JUŻ W KIOSKU

Było rodzinnie

2023-05-20 11:00:00

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Przedszkole i rodzina to jedna drużyna - pod takim hasłem w Miejskim Przedszkolu n7 w Starachowicach odbył się bardzo kolorowy i bardzo wesoły Festyn Rodzinny. Ta niecodzienna impreza była świetną okazją do uczczenia obchodzonego w tym roku 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodziny

Dlaczego akurat w przedszkolu miało miejsce to wydarzenie? ano dlatego, że przedszkole jest drugim obok domu rodzinnego miejscem, w którym dziecko wzrasta, uczy się i bawi. Dlatego też tak ważna jest współpraca z rodzicami, bo kształtowanie pozytywnych, bezpiecznych zachowań dzieci musi odbywać się w warunkach przyjaznych. 

Impreza była również okazją do wcześniejszego świętowania Święta mamy i Taty i w związku z tym poszczególne grupy wiekowe przygotowały całe mnóstwo atrakcyjnych występów. 

Do wspólnych zabaw zaprosili wszystkich przybyłych klauni Rico i Rupert, na najmłodszych czekały tańce przy muzyce, konkursy oraz nagrody. Do wspólnych pląsów nie trzeba było nikogo zapraszać, wesoła muzyka z repertuaru clownów wprowadziła wszystkich w szalony wir zabawy, której nie sposób było się poddać.

Prezenty? Oczywiście, że tak. Dzieci otrzymały grające trąbki, imprezowe czapeczki, czerwone noski klauna, lizaki. Pośród błyszczącego konfetti oraz baniek mydlanych nie zabrakło także zabiegów w kwestii urody -m.in malowano dzieciom włosy kolorowym sprayem.

Było kolorowo, było zabawowo i było pysznie. O to ostatnie zadbali rodzice. Były pyszne ciasta, galaretki, popcorn, kącik słodkości, przedszkolna ekipa zadbała o kiełbaski z grilla.

Festyn rodzinny odbył się przy przepięknej pogodzie, w cudownej atmosferze, a dzieci i rodzice opuszczali nasze przedszkole z uśmiechem na twarzy.

Przedszkole kieruje szczególne podziękowania do sponsorów tej imprezy.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 Działo się w bursie

2023-05-27

Działo się w bursie

Ekologia, historia i sport - to główne tematy spotkań, jakie odbyła młodzież ze starachowickiej bursy ze swoimi wychowawcami. 
Technicy na sto procent

2023-05-27

Technicy na sto procent

Sesja zimowa w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach to egzaminy zawodowe. Między innymi ten w zawodzie Technika Rachunkowości. Jak poszło uczniom kształcącym się w tym kierunku?

2023-05-17

"Kreatywne Nutki" zapraszają na dzień otwarty

Marzy Ci się przedszkole, w którym Twoje dziecko będzie się twórczo i dwujęzycznie rozwijać? Miejsce, gdzie czas płynie kolorowo? Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole „Kreatywne Nutki” zaprasza w czwartek  (18 maja) na dzień otwarty dzieci w wieku 1 - 6 lat z rodzicami.
Mobilność uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 we Włoszech

2023-05-12

Mobilność uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 we Włoszech

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w dniach od 17 do 28 kwietnia br. odbyła staż zagraniczny, który rozpoczął realizację projektów akredytowanych (nr 2022-1-PL01-KA121- VET-000065861) w ramach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie wzbogacali i doskonalili swe praktyczne umiejętności przy współpracy z organizacją Sistema Turismo we Włoszech, która zorganizowała staż w firmach i zakładach, zapewniała opiekę zarówno podczas pracy, jak i wypoczynku uczniów.
Wycieczka do Oświęcimia

2023-04-23

Wycieczka do Oświęcimia

To nie jest łatwy kierunek turystyczny - Muzeum Auschwitz-Birkenau to miejsce pamięci, tu znajdował się największy hitlerowski obóz koncentracyjny, miejsce stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największy ośrodek natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów. to miejsce, w którym każdy z nas powinien być przynajmniej raz w życiu. 
Porozmawiali o dronach

2023-04-22

Porozmawiali o dronach

Za nami rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się pn. Drony - nowoczesna technologia w służbie człowieka. XVI edycja odbyła się w gościnnych wnętrzach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. 
I miejsce w województwie świętokrzyskim w Konkursie MILION NA BANK

2023-04-15

I miejsce w województwie świętokrzyskim w Konkursie MILION NA BANK

Milion na Bank to konkurs edukacyjny, projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL którego celem jest kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów, zdobywanie umiejętności inwestowania oraz zarządzania finansami osobistymi.      
Było słodko

2023-04-15

Było słodko

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. A na pewno nie ma takiej w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Starachowicach. 
Za nami Marsz na Orientację

2023-04-10

Za nami Marsz na Orientację

Primaarprilisowo, bo 1 kwietnia, na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Leśnictwa Majówka Nadleśnictwa Starachowice odbył się XV Mistrzostwa Powiatu Starachowickiego w marszach na orientację - InO. Wydarzenie patronatem honorowym objął  starosta Piotr Ambroszczyk. 
Wielkanocne inspiracje

2023-04-09

Wielkanocne inspiracje

Święta Wielkiej Nocy pięknie wpisują się wiosnenną aurę. To doskonały czas na to, by wiosna zawitała także na świateczne stoły. I własnie w tym kierunku poszli wychowankowie starachowickiej Bursy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.