JUŻ W KIOSKU

60 drzew na 60 - lecie szkoły

2022-05-03 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

60 drzew na 60 lat ZSZ nr 3” 22 kwietnia 2022 r. to święto Międzynarodowego Dnia Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Dla ZSZ nr 3 rok 2022 to również 60 rok istnienia placówki. Z tej okazji jednym z zadań stało się ekowyzwanie - „60 drzew na 60 lecie ZSZ nr 3”. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Marcule uczniowie ZSZ nr 3 zaczęli je wcielać w życie. Szkolnej ekipie nie przeszkodziła pochmurna pogoda i dotarła do zlokalizowanego w Marculach ogrodu botanicznego. Oprowadzani przez Radosława Koniarza zapoznali się z niektórymi, z prawie 1000 roślin z terenu Arboretum. Pan leśniczy w interesujący sposób dzielił się z swoją fachową wiedzą, dotyczącą czy to chronionych ze względów militarnych cisów pospolitych, czy sosny ościstej nazywanej w powodu swojej długowieczności „nieśmiertelnym drzewem”.

Największym wyzwaniem okazała się jednak dla młodzieży, będąca pod ochroną, kalina hordowina. Ten dobrze sobie radzący z zanieczyszczeniami miejskimi, wytrzymały, o małych wymaganiach glebowych krzew doczekał się potomstwa, malutkich samosiejek. Nadleśnictwo zaplanowało wykorzystać ten dar od natury i stworzyć „Kalinowy zakątek”, a młodzieżowa ekipa lokalizowała, wykopywała i sadziła młodziutkie sadzonki. Dlatego od dziś możemy powiedzieć, że wrośli w pewien sposób w ogród w Marculach.

- Z przyjemnością będziemy tam wracać i obserwować „nasze kaliny”. Zachęcamy też innych do odwiedzin ogrodu, w którym już kwitną polany zawilców, a za chwilę rozchylą się pąki magnolii i różaneczników. Za swoje ekologiczne działanie otrzymaliśmy również sadzonki róży, cisu, dębu, bzu, kalin, które wykorzystamy na terenie naszej szkoły. Bardzo się z nich cieszymy mając nadzieję, że rosnąc będą upiększały ZSZ nr 3 w kolejnych latach działalności szkoły - napisałą młodzież.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2022-06-28

"Chwile na które czekamy..."

Pod takim hasłem społeczność Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pożegnała rok szkolny 2021/2022 witając tym samym wakacje.
W rocznicę papieskiej wizyty na Ziemi Świętokrzyskiej

2022-06-25

W rocznicę papieskiej wizyty na Ziemi Świętokrzyskiej

 Ziemia Świętokrzyska uczciła 31. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Kielcach. Młodzież, do której Jan Paweł II miał szczególnie dużo sympatii spotkała się na XV Spotkaniach Integracyjnych w Masłowie. Pojawiła się tam także delegacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach.
Szkolili się na Malcie

2022-06-24

Szkolili się na Malcie

Dwutygodniowy kurs języka angielskiego Fluency and English Language Development for Educators to realizacja programu Współczesny nauczyciel - w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, którego organizatorem był Executive Training Institute (ETI) na Malcie, w mieście St. Julian’s. Wyjazd odbył się w ramach programu ERASMUS+.
Małe i duże podróże dzieci z Adamowa

2022-06-19

Małe i duże podróże dzieci z Adamowa

Świętokrzyskie i Lubelskie - po tych dwóch cudnie zielonych i pełnych atrakcji regionach podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Adamowie.
Młodzież w Zagrzebiu

2022-06-17

Młodzież w Zagrzebiu

Czworo uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach,w pierwszych dniach czerwca, pod opieką koordynatora projektu Joanny Kiełek i Małgorzaty Major, uczestniczyło w kolejnym spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu Erasmus+ Save the future !change the rules! w Chorwacji.  
Rywalizacje konkursowe w starachowickim technikum

2022-06-12

Rywalizacje konkursowe w starachowickim technikum

W Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach zorganizowano Powiatowy Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu starachowickiego. Była to już 15 edycja konkursu, któremu patronuje Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk.
Międzynarodowy konkurs w SP 13

2022-06-11

Międzynarodowy konkurs w SP 13

Tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu The Big Challenge okazała się pod kilkoma względami wyjątkowa dla uczniów SP 13. Po pierwsze, w konkursie wzięła udział rekordowa liczba 62 uczniów naszej szkoły, a po drugie...
Veni, vidi, vici... czyli włoska przygoda z Erasmusem

2022-06-09

Veni, vidi, vici... czyli włoska przygoda z Erasmusem

Maj dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach upłynął pod znakiem włoskiego wyjazdu. Wszystko w ramach projektu Erasmus+ SPOT and STOP Emotional School Dropout.
Dzieje się w Bursie

2022-06-09

Dzieje się w Bursie

Zdrowie - oto temat przewodni działań w starachowickiej Bursie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Podziękować należy wychowawcom - Magdalenie Wolańskiej, Małgorzacie Lasek i Łukaszowi Woźniakowi bo to właśnie oni stoją na straży zdrowia młodzieży. 
Hubert Celuch najlepszy w województwie

2022-06-07

Hubert Celuch najlepszy w województwie

Hubert Celuch, absolwent czwartej klasy Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkól Zawodowych nr2 w Starachowicach, jak burza przeszedł przez kolejne szczeble eliminacyjne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wygrał również etap wojewódzki, a teraz będzie reprezentował województwo świętokrzyskie podczas finału centralnego, który odbędzie się  pod koniec czerwca w Miliczu.