JUŻ W KIOSKU

Alternatywa dla opieki przedszkolnej

2024-03-28 09:59:34

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Gmina Starachowice wychodzi z ofertą , która może być pomocą dla rodziców tych maluchów, które nie znalazły miejsca w przedszkolach. W ramach projektu "Świetlica na plus" dzieciom w wieku od 3 do 6 lat zostanie zapewniona darmowa opieka połączona z ciekawymi zajęciami w Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Widok 10 a. Aktualnie trwa rekrutacja, jej szczegóły są dostępne m.in. na stronie internetowej UM w Starachowicach.        

fot. Gazeta Starachowicka

W Centrum Aktywności Społecznej utworzonym dwa lata temu w zrewitalizowanym przez gminę budynku na osiedlu Wzgórze działa już świetlica zajmująca się dziećmi w wieku szkolnym, które mogą tu ciekawie spędzić czas po lekcjach, czy w dni wolne.  Jest to też miejsce chętnie odwiedzane przez dorosłych mieszkańców spotykających się tu przy okazji uczestnictwa w imprezach okolicznościowych. Teraz oferta Centrum objęła dodatkowo maluchy w wieku do 3 do 6 lat. 

-  Widzimy doskonale jak ważną rolę odgrywają tego typu placówki dla lokalnych społeczności. Otwieramy nowy rozdział rozszerzając ofertę CAS o usługi dla najmłodszych. To takie trochę domowe przedszkole. Udało nam się pozyskać na ten i inne realizowane tu w przyszłości cele ponad 400 tys. zł z funduszy europejskich - mówił Marcin Gołębiowski, zastępca prezydenta Starachowic na oficjalnym otwarciu placówki.    

W "domowym przedszkolu" przy ulicy Widok 10 a przewidziano miejsca dla 15 dzieci. Będą mieć zapewnioną opiekę w godzinach od 10.00 do 13.00. Rekrutacja do placówki odbywa się stale w ramach dostępności wolnych miejsc przez cały okres jej funkcjonowania , czyli do lutego 2026 roku. Oprócz typowej opieki i możliwości zabawy dzieci będą mogły też skorzystać z zajęć tanecznych, rytmiki oraz uczyć się języka angielskiego.

Pozyskane przez gminę środki pozwolą też uatrakcyjnić w przyszłości ofertę dla starszych dzieci, powyżej 6 go roku życia, z które będą mogły skorzystać po godz. 13.00.

-    To będę zajęcia taneczne, ekologiczne, teatralne i językowe, wyjścia do kina i wycieczki. Wyposażyliśmy już świetlicę w duży ekran, będzie możliwość pogrania na PlayStation oraz obejrzenia kina plenerowego. Świetlica będzie też nadal miejscem spotkań sąsiedzkich i integracyjnych- informowała mówiła Wioletta Grosicka, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Starachowicach. 

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.