JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Drugie miejsce prezydenta Marka Materka

2023-02-03 15:30:51

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Prezydent Starachowic zajął drugie miejsce w rankingu popularności polskich samorządowców w mediach społecznościowych przygotowanym przez Portal Samorządowy. Liderem jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

źródło: UM Starachowice

Autorzy opracowania zestawili popularność prezydentów polskich miast z liczbą mieszkańców miast, którymi zarządzają. Pod uwagę wzięto oficjalne konta z dwóch portali społecznościowych, tj. Facebooka i Twittera. Liczbę mieszkańców miast zaczerpnięto z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

- Drugie miejsce w Polsce dzięki Wam! Dziękuję, bo to tylko i wyłącznie Wasza zasługa - napisał prezydent Marek Materek na swoim profilu facebookowym po opublikowaniu zestawienia. - Czuję radość, że wspólnie stworzyliśmy tak liczną, aktywną społeczność, zaangażowaną w to, jak zmienia się rzeczywistość wokół nas. Dziękuję za Waszą pomoc, ciepłe słowa, cenne rady, podpowiedzi, ale także krytykę.

Portal Samorządowy dwa lata temu przygotował podobne zestawienie. W porównaniu z poprzednim  wynikiem, liderem wciąż jest Rafał Trzaskowski, na drugą pozycję przesunął się Marek Materek, który poprzednio był trzeci. Trzecie miejsce zajmuje prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Jak podkreślają autorzy rankingu, wynik prezydenta Warszawy nie powinien dziwić, ponieważ Rafał Trzaskowski relatywnie niedawno był kandydatem w ogólnopolskich wyborach na urząd Prezydenta RP, a korzystał z tych samych kanałów komunikacyjnych, z których korzysta na co dzień jako samorządowiec.

W przypadku prezydenta Starachowic, jego profil na Facebooku obserwuje już ponad 34 tysiące internautów.

- Wzrost liczby odwiedzających moje profile w mediach społecznościowych może być związany także z tą częścią mojej aktywności politycznej, która wykracza poza granice Starachowic. Planujemy bowiem start w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Nasz zespół rozrasta się z dnia na dzień w całej Polsce - informuje przyznaje Marek Materek.

Mowa o Ruchu Marka Materka, czyli komitecie, który jeszcze w 2018 r. był lokalnym komitetem wyborczym. Prezydent Starachowic w 2022 r. zaczął jednak pozyskiwać nowe osoby do swojej ekipy, i tak z lokalnego ruchu rozrósł się do regionalnego, z aspiracjami na bycie ogólnopolskim.

Komentując wyniki rankingu, prezydent Marek Materek podkreśla, że w jego opinii skuteczny samorządowiec to m.in. taki, który nie ucieka przed krytyką, jest blisko swoich mieszkańców i informuje ich o aktualnej sytuacji miasta, co przynosi liczne korzyści.

– Sam często otrzymuję wiele cennych wskazówek i podpowiedzi, które inspirują mnie do działania i są pomocne przy podejmowaniu decyzji - zaznacza prezydent Starachowic. Przyznaje, taka komunikacja pochłania dużo czasu, ale jest niezwykle potrzebna, gdy zależy nam na rozwoju miasta i polepszaniu jakości życia mieszkańców. - Zaangażowanie w media społecznościowe odczuwają przede wszystkim najbliżsi. Dlatego jestem wdzięczny mojej żonie za wyrozumiałość - mówi Marek Materek.

Na 107 prezydentów polskich miast, aktywnych na portalu Facebook jest 99. Jeżeli zaś chodzi o portal Twitter, to aktywnych jest już tylko 63 włodarzy, przy czym spora część z nich korzysta z tego medium sporadycznie.

źródlo: UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

2024-06-21

Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

Aspirat sztabowy Adam Ślawski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajął drugie miejsce na liście najlepszych kierowników rewiru dzielnicowych województwa świętokrzyskiego w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Walczyli o tytuł

2024-06-21

Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka"

Druhowie: Hubert Celuch z OSP Osiny i Marcin Karwacki z OSP na starachowickim osiedlu Michałów wystartowali w zawodach Toughest Firefighter w Opolu. Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka". 
Już sześć

2024-06-21

Już sześć "Starusiów" w przestrzeni miasta

 Kilka tygodni temu na terenie miasta ustawiono małe modele kultowych samochodów marki star produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Obiekty, nazywane pieszczotliwie "Starusiami" to nowa forma promocji naszego miasta. Na początku było ich trzy, teraz przybyły trzy kolejne.   
Dzieje się !

2024-06-18

Dzieje się !

Ruszył długo wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców południowej części osiedla Michałów, remont ulicy Lenartowskiej. Remont obejmuje wymianę chodników i nawierzchni ulicy. 
UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

2024-06-17

UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach zawiadamia wszystkich odbiorców wody zamieszkałych w południowej części miasta Starachowice (ulice główne wraz z ulicami przyległymi: Kielecka, Nowowiejska, 6go Września, Jana Pawła II, Moniuszki, Żytnia, Podlesie, Miodowa, Łączna, Smugowa, Podlesie, Wrzosowa, Południowa, Jelenia, Myśliwska) oraz w Wąchocku (ul. Wygoda, Górna), że w dniu 18 czerwca w godz. 8:00 - 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku pracami na sieci wodociągowej – dot. budowy wiaduktu (generalny wykonawca Trakcja SA).
Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

2024-06-17

Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa.
 Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

2024-06-15

Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

Grupa starachowiczan już raz ogłosiła publicznie, że nie zgadza się na propozycję miasta dotyczącą płatnej rezerwacji miejsc na dotąd ogólnie dostępnych parkingach przed blokami przy ulicach Reja, Kochanowskiego i Słonecznej. Na piątkowej sesji rady miejskiej ponowili swój protest przychodząc w licznej grupie na obrady, gdzie poparli ich radni opozycji prezydenckiej próbą przyjęcia rezolucji w tej sprawie. Prezydent Marek Materek argumentował, że płatne parkowanie to nie jego widzimisię, ale realizacja oczekiwań  społecznych. 
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.