JUŻ W KIOSKU

"Baczyński" świętuje Dzień Patrona

2023-01-30 09:14:21

Ocena:

4.7/5 | 3 głosów

Zgodnie z tradycją III LO, w styczniu obchodzony jest Dzień Patrona - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego . Ze względu na pandemię, w poprzednich latach nie było możliwości przygotowania uroczystego apelu, jednak w tym roku się to udało.

Uczniowie, wspierani przez nauczycieli - Małgorzatę Bonio i Aleksandrę Koźbiel - chętnie zaangażowali się w przygotowanie części artystycznej.

W hołdzie dla pamięci o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odegrali scenkę nawiązującą do czasów Kolumbów. Scenariusz miał charakter wspomnieniowy, odnosił się do życia i twórczości patrona starachowickiej "trójki". Znalazły się w nim znane wiersze poety, m.in. „Pokolenie”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Z głową na karabinie” czy „Biała magia” .

- Cieszy fakt , że również uczniowie klas pierwszych mogli odegrać swoje role na scenie. Z powagą i skupieniem recytowali wybrane wiersze poety. Starali się jak najlepiej oddać klimat wojennej rzeczywistości. Udało się też pokazać muzyczne interpretacje utworów Baczyńskiego. Chwytały za serce piosenki „Pisz do mnie listy” w wykonaniu Diany Orman i Mai Pocheć oraz „Bajka”, którą zaśpiewała Julia Piwowarczyk. Nie zabrakło także naszego ulubionego utworu „ Piosenki”- rozpoczynającej się od słów „ Wciąż wędrujemy ciepłym krajem..” , a zaśpiewała ją Ola Klepacz. - mówią nauczyciele placówki. 

Grupa teatralna pokazała interpretację utworu „Pokolenie”. W scence wykorzystano proste rekwizyty, które miały zbudować atmosferę napięcia i grozy. Czarne płótno w rękach wykonawców stanowiło główny element scenki. Ruchu scenicznego dopełniała dramatyczna muzyka - utwór „Wiatr” Artura Gotza. W grupie młodych aktorów znaleźli się: Diana Orman, Anna Borcuch, Patrycja Skurska, Kinga Kwaśniewska, Karolina Jeleńska. Pierwsze kroki na scenie stawiali także Lena Drożdzeńska, Oliwier Wojciechowski, Eryk Żuchowski, Piotr Banach, Lena Trawczynska.

W roli prowadzących doskonale sprawdzili się Kacper Szczepańczyk i Wojciech Kowalczyk. Przy sprzęcie nagłaśniającym czuwała niezawodna Klaudia Jakubowska . Plakaty przygotowali: Franciszek Kiełek, Roksana Pychowska.

Nauczycielki Małgorzata Bonio (scenariusz i reżyseria) oraz Aleksandra Koźbiel (opracowanie muzyczne) serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Święta Patrona Szkoły a młodym wykonawcom życzą powodzenia w następnych programach artystycznych.

Słów podziękowań dla uczniów i opiekunów za wspaniałe przedstawienie nie szczędził też Dyrektor Szkoły - Mirosław Niewczas na zakończenie uroczystej akademii.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 Działo się w bursie

2023-05-27

Działo się w bursie

Ekologia, historia i sport - to główne tematy spotkań, jakie odbyła młodzież ze starachowickiej bursy ze swoimi wychowawcami. 
Technicy na sto procent

2023-05-27

Technicy na sto procent

Sesja zimowa w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach to egzaminy zawodowe. Między innymi ten w zawodzie Technika Rachunkowości. Jak poszło uczniom kształcącym się w tym kierunku?
Było rodzinnie

2023-05-20

Było rodzinnie

Przedszkole i rodzina to jedna drużyna - pod takim hasłem w Miejskim Przedszkolu n7 w Starachowicach odbył się bardzo kolorowy i bardzo wesoły Festyn Rodzinny. Ta niecodzienna impreza była świetną okazją do uczczenia obchodzonego w tym roku 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodziny. 

2023-05-17

"Kreatywne Nutki" zapraszają na dzień otwarty

Marzy Ci się przedszkole, w którym Twoje dziecko będzie się twórczo i dwujęzycznie rozwijać? Miejsce, gdzie czas płynie kolorowo? Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole „Kreatywne Nutki” zaprasza w czwartek  (18 maja) na dzień otwarty dzieci w wieku 1 - 6 lat z rodzicami.
Mobilność uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 we Włoszech

2023-05-12

Mobilność uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 we Włoszech

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w dniach od 17 do 28 kwietnia br. odbyła staż zagraniczny, który rozpoczął realizację projektów akredytowanych (nr 2022-1-PL01-KA121- VET-000065861) w ramach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie wzbogacali i doskonalili swe praktyczne umiejętności przy współpracy z organizacją Sistema Turismo we Włoszech, która zorganizowała staż w firmach i zakładach, zapewniała opiekę zarówno podczas pracy, jak i wypoczynku uczniów.
Wycieczka do Oświęcimia

2023-04-23

Wycieczka do Oświęcimia

To nie jest łatwy kierunek turystyczny - Muzeum Auschwitz-Birkenau to miejsce pamięci, tu znajdował się największy hitlerowski obóz koncentracyjny, miejsce stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największy ośrodek natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów. to miejsce, w którym każdy z nas powinien być przynajmniej raz w życiu. 
Porozmawiali o dronach

2023-04-22

Porozmawiali o dronach

Za nami rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się pn. Drony - nowoczesna technologia w służbie człowieka. XVI edycja odbyła się w gościnnych wnętrzach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. 
I miejsce w województwie świętokrzyskim w Konkursie MILION NA BANK

2023-04-15

I miejsce w województwie świętokrzyskim w Konkursie MILION NA BANK

Milion na Bank to konkurs edukacyjny, projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL którego celem jest kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów, zdobywanie umiejętności inwestowania oraz zarządzania finansami osobistymi.      
Było słodko

2023-04-15

Było słodko

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. A na pewno nie ma takiej w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Starachowicach. 
Za nami Marsz na Orientację

2023-04-10

Za nami Marsz na Orientację

Primaarprilisowo, bo 1 kwietnia, na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Leśnictwa Majówka Nadleśnictwa Starachowice odbył się XV Mistrzostwa Powiatu Starachowickiego w marszach na orientację - InO. Wydarzenie patronatem honorowym objął  starosta Piotr Ambroszczyk.