JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

- Uwielbiam te nasze starachowickie awantury o NIC - mówi prezydent


Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/star.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 337

Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/star.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 341

Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/star.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 337

Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/star.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 341
2023-01-02 08:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

 I przedstawia STAR-a, który stanie na rondzie Solidarności.

- Na terenie naszego miasta pojawi się kolejny wyremontowany STAR. Tym razem z zabudową koparki. To wszystko dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników starachowickiej firmy STAR SAN DUO - dodaje prezydent, który spotkał się także w Janem Sewerynem, Pawłem Rdzankiem i Marianem Ferencem i rozwiał wszelkie wątpliwości co do modelu, który ma stanąć na rondzie. 

fot. FB Marek Materek

Spotkanie było odzewem na pismo przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w MAN Bus Jana Seweryna.

- Prezydent zdecydowanie zaprzeczył tym informacjom, ale jednocześnie stwierdził, że w miejscu o którym mowa ustawiony zostanie inny "STAR" - pisze do redakcji Jan Seweryn. Wciąż jednak kwestią sporną pozostaje miejsce usytuowania STAR-a. 

- Jako przedstawiciele "Solidarności" sprzeciwialiśmy się instalowaniu tam jakichkolwiek obiektów. Uważamy, że obniży to rangę Kamienia "Solidarności". Prezydent stwierdził, że decyzja jest nieodwołalna, prace mające na celu przygotowanie miejsca już się rozpoczęły. Marek Materek zadeklarował, że Urząd Miasta jest skłonny do pomocy przy uporządkowaniu miejsca w którym stoi Kamień "Solidarności". Według Prezydenta obydwa obiekty tzn. Kamień "Solidarności" i "STAR" nie kolidują ze sobą, a nawet uzupełniają się. Co by nie mówić, podczas spotkania nie udało się doprowadzić do tego, że Urząd Miasta wycofa się z pomysłu instalowania "STARA" obok Kamienia "Solidarności". Spotkanie przedstawicieli "Solidarność" z Prezydentem nie spowodowało zmian decyzyjnych. , Urząd Miasta zmienił zdania co do tego, że miejsce, w którym ma stanąć "STAR" jest niewłaściwe - dodaje przewodniczący Solidarności Jan Seweryn. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.   
Festyn Ekologiczny „Zaginiony  świat naszej Ziemi”

2024-06-10

Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz piętnasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja Festynu objęta patronatem starosty starachowickiego oraz prezydenta Miasta Starachowice odbędzie się pod hasłem „Nasz sąsiad wilk”.
Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

2024-06-10

Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

Państwowa Komisja Wyborcza już potwierdziła, że z naszego okręgu wyborczego mandaty do Parlamentu Europejskiego zdobyło 7 osób. Z tego najwięcej, bo trzy należą do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Ta partia wygrywa także Eurowybory w naszym województwie, powiecie i mieście.   
Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

2024-06-10

Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

W tym roku w Starachowicach nie będzie letnich basenów, które zlokalizowane były na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Miasto dysponuje dwoma kąpieliskami otwartymi oraz krytą pływalnią i z tych obiektów będą mogli skorzystać mieszkańcy.
Ruszył remont ulicy Chopina

2024-06-07

Ruszył remont ulicy Chopina

W Starachowicach są takie drogi, o których remont mieszkańcy dopytywali od lat. Wśród zapomnianych i zniszczonych ulic znajdowała się również sąsiadująca z Parkiem Miejskim ulica Chopina. Kiedyś był plan, by zmodernizować ją przy okazji rewitalizacji parku. Niestety, wówczas remont nie doszedł do skutku. Teraz się udało. 
Mieszkańcy bloków mówią

2024-06-06

Mieszkańcy bloków mówią "NIE" dzierżawie parkingów

Mieszkańcy z bloków na osiedlu Żeromskiego i Armii Krajowej podczas czwartkowego (6 czerwca) spotkania wyrazili swój sprzeciw dotyczący planów władz miasta związanych z dzierżawą miejsc parkingowych. Podkreślili, że to nie polepszy, a wręcz przeciwnie pogorszy, fatalną sytuację związaną z brakiem miejsc postojowych.
Co z miejskimi fontannami?

2024-06-07

Co z miejskimi fontannami?

Za nami piękny i słoneczny maj, rozpoczął się czerwiec, a fontanny w Starachowicach nadal są nieczynne. Dlaczego tak się dzieje? - takie pytanie do redakcji Gazety skierował jeden z Mieszkańców. Mieliśmy nadzieję, że już w tym miesiącu, ponieważ Gmina Starachowice ogłosiła postępowanie dotyczące wyboru firmy, która przez następne trzy lata będzie zajmowała się utrzymaniem i konserwacją miejskich fontann.
Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

2024-06-06

Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

Miasto Starachowice od dawna planuje realizację dwóch inwestycji, których celem jest pomoc osobom niesamodzielnym. Oba projekty miałyby zostać zrealizowane na osiedlu Żeromskiego. To właśnie tam gmina posiada działkę, na której miałoby powstać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, a w budynku po dawnej przedszkolu, a następnie Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej,  filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera.