JUŻ W KIOSKU

"Aktywna Tablica" w mirzeckich szkołach

2018-06-11 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kolejne szkoły z terenu gminy Mirzec skorzystają z dotacji na zakup interaktywnego sprzętu dydaktycznego. Pieniądze przekazane zostaną z rządowego programu "Aktywna Tablica".

Kuratorium Oświaty w Kielcach ogłosiło listę placówek z województwa świętokrzyskiego, które zakwalifikowały się do udziału w kolejnej edycji rządowego programu "Aktywna Tablica". Ma on na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Nowoczesny sprzęt dydaktyczny trafi do Szkoły Podstawowej im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu, Szkoły Podstawowej im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie oraz Szkoły Podstawowej w Trębowcu. Te placówki dostały maksymalne kwoty dotacji - po 14 tysięcy złotych na zakup interaktywnych monitorów dotykowych oraz tablic interaktywnych z projektorami. Pieniądze Kuratorium Oświaty w Kielcach przekaże Urzędowi Gminy w Mircu do 30 czerwca 2018 roku.

Przypomnijmy, że w 2017 roku sprzęt dydaktyczny trafił do trzech szkół w gminie. Nowoczesnym, interaktywnym sprzętem dysponują już Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym, Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Gadce oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem.

(zaz)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2022-09-30

"Dobra pszczoła" z kolejnym sukcesem

Pasieka "Dobra Pszczoła' z Małyszyna Dolnego to miód najlepszej jakości, potwierdzają to klienci, którzy po płynne złoto ustawiają się w kolejce, ale także nagrody, które właściciele pasieki zdobywają gdziekolwiek się pojawią.
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”.