JUŻ W KIOSKU

Brązowa Jodła z Kielc

2023-07-20 16:17:06

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Harcerski Zespół Wokalny Happy z Mirca ma satysfakcję z kolejnego sukcesu. Śpiewające druhny przywiozły Brązową Jodłę Harcerską z 50. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, czyli jednego z najbardziej znanych przeglądów artystycznych talentów nie tylko spod znaku ZHP. 

fot. UG Mirzec

Kielecki festiwal to wydarzenie, które istnieje od pokoleń. Organizowany jest przez harcerzy, jednak wśród uczestników są nie tylko młodzi artyści z tego środowiska, ale także niezależni piosenkarze, muzycy i tancerze z całej Polski, a także z innych krajów, bo w ciągu 50 lat istnienia impreza zyskała rangę międzynarodową. Harcerski Zespół Wokalny Happy w Mirca pojechał na ten przegląd niemal prosto z innego światowego konkursu - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Magia Italiana” we włoskim Rimini, gdzie zajął pierwsze miejsce. Jak mówi instruktorka grupy Małgorzata Spadło dziewczęta wybrały się do Kielc w poniedziałek po weekendzie, w czasie którego dotarły do domów po długim i męczącym powrocie z Włoch. Tak duże tempo było dla jej podopiecznych poważnym wyzwaniem  

- Miałyśmy mało czasu na przygotowania - przyznaje członkini zespołu Julia Gwóźdź.

- Jednak stwierdziłyśmy, że spróbujemy i pojedziemy na przesłuchania. Opłaciło się! Dostałyśmy się na koncert laureatów i zaśpiewałyśmy już po raz piąty na scenie kieleckiej Kadzielni –  dodaje. 

Zespół Happy trafił na silną konkurencję, rywalizował aż z 34 grupami artystycznymi. Mimo to młode mieszkanki gminy Mirzec poradziły sobie znakomicie w tych wymagających warunkach i zdobyły jedną z Brązowych Jodeł Harcerskich. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lekcje bezpieczeństwa

2023-12-05

Lekcje bezpieczeństwa

Zasady ruchu drogowego oraz podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poznali uczniowie i seniorzy z gminy Mirzec na szkoleniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym.
Ośrodek Zdrowia w Mircu. Dobry wynik finansowy, przybywa pacjentów

2023-11-30

Ośrodek Zdrowia w Mircu. Dobry wynik finansowy, przybywa pacjentów

Dobra sytuacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mircu. Placówka za trzy kwartały 2023 roku wypracowała ponad 260 000 złotych zysku, a do Ośrodka Zdrowia zapisało się 443 nowych pacjentów.
Turniej siatkarski o Puchar Gór Świętokrzyskich

2023-11-29

Turniej siatkarski o Puchar Gór Świętokrzyskich

Fani piłki siatkowej mieli okazję do dużych emocji. 
Plac zabaw w Ostrożance gotowy

2023-11-24

Plac zabaw w Ostrożance gotowy

Zakończyły się prace przy budowie placu zabaw dla dzieci oraz urządzeniu siłowni zewnętrznej na gminnej działce w Ostrożance.
Nowe bezpieczne przejście

2023-11-11

Nowe bezpieczne przejście

To kolejna taka inwestycja w gminie Mirzec. Nowe przejście pomoże mieszkańcom bezpiecznie pokonać drogę wojewódzką nr 744, między dużym parkingiem a kościołem w centrum Mirca. To miejsce szczególnie często wybierane przez pieszych do przekraczania jezdni.
Ponad 15 tysięcy na zabytkowe nagrobki

2023-11-07

Ponad 15 tysięcy na zabytkowe nagrobki

Nowym rekordem zakończyła się zbiórka datków na remont cennych nagrobków zlokalizowanych na starym cmentarzu w Mircu. Osoby, które odwiedziły miejsca pamięci swoich bliskich ofiarowały kwestującym niemal 2,5 tys. zł więcej niż rok temu. 
W Mircu powstaje bezpieczne przejście dla pieszych

2023-11-01

W Mircu powstaje bezpieczne przejście dla pieszych

Rozpoczęła się budowa nowego bezpiecznego przejścia dla pieszych w Mircu w ciągu drogi wojewódzkiej 744.
Kwesta na ratowanie zabytkowych mirzeckich nagrobków 

2023-10-29

Kwesta na ratowanie zabytkowych mirzeckich nagrobków 

Podobnie jak w poprzednich latach Stowarzyszenie na rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Leonarda w Mircu serdecznie zaprasza do udziału w kweście na odnowę zabytkowych nagrobków i krzyży na starym cmentarzu w Mircu.
Gmina Mirzec wśród liderów inwestycji

2023-10-28

Gmina Mirzec wśród liderów inwestycji

Gmina Mirzec uplasowała się na 6 miejscu w Polsce wśród gmin wiejskich w rankingu „Finansowy Sukces Kadencji 2018–2023”, przygotowywanym przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Tym samym znalazła się w gronie samorządów, które we wspomnianym okresie miały najwyższe dochody budżetowe oraz wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na 1 mieszkańca.
Komfort dla strażaków

2023-10-26

Komfort dla strażaków

Strażacy ochotnicy z Jagodnego (gmina Mirzec) korzystają już z odnowionej i doposażonej siedziby. Modernizacja została przeprowadzona z pieniędzy samorządowych przy udziale środków zewnętrznych.