JUŻ W KIOSKU

Działo się w bursie

2023-05-27 11:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Ekologia, historia i sport - to główne tematy spotkań, jakie odbyła młodzież ze starachowickiej bursy ze swoimi wychowawcami. 

Po pierwsze Turniej Tenisa Stołowego. To pierwsza, ale pewnie też nie ostatnia taka inicjatywa sportowa zorganizowana przez wychowawców – Magdalenę Wolańską oraz Łukasza Woźniaka. Cieszyła się ona dużym powodzeniem i dostarczyła wszystkim zainteresowanym wiele pozytywnych emocji.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Jakub Jaros, który w nagrodę otrzymał pendrive. Pozostali uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody pocieszenia – lizaki i długopisy. Nie zabrakło także dyplomów, które wręczono wszystkim sportowcom.

Okazją do zajęć były także majowe święta. Wychowawczynie : Magdalena Wolańska, Małgorzata Niewczas oraz Małgorzata Lasek przeprowadziły wśród młodzieży akcje informacyjno – edukacyjne, powstały też ścienne gazetki tematyczne, a dla chętnej młodzieży przeprowadzony został test wiedzy o Konstytucji Maja, przygotowany przez nauczycielkę Małgorzatę Lasek. Zwyciężyła w nim Alicja Orfin. Wychowawczyni zachęciła także wychowanków do udziału w akcjach historycznych związanych z dwoma ważnymi rocznicami: 80 rocznicą powstania w getcie warszawskim i 83 rocznicą zbrodni katyńskiej. 

Młodzież wzięła także udział w teście wiedzy o Unii Europejskiej, przygotowanym przez wychowawczynię Ewelinę Spytkowską. Zwyciężył w nim Ivan Diakunchak.

A potem wszyscy wyszli w miasto i wzięli udział w akcji porządkowania ziemi. Wszystko pod czujnym okiem wychowawczyń Małgorzaty Lasek i Małgorzaty Niewczas. Najpierw uporządkowali w placówce własne otoczenie a następnie teren zielony, od strony boiska szkolnego.

Tegorocznemu Dniu Ziemi towarzyszyło hasło „Ziemia na krawędzi”. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Chłopak na 6.00

2024-07-03

Chłopak na 6.00

Krystian Piełudź zasłużył na ten tytuł w pełni, bo swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zakończył ze średnią ocen 6,00! To najlepszy wynik wśród wszystkich laureatów stypendiów prezydenta Starachowic wręczonych przez niego w miniony wtorek 25 czerwca br. na uroczystości podsumowującej rok szkolny 2023/2024. Pytamy młodego intelektualistę o receptę na sukces, a mamę Annę o jej spojrzenie na świetnie zapowiadającą się szkolną karierę syna.          
Pierwsze miejsce za

2024-05-31

Pierwsze miejsce za "Kochankę"

Podopieczne Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach z powodzeniem wystartowały w konkursie plastycznym w ramach iłżeckich Dni Leśmianowskich (24- 26 maja br.).
 Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

2024-05-31

Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

Dominika Gwóźdź, trzecioklasistka z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach zajęła II miejsce w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga – król”.
Wizualizacja naszej historii

2024-05-24

Wizualizacja naszej historii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach zaznacza swój udział w obchodach 400. rocznicy założenia Wierzbnika, który dał początek naszemu miastu. Jej uczniowie przygotowali makietę odtwarzającą dawny wygląd Rynku i jego okolic.   
Wicemistrzynie województwa

2024-05-24

Wicemistrzynie województwa

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach zajęły drugie miejsce w finale rozgrywek mini koszykówki dziewcząt (rocznik 2011 i młodsze), które odbyły się w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej regionu świętokrzyskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.
,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

2024-05-23

,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

17 maja br. Przedszkole Miejskie nr 6 w Starachowicach odwiedziła Małgorzata Plewik, przedstawicielka kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd" organizowanej przez PKP – Polskie Linie Kolejowe. 
Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

2024-05-23

Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

 Dobiegła końca realizacja kolejnej, zagranicznej praktyki zawodowej uczniów Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach. Tym razem grupa uczniów wyjechała do Włoch, do znanego w całej Europie kurortu - Rimini.
Londyn bez tajemnic

2024-05-17

Londyn bez tajemnic

O tym, jak fascynująca jest stolica Wielkiej Brytanii, przekonała się młodzież z dwóch starachowickich podstawówek
Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

2024-05-10

Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

Ewa Sajór – Ruszczak ponownie wygrała konkurs na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Była jedyną osobą ubiegającą się o tę funkcję.    
Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

2024-05-07

Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach przez dwa tygodnie przebywała na praktykach zawodowych w hiszpańskiej Maladze. Miała okazję wzbogacić już zdobyte umiejętności o doświadczenia z zajęć odbytych w tamtejszych firmach.