JUŻ W KIOSKU

Działo się w bursie

2023-05-27 11:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Ekologia, historia i sport - to główne tematy spotkań, jakie odbyła młodzież ze starachowickiej bursy ze swoimi wychowawcami. 

Po pierwsze Turniej Tenisa Stołowego. To pierwsza, ale pewnie też nie ostatnia taka inicjatywa sportowa zorganizowana przez wychowawców – Magdalenę Wolańską oraz Łukasza Woźniaka. Cieszyła się ona dużym powodzeniem i dostarczyła wszystkim zainteresowanym wiele pozytywnych emocji.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Jakub Jaros, który w nagrodę otrzymał pendrive. Pozostali uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody pocieszenia – lizaki i długopisy. Nie zabrakło także dyplomów, które wręczono wszystkim sportowcom.

Okazją do zajęć były także majowe święta. Wychowawczynie : Magdalena Wolańska, Małgorzata Niewczas oraz Małgorzata Lasek przeprowadziły wśród młodzieży akcje informacyjno – edukacyjne, powstały też ścienne gazetki tematyczne, a dla chętnej młodzieży przeprowadzony został test wiedzy o Konstytucji Maja, przygotowany przez nauczycielkę Małgorzatę Lasek. Zwyciężyła w nim Alicja Orfin. Wychowawczyni zachęciła także wychowanków do udziału w akcjach historycznych związanych z dwoma ważnymi rocznicami: 80 rocznicą powstania w getcie warszawskim i 83 rocznicą zbrodni katyńskiej. 

Młodzież wzięła także udział w teście wiedzy o Unii Europejskiej, przygotowanym przez wychowawczynię Ewelinę Spytkowską. Zwyciężył w nim Ivan Diakunchak.

A potem wszyscy wyszli w miasto i wzięli udział w akcji porządkowania ziemi. Wszystko pod czujnym okiem wychowawczyń Małgorzaty Lasek i Małgorzaty Niewczas. Najpierw uporządkowali w placówce własne otoczenie a następnie teren zielony, od strony boiska szkolnego.

Tegorocznemu Dniu Ziemi towarzyszyło hasło „Ziemia na krawędzi”. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Rywalizacja z wiedzy biologiczno- chemicznej

2024-04-12

Rywalizacja z wiedzy biologiczno- chemicznej

II Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach było organizatorem Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów klas siódmych i ósmych.  
Focus on English

2024-04-11

Focus on English

W  I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbyła się XVI edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Siódmoklasistów i Ósmoklasistów FOCUS ON ENGLISH. Wygrał go Paweł Jagiełło ze Szkoły Podstawowej w Chybicach (gmina Pawłów). 
Olimpijczycy z I LO

2024-04-11

Olimpijczycy z I LO

I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach ma satysfakcję z osiągnięć swoich uczniów zdobytych na trzech olimpiadach przedmiotowych. Z każdej z nich przywieźli tytuły finalistów, które uprawniają do wstępu na studia bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.       
Indeks ma w kieszeni

2024-04-09

Indeks ma w kieszeni

Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach Renata Snopkova znalazła się z gronie finalistów Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
Najlepsi w województwie

2024-04-05

Najlepsi w województwie

Koło Teatralne działające w III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach zajęło I miejsce w III Świętokrzyskim Przeglądzie Form Teatralnych, zorganizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.  
Przyjaźń II LO i szkoły w Herdecke

2024-04-04

Przyjaźń II LO i szkoły w Herdecke

To była już 21. wymiana młodzieżowa w ramach współpracy II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ze szkołą w Herdecke. Starachowiccy licealiści przez kilka dni gościli w tym mieście położonym w niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia. Tym razem były z nimi także uczennice ze szkół podstawowych w Lipiu i Lubieni w gminie Brody. 
Uczniowie fotografowali nasze miasto

2024-04-04

Uczniowie fotografowali nasze miasto

W ramach obchodów 400 - lecia powstania Wierzbnika Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach zaproponowała uczniom starachowickich podstawówek, by chwycili za aparaty fotograficzne i pokazali nasze miasto na zdjęciach. Na Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Wierzbnik-Starachowice. Moje wyjątkowe miasto” pod patronatem prezydenta miasta Marka Materka zgłosiło się 23 uczestników.
Potyczki z pisownią

2024-04-03

Potyczki z pisownią

Wzorem lat ubiegłych w Bursie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach odbył się konkurs ortograficzny zorganizowany przez wychowawczynię Małgorzatę Niewczas.
Przymierzali dawne stroje, odgrywali historyczne sceny

2024-03-28

Przymierzali dawne stroje, odgrywali historyczne sceny

W bardzo ciekawych zajęciach z dziejów Polski wzięli udział uczniowie starachowickich szkół nr 11 i 13.  Dzieci mogły przymierzyć dawne stroje, wypróbować repliki broni i innego wyposażenia z czasów od wczesnego średniowiecza do Józefa Piłsudskiego. Oraz zagrać w obyczajowych scenach.   
Młodzi medioznawcy

2024-03-26

Młodzi medioznawcy

Tomasz Serek i Igor Wargas, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach znaleźli się w grupie zwycięzców Olimpiady Wiedzy o Mediach, zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Tym samym zapewnili sobie przyjęcie bez egzaminów na studia dziennikarskie.