudowy dróg powiatowych Starachowice ul. Szkolna – ul. Oświatowa – ul. Majówka - ul. Leśna oraz Lipie – Henryk „Szyb”. Wartość zadania opiewa na ponad 5,7 mln zł, na co składa się dofinansowanie, a także wkład finansowy powiatu, Gminy Starachowice i Gminy Brody.

Trzecie zadanie z tego projektu, o wartości ponad 2,1 mln zł tj. przebudowa drogi powiatowej Suchedniów – Mostki – Parszów na ul. Kamieniczki w Parszowie jest w trakcie uzyskiwania decyzji ZRID.

Zarząd Dróg Powiatowych czeka wciąż na oferty na przebudowę dróg: Majków – Marcinków – Wąchock i w miejscowości Lipie przy ul. Starachowickiej, a także na rozbudowę drogi w miejscowości Adamów, na ul. Szkolnej. Chodzi o inwestycje dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W obu przypadkach postępowania zostały ogłoszone ponownie i aktualnie trwa procedura odpowiedzi na pytania zgłaszane przez zainteresowanych wykonawców.

Zaawansowanie prac na drodze w Mircu Malcówki jest już bardzo duże / fot. Powiat Starachowicki

Postępy widać także na przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach, gdzie budowany jest aktualnie ciąg pieszo – rowerowy / fot. Powiat Starachowicki

/informacja prasowa: Powiat Starachowicki/

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu

2023-09-27

Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (28 września br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv. 
Starostwo bez barier

2023-09-26

Starostwo bez barier

Plany tyflograficzne, pętle indukcyjne, dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej modyfikować treści tak, aby były one zrozumiałe dla osób z trudnościami intelektualnymi czy wzrokowymi – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, aby stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj to jeden z najbardziej dostępnych budynków w naszym powiecie. 
10 Festiwal Nauki w Starachowicach

2023-09-25

10 Festiwal Nauki w Starachowicach

Już we wtorek (26 września br.) zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami.
Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

2023-09-25

Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ nr 3 w Starachowicach gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem.
Kolejne zmiany w organizacji ruchu

2023-09-21

Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich przez parking przy Biedronce. 
25-lecie usamorządowienia Powiatów

2023-09-19

25-lecie usamorządowienia Powiatów

Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył w zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 – lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

2023-09-14

Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej.
Święto plonów w powiecie

2023-09-07

Święto plonów w powiecie

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.
Podziękowania dla Alle Babek

2023-09-05

Podziękowania dla Alle Babek

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach.
Nauczyciele z awansami

2023-09-05

Nauczyciele z awansami

Sześciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki, odebrało 31 sierpnia br. akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Są to pedagodzy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach.