JUŻ W KIOSKU

Aktywne ferie w gminie Brody

2023-02-13 07:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W dziesięciu miejscowościach gminy Brody podczas tegorocznych ferii zorganizowano pełne atrakcji spotkania dla dzieci i młodzieży.

fot. UG Brody

- To wydarzenie jest bardzo ważne w czasach kiedy młodzież tak dużo czasu spędza przed komputerem, kiedy jest duża potrzeba integracji wśród mieszkańców. Zależało mi bardzo, żeby na tych feryjnych przystankach, wszyscy mogli zażyć odrobiny ruchu, zabawy i radości ze wspólnego przebywania – powiedziała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

Tańce i kiełbaski

Na feriach w gminie Brody panowały tańce takie jak belgijka, zabawy ruchowe i pląsy harcerskie prowadzone przez druhny i druhów z 82. Drużyny Harcerskiej „Kubuś” im. kpt. „Robura". Miejscowa młodzież spod znaku Kubusia Puchatka prowadziła animacje prawie na każdym spotkaniu! Dla Wszystkich chętnym rozdawane były ciepłe napoje i kiełbaski z grilla. Na spotkaniach, pani wójt towarzyszyli: Dorota Grudnicka-Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody oraz radni z poszczególnych miejscowości.

Bezpieczne ferie

O ważnych sprawach związanych z bezpieczeństwem opowiadali policjanci: Paweł Kusiak i Sebastian Śpiewak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach.

Objazdowe zabawy zorganizowało Centrum Kultury i Rekreacji a spotkania prowadził Łukasz Gołda – dyrektor tej jednostki. Feryjne atrakcje zlokalizowane były na placach i boiskach przy szkołach w Adamowie, Brodach, Krynkach, Lubieni, Rudzie, Stykowie. W Dziurowie, z powodu pogody przeniesiono zabawy do sali gimnastycznej. Ekipa CKiR przygotowała atrakcje także na terenach rekreacyjnych w Lipiu, Stawie Kunowskim i Rudniku.

/fot. UG Brody/

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

2024-05-12

Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

- Dziękuję mieszkańcom za tak silne poparcie dla mnie i dla radnych. Nie ma w historii gminy albo i w innych gminach województwa takiego przypadku, żeby po wyborach całkowicie zmienił się skład Rady Gminy - powiedział Ernest Kumek – nowo zaprzysiężony Wójt Gminy Brody. Po akcie objęcia stanowiska wójta otrzymał on długie i gromkie oklaski od radnych i licznie przybyłych widzów. Na Przewodniczącego Rady Gminy w Brodach wybrano Mateusza Bidzińskiego.
Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

2024-04-29

Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

Od około miesiąca, w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach prowadzone są zajęcia z integracji sensorycznej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Dzieci zaś bardzo lubią te zajęcia, niektóre wręcz nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.
Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

2024-04-26

Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

To były piękne lata rozwoju - tak powiedziała Marzena Bernat, podsumowując jej dziewięć i pół roku na stanowisku Wójta Gminy Brody. W dniu 24 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach w kadencji 2018 – 2024 r. Pani wójt dziękowała radnym za współpracę i wręczyła im pamiątkowe tabliczki. Marzena Bernat wyraziła wdzięczność także wszystkim współpracownikom – obecnym i byłym.
Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

2024-04-12

Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

Ernest Kumek został wybrany Wójtem Gminy Brody. Otrzymał w skali całej gminy 3432 głosy (66,13%). Wójt Marzena Bernat zyskała poparcie 1758 osób (33,87%). Frekwencja wyborcza w gminie Brody wyniosła 61,05%.
Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

2024-04-15

Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

Od poniedziałku 8 kwietnia zajęcia dla dzieci korzystających z terapii integracji sensorycznej w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach są przeprowadzane ze zniżką 10 złotych, na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Brody. To kolejny przykład tego, że warto ją posiadać.

2024-04-12

"Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi"

Gmina Brody wybrała swojego gospodarza. Został nim 45 - letni Ernest Kumek, związany z gminą od urodzenia. W tutejszym urzędzie zaczynał swoją pracę za kadencji wójta Andrzeja Śliwy, o którym wypowiada się z szacunkiem jako o swoim nauczycielu samorządności. Teraz lada chwila sam obejmie to stanowisko. Jakim wójtem zamierza być? M.in. o tym w wywiadzie, którego nam udzielił.        
Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

2024-03-29

Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe w Lipiu na ulicy Starachowickiej i w Adamowie na ulicy Szkolnej. Na tych drogach przedstawiciele powiatu starachowickiego i gminy Brody spotkali się z przedstawicielami wykonawcy.
Rekordowe palmy w Krynkach

2024-03-29

Rekordowe palmy w Krynkach

Tradycją parafii w Krynkach - najstarszej w gminie Brody, są wysokie, ponad sześciometrowe palmy wielkanocne. W tym roku na obchody Niedzieli Palmowej przywieziono ich aż 14. Jest to rekord niepobity od wielu lat.
Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

2024-03-27

Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

 W Urzędzie Gminy w Brodach odbyły się lokalne eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Wielu mieszkańców skorzystało z badań

2024-03-16

Wielu mieszkańców skorzystało z badań

Gmina Brody we współpracy z Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach oraz firmą Telemedycyna Polska S.A, 10 marca zorganizowała tzw. „białą niedzielę”. Całość działania została sfinansowana z budżetu gminy.