JUŻ W KIOSKU

Działo się w bursie

2023-05-27 11:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Ekologia, historia i sport - to główne tematy spotkań, jakie odbyła młodzież ze starachowickiej bursy ze swoimi wychowawcami. 

Po pierwsze Turniej Tenisa Stołowego. To pierwsza, ale pewnie też nie ostatnia taka inicjatywa sportowa zorganizowana przez wychowawców – Magdalenę Wolańską oraz Łukasza Woźniaka. Cieszyła się ona dużym powodzeniem i dostarczyła wszystkim zainteresowanym wiele pozytywnych emocji.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Jakub Jaros, który w nagrodę otrzymał pendrive. Pozostali uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody pocieszenia – lizaki i długopisy. Nie zabrakło także dyplomów, które wręczono wszystkim sportowcom.

Okazją do zajęć były także majowe święta. Wychowawczynie : Magdalena Wolańska, Małgorzata Niewczas oraz Małgorzata Lasek przeprowadziły wśród młodzieży akcje informacyjno – edukacyjne, powstały też ścienne gazetki tematyczne, a dla chętnej młodzieży przeprowadzony został test wiedzy o Konstytucji Maja, przygotowany przez nauczycielkę Małgorzatę Lasek. Zwyciężyła w nim Alicja Orfin. Wychowawczyni zachęciła także wychowanków do udziału w akcjach historycznych związanych z dwoma ważnymi rocznicami: 80 rocznicą powstania w getcie warszawskim i 83 rocznicą zbrodni katyńskiej. 

Młodzież wzięła także udział w teście wiedzy o Unii Europejskiej, przygotowanym przez wychowawczynię Ewelinę Spytkowską. Zwyciężył w nim Ivan Diakunchak.

A potem wszyscy wyszli w miasto i wzięli udział w akcji porządkowania ziemi. Wszystko pod czujnym okiem wychowawczyń Małgorzaty Lasek i Małgorzaty Niewczas. Najpierw uporządkowali w placówce własne otoczenie a następnie teren zielony, od strony boiska szkolnego.

Tegorocznemu Dniu Ziemi towarzyszyło hasło „Ziemia na krawędzi”. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień dla sportu 

2023-09-17

Dzień dla sportu 

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach wzięli udział w szkolnej imprezie pod nazwą Dzień Sportu.
Niepełnosprawni sportowcy łapali formę

2023-09-15

Niepełnosprawni sportowcy łapali formę

 W dniach 27 sierpnia – 6 września 2023 roku odbył się w Zakopanem obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych, zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. Klub Olimpiad Specjalnych „ARKA” ze Starachowic reprezentowało 5 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy.
Szkolenie i poznawanie. Z wizytą w Bolonii

2023-06-23

Szkolenie i poznawanie. Z wizytą w Bolonii

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach to placówka, która stara się zawsze iść do przodu, wychodzi naprzeciw potrzebom czasu. Nie dziwi więc, że od roku 2023/24 w szkole utworzona zostanie  pierwsza w województwie świętokrzyskim klasa dwujęzyczna w zawodzie technik informatyk. 
Technicy na sto procent

2023-05-27

Technicy na sto procent

Sesja zimowa w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach to egzaminy zawodowe. Między innymi ten w zawodzie Technika Rachunkowości. Jak poszło uczniom kształcącym się w tym kierunku?
Było rodzinnie

2023-05-20

Było rodzinnie

Przedszkole i rodzina to jedna drużyna - pod takim hasłem w Miejskim Przedszkolu n7 w Starachowicach odbył się bardzo kolorowy i bardzo wesoły Festyn Rodzinny. Ta niecodzienna impreza była świetną okazją do uczczenia obchodzonego w tym roku 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodziny. 

2023-05-17

"Kreatywne Nutki" zapraszają na dzień otwarty

Marzy Ci się przedszkole, w którym Twoje dziecko będzie się twórczo i dwujęzycznie rozwijać? Miejsce, gdzie czas płynie kolorowo? Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole „Kreatywne Nutki” zaprasza w czwartek  (18 maja) na dzień otwarty dzieci w wieku 1 - 6 lat z rodzicami.
Mobilność uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 we Włoszech

2023-05-12

Mobilność uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 we Włoszech

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w dniach od 17 do 28 kwietnia br. odbyła staż zagraniczny, który rozpoczął realizację projektów akredytowanych (nr 2022-1-PL01-KA121- VET-000065861) w ramach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie wzbogacali i doskonalili swe praktyczne umiejętności przy współpracy z organizacją Sistema Turismo we Włoszech, która zorganizowała staż w firmach i zakładach, zapewniała opiekę zarówno podczas pracy, jak i wypoczynku uczniów.
Wycieczka do Oświęcimia

2023-04-23

Wycieczka do Oświęcimia

To nie jest łatwy kierunek turystyczny - Muzeum Auschwitz-Birkenau to miejsce pamięci, tu znajdował się największy hitlerowski obóz koncentracyjny, miejsce stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największy ośrodek natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów. to miejsce, w którym każdy z nas powinien być przynajmniej raz w życiu. 
Porozmawiali o dronach

2023-04-22

Porozmawiali o dronach

Za nami rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się pn. Drony - nowoczesna technologia w służbie człowieka. XVI edycja odbyła się w gościnnych wnętrzach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. 
I miejsce w województwie świętokrzyskim w Konkursie MILION NA BANK

2023-04-15

I miejsce w województwie świętokrzyskim w Konkursie MILION NA BANK

Milion na Bank to konkurs edukacyjny, projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL którego celem jest kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów, zdobywanie umiejętności inwestowania oraz zarządzania finansami osobistymi.