JUŻ W KIOSKU

50 lat razem par z Gminy Brody

2021-10-02 10:02:34

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Z okazji Złotego Jubileuszu Małżeństw z gminy Brody odbyła się uroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach. W ostatnią sobotę września, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody dekorowała Jubilatów prezydenckim Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były, kwiaty, prezenty, toast, występy i tańce – zupełnie jak na weselu.

fot. UG Brody

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji małżonków. Odprawił ją ks. kan. Wojciech Zdon i ks. Andrzej Bartosiński. Zarówno w kościele jak i w sali szkolnej pięknie grała Orkiestra Dęta Gminy Brody.

- Gratuluję Państwu pięknego jubileuszu. Życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i szacunku. Tylko ludzie, którzy się kochają z całego serca nigdy się nie starzeją. Wiemy, że w małżeństwie jest raz lepiej, raz gorzej. Ja w tym roku miałam 25 rocznicę ślubu – powiedziała Wójt Gminy Brody Marzena Bernat.

Wspomnienia i emocje wywołał rytuał nawiązujący do formuły ślubowania. Małżonkowie mówili do siebie nawzajem: „Dziękuję ci żono/ mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Kwiaty i prezenty dla Jubilatów wręczała Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody oraz Tomasz Budzyń – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Brodach. Uroczystość prowadzili: Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz Lucyna Zaczek – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Przybyło wielu radnych, sołtysów a także rodziny osób odznaczonych. Przed seniorami występował zespół „Jarzębina” z Dziurowa. Podobnie jak w ubiegłym roku była ozdobiona i nastrojowo oświetlona ławeczka, na której robili sobie zdjęcia Jubilaci, także z bliskimi im osobami.

Lista Złotych Jubilatów, którym na wniosek Wójta Gminy Brody, Prezydent R.P. przyznał medale: Krystyna i Bonifacy Brzozowie, Alina i Adam Gościńscy, Halina i Marian Jagiełowie, Józefa i Zdzisław Jamscy, Leokadia i Jerzy Jańcowie, Agnieszka i Sylwester Jarochowie, Zofia i Zygmunt Kucharscy, Mirosława i Andrzej Kunertowie, Helena i Zdzisław Kuterowie, Barbara i Andrzej Łodejowie, Halina i Marian Marzec, Anna i Andrzej Michtowie, Zofia i Andrzej Niekłaniowie, Alicja i Lucjan Niewczasowie, Tamara i Stefan Nowakowie, Lucja i Henryk Rynio, Maria i Władysław Sieroniowie, Danuta i Mieczysław Świerczowie, Helena i Zygmunt Walkiewiczowie, Irena i Witold Zawadzcy, Helena i Lucjan Zawłoccy.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Mistrz Świata gościem na sesji Gminy Brody

2021-10-07

Mistrz Świata gościem na sesji Gminy Brody

Gościem wrześniowej (29 września) sesji Rady Gminy w Brodach był Mistrz Świata w wędkarstwie rzutowym Jan Kita, który podczas Mistrzostw Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym w Budapeszcie, odbywających się w dniach 1-5 września, zdobył tytuł po raz piąty.
Wizyta wiceministra Piotra Uścińskiego w Brodach

2021-10-03

Wizyta wiceministra Piotra Uścińskiego w Brodach

Na zaproszenie świętokrzyskich parlamentarzystów Agaty Wojtyszek i Bartłomieja Dorywalskiego, w poniedziełek (27 września) przybył do Brodów Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. W spotkaniu z przedstawicielem rządu brało udział ponad 20 gości, w tym dwanaścioro włodarzy świętokrzyskich samorządów, przedstawiciele urzędów gmin i miast, oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. 
Nowa atrakcja w gminie Brody. Wciągająca gra terenowa

2021-09-22

Nowa atrakcja w gminie Brody. Wciągająca gra terenowa

W gminie Brody powstał quest, czyli gra polegająca na rozwiązywaniu zagadek i wyszukiwaniu wskazówek w terenie. Celem zabawy jest odnalezienie skarbu. Inauguracja questu odbędzie się we wtorek (28 września) na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim (Ruda ul. Panoramiczna, 27-230 Brody), koło dużego parkingu, o godzinie 10:00. 
Spotkanie z Mateuszem Borkowskim

2021-09-20

Spotkanie z Mateuszem Borkowskim

W piątek (17 września br.), Mateusz Borkowski - nasz olimpijczyk z Tokio, spotkał się z władzami gminy i uczniami klas VII i VIII szkoły w Rudzie. Wydarzenie miało pierwotnie mieć miejsce przy nowo wybudowanej trasie biegowej ale ze względu na pogodę przeniesiono je do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rudzie.
Teatralnie w brodzkiej bibliotece

2021-09-19

Teatralnie w brodzkiej bibliotece

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Brodach przygotowano niezwykłą atrakcję dla uczniów szkół w Brodach i Krynkach. Odbyły się tam zajęcia z Ewą Lubacz, aktorką kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". 
Dożynki w Adamowie – dużo tańca i radości

2021-09-16

Dożynki w Adamowie – dużo tańca i radości

W drugą niedzielę września, na placu przy Szkole Podstawowej odbyły się Brodzkie Dożynki w Sołectwie Adamów. To była udana i tradycyjna impreza. Zespoły porwały wielu ludzi do tańca. W tany poszli także przedstawiciele władz gminy, a nawet dziarscy 90-latkowie - najstarsi mieszkańcy Adamowa.
Stulatek i weteran wojenny

2021-09-11

Stulatek i weteran wojenny

W dzień setnych urodzin Antoniego Wrony z Kuczowa odwiedziła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Złożyła życzenia, przekazała list gratulacyjny, kwiaty i ciepły koc w prezencie urodzinowym. W czasie wojny, Jubilat należał do Batalionów Chłopskich i został wywieziony do Niemiec na roboty przymusowe.
Narodowe Czytanie

2021-09-05

Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" w Gminie Brody

W ostatnią sobotę (4 września) w ramach jubileuszowego, 10. Narodowego Czytania, również w Gminie Brody czytano "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Narodowe Czytanie odbyło się tu po raz szósty.
Gmina Brody. Pamiętają o Westerplatczykach

2021-09-03

Gmina Brody. Pamiętają o Westerplatczykach

W środę, 1 września, przy murze pamięci w Krynkach, odbyło się spotkanie ku czci dwóch Westerplatczyków pochodzących z Brodów: Józefa Kutery i Jana Gębury. Oprócz licznej delegacji władz gminy, szacunek dla nich wyrazili także przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej.