JUŻ W KIOSKU

Drugie miejsce prezydenta Marka Materka

2023-02-03 15:30:51

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Prezydent Starachowic zajął drugie miejsce w rankingu popularności polskich samorządowców w mediach społecznościowych przygotowanym przez Portal Samorządowy. Liderem jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

źródło: UM Starachowice

Autorzy opracowania zestawili popularność prezydentów polskich miast z liczbą mieszkańców miast, którymi zarządzają. Pod uwagę wzięto oficjalne konta z dwóch portali społecznościowych, tj. Facebooka i Twittera. Liczbę mieszkańców miast zaczerpnięto z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

- Drugie miejsce w Polsce dzięki Wam! Dziękuję, bo to tylko i wyłącznie Wasza zasługa - napisał prezydent Marek Materek na swoim profilu facebookowym po opublikowaniu zestawienia. - Czuję radość, że wspólnie stworzyliśmy tak liczną, aktywną społeczność, zaangażowaną w to, jak zmienia się rzeczywistość wokół nas. Dziękuję za Waszą pomoc, ciepłe słowa, cenne rady, podpowiedzi, ale także krytykę.

Portal Samorządowy dwa lata temu przygotował podobne zestawienie. W porównaniu z poprzednim  wynikiem, liderem wciąż jest Rafał Trzaskowski, na drugą pozycję przesunął się Marek Materek, który poprzednio był trzeci. Trzecie miejsce zajmuje prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Jak podkreślają autorzy rankingu, wynik prezydenta Warszawy nie powinien dziwić, ponieważ Rafał Trzaskowski relatywnie niedawno był kandydatem w ogólnopolskich wyborach na urząd Prezydenta RP, a korzystał z tych samych kanałów komunikacyjnych, z których korzysta na co dzień jako samorządowiec.

W przypadku prezydenta Starachowic, jego profil na Facebooku obserwuje już ponad 34 tysiące internautów.

- Wzrost liczby odwiedzających moje profile w mediach społecznościowych może być związany także z tą częścią mojej aktywności politycznej, która wykracza poza granice Starachowic. Planujemy bowiem start w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Nasz zespół rozrasta się z dnia na dzień w całej Polsce - informuje przyznaje Marek Materek.

Mowa o Ruchu Marka Materka, czyli komitecie, który jeszcze w 2018 r. był lokalnym komitetem wyborczym. Prezydent Starachowic w 2022 r. zaczął jednak pozyskiwać nowe osoby do swojej ekipy, i tak z lokalnego ruchu rozrósł się do regionalnego, z aspiracjami na bycie ogólnopolskim.

Komentując wyniki rankingu, prezydent Marek Materek podkreśla, że w jego opinii skuteczny samorządowiec to m.in. taki, który nie ucieka przed krytyką, jest blisko swoich mieszkańców i informuje ich o aktualnej sytuacji miasta, co przynosi liczne korzyści.

– Sam często otrzymuję wiele cennych wskazówek i podpowiedzi, które inspirują mnie do działania i są pomocne przy podejmowaniu decyzji - zaznacza prezydent Starachowic. Przyznaje, taka komunikacja pochłania dużo czasu, ale jest niezwykle potrzebna, gdy zależy nam na rozwoju miasta i polepszaniu jakości życia mieszkańców. - Zaangażowanie w media społecznościowe odczuwają przede wszystkim najbliżsi. Dlatego jestem wdzięczny mojej żonie za wyrozumiałość - mówi Marek Materek.

Na 107 prezydentów polskich miast, aktywnych na portalu Facebook jest 99. Jeżeli zaś chodzi o portal Twitter, to aktywnych jest już tylko 63 włodarzy, przy czym spora część z nich korzysta z tego medium sporadycznie.

źródlo: UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

2023-03-20

Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

Grupa starachowickich działaczy w ramach projektu „Zaangażowanie mieszkańców Starachowic w inicjatywę bezpłatnej komunikacji” przygotowała dwa projekty uchwał dotyczące poprawy jakości funkcjonowania miejskiej komunikacji. I choć zebrali ponad 2 tysiące podpisów poparcia, dopełnili wszelkich formalności, to radni Rady Miejskiej w Starachowicach odrzucili ich projekty, w tym ten dotyczący zorganizowania konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Starachowicach.
Pełne kosze i zniszczone trawniki

2023-03-20

Pełne kosze i zniszczone trawniki

Brudny kubeł to siedlisko wielu bakterii, dlatego nie tylko należy go regularnie opróżniać, ale również czyścić. Mieszkańcy ulicy Harcerskiej w Starachowicach interweniują, że osiedlowe kosze "przelewają' się od zawartości. 

2023-03-19

"Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje". Prawo i Sprawiedliwość namawia do jedzenia polskiej, zdrowej żywności

Podczas sobotniego (18 marca br.) dnia targowego w Starachowicach, działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, przekonywali do jedzenia zdrowej, polskiej żywności, przestrzegając przed proponowanymi przez grupę C40 pomysłami włączenia do jadłospisu robaków.
Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

2023-03-18

Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

W czwartek (16 marca br.) do województwa świętokrzyskiego zawitała Lewica z programem "Bezpieczna Rodzina". Parlamentarzystki i parlamentarzyści na czele z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym uczestniczyli w spotkaniach m.in. w powiecie starachowickim, jędrzejowskim, koneckim, ostrowieckim, skarżyskim, sandomierskim, włoszczowskim oraz w Kielcach. 
Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

2023-03-18

Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

W piątkowe (17 marca br.) popołudnie, około godziny 14:15 doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku amoniaku na jednym z wydziałów w zakładach przetwórstwa mięsnego Animex w Starachowicach. - Sytuacja została wywołana wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - czytamy w komunikacie prasowym firmy.  
Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

2023-03-17

Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic są zaniepokojeni sytuacją w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Podczas czwartkowej (16 marca br.) konferencji prasowej zarzucili prezydentowi miasta Markowi Materkowi nadmierną ingerencję w sprawy placówki.
Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

2023-03-17

Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

Radny Rady Miejskiej Michał Walendzik w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic zwrócił uwagę na zdemontowane podczas rewitalizacji otoczenia Dworca Wschodniego i pozostawione przy parkingu przy ul. Kolejowej stare wiaty przystankowe. 
Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

2023-03-17

Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach zakończyło "Modernizację części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków w Starachowicach". Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a umowa o dofinansowanie Projektu została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wrześniu 2016 roku.
Co z projektem starachowickiej geotermii?

2023-03-16

Co z projektem starachowickiej geotermii?

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czerwcu ub.r., głosowano w sprawie uchwały "przystąpienia do realizacji projektu pn. „Wykonanie otworu badawczego Starachowice GT-1 dla rozpoznania i udokumentowania zasobów wód termalnych na terenie Miasta Starachowice”.
Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

2023-03-15

Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic podczas wtorkowej (14 marca br.) konferencji prasowej poruszyło temat wydatkowania pieniędzy na zewnętrzną obsługę prawną przez Zakład Energetyki Cieplnej. Zdaniem działaczy stowarzyszenia jest to „szastanie publicznymi pieniędzmi” [więcej: https://bit.ly/3mYwjU0]