JUŻ W KIOSKU

Blizny i ból

2024-02-29 14:45:47

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Pani Adrianna, młoda starachowiczanka, mama 7 - letniego syna na początku br. została poważnie poparzona we własnym mieszkaniu w czasie wybuchu ciekłego paliwa do biokominka. Ma mocno uszkodzoną skórę m.in. twarzy, szyi i klatki piersiowej. Jest w trakcie leczenia bolesnych ran, ale to dopiero początek bardzo długiej drogi do odzyskania w miarę dobrego wyglądu i sprawności. Jej bliscy już ruszyli z pomocą organizując zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Pomóżmy i my swoimi wpłatami. Możemy to zrobić korzystając z linka, który podajemy w artykule.   

fot. zrzutka.pl

Dramatyczny wypadek z udziałem pani Adrianny wydarzył się późną nocą 20 stycznia br. Jak wynika z jej historii, opublikowanej na wspomnianym portalu, była wtedy w mieszkaniu z synem Ignacym. 

- Jest spokojny zimowy wieczór, siadasz na kanapie. Synek już śpi. Włączasz interesujący serial i delektujesz się chwilą. Nic nie wskazuje, że tego dnia coś się jeszcze może wydarzyć…Chwilę przed północą dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Wybucha paliwo do biokominka, eksplozja wyrywa okno balkonowe wraz z framugą. Żywy ogień pokrywa ciało Ady. Huk i alarmy aut zaparkowanych wokół budynku stawiają zasypiające osiedle na nogi. Nadludzką mocą wyrywa drzwi do łazienki i próbuje gasić płonące włosy, twarz, ręce, klatkę. Słychać sygnał straży pożarnej, nadbiegają sąsiedzi, widać nadchodzącą pomoc. Dopiero teraz dociera ból. Jego intensywność wielokrotnie przekracza poziom, jakiego kiedykolwiek wcześniej doświadczyła - czytamy we wspomnieniach tych dramatycznych chwil.  

Rany od ognia są tak poważne, że kobieta zostaje przewieziona do specjalistycznej placówki medycznej. Trafiła do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Stwierdzono u niej poparzenia II i III stopnia obejmujące skórę twarzy, szyi, klatki piersiowej, nadgarstka oraz bocznej części uda i tułowia. W sumie 18% powierzchni ciała. Przeszła 2 przeszczepy skóry, którymi zostały pokryte wszystkie poparzone części ciała oraz kilkanaście zabiegów usuwania martwych tkanek z ran.

- W takich chwilach najgorsza jest bezsilność, w której znajdujemy się patrząc na jej NIEWYOBRAŻALNE cierpienie. W którym nie pomagają nawet najsilniejsze leki dostępne na rynku. Adka to nie tylko genialna osoba, również wspaniała Mamcia (bo tak właśnie do niej zwraca się synek). Także niezwykła partnerka, przyjaciółka z niespotykanym poczuciem humoru. Wierzymy, że Ada wróci do pełnej sprawności. Jednocześnie wiemy, że jest to proces długotrwały, który może trwać latami. Zabiegi, przeszczepy i związany z tym pobyt w szpitalu to tylko część leczenia, właściwie jego początek. Nieodzowna jest wyspecjalizowana pomoc fizjoterapeutyczna, opieka psychologiczna. Powrót do zdrowia mogą przyspieszyć nierefundowane, a niezwykle potrzebne rehabilitacje, masaże, zabiegi plastyczne i kosmetyczne, laseroterapie, mezoterapie, kąpiele lecznicze, specjalistyczne maści, kremy oraz bardzo kosztowne (szyte na miarę) ubrania uciskowe. Zróbmy Adzie prezent na 30-ste urodziny i dajmy jej możliwość powrotu do zdrowia, do życia, do nas. Każda kwota, która zostanie wpłacona to dar i szansa - apelują bliscy prosząc o udział w zbiórce pod hasłem "Z Serca dla Skóry: Rozpalmy solidarność dla życia bez blizn!" prowadzonej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod linkiem: https://zrzutka.pl/7naxd6?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.