JUŻ W KIOSKU

Zmiana warty na stanowisku dyrektora PZOZ

2022-06-02 07:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Milena Witczak objęła stanowisko dyrektora starachowickiego szpitala. W pierwszej kolejności spotkała się ze swoją poprzedniczką – Jolantą Kręcką, a także kadrą kierowniczą placówki. Wzięła też udział w konferencji prasowej starosty Piotra Ambroszczyka, podczas której mówiła o swoich planach i priorytetach.

fot. Powiat Starachowicki

Nową dyrektor wprowadził i przedstawił załodze 1 czerwca br. starosta Piotr Ambroszczyk, dziękując za pracę jej poprzedniczce – Jolancie Kręckiej.

- Pani Jolanta wykonała wspaniałą pracą na rzecz tego szpitala – mówił starosta. -  Przez  kilka miesięcy  udało się wypracować wiele dobrych rozwiązań, które już procentują, albo niebawem będą. Zawarto układ zbiorowy z załogą. Podjęto też szereg działań, zmierzających do zakupu budynku po PAKS-ie. Szybko przywrócono też szpital do normalnego działania po covidzie – wyliczał starosta.

Gorące podziękowania składał także prezydent Marek Materek, po czym odbyła się prezentacja nowej dyrektor – Mileny Witczak, 43-letniej prawniczki, która wygrała konkurs.

Po krótkim spotkaniu załogą nowa szefowa lecznicy wzięła udział w konferencji prasowej, gdzie mówiła o swoich planach i priorytetach.

- Moim celem i planem jest to, żeby ta placówka po latach pracy, które zamierzam tu spędzić cieszyła się równie dobrą sławą jak do tej pory- powiedziała Milena Witczak, która chce przeprowadzić w szpitalu okres reform szpitalnictwa bez szkody dla pacjenta. I jak zapewnia, nie będą to puste słowa. Ma jednak pewne obawy związane z finansami.

Obawy nowej dyrektor

- Szpital zakończył działalność za 2021 rok z dodatnim wynikiem finansowym. Obawiam się jednak, że to finansowanie, które przyszło wraz z covidem, a którego teraz nie ma, zuboży budżet instytucji. Kolejna sprawa, to podwyżki, które są bardzo duże. Należy mieć świadomość tego, że wynik finansowy pod koniec tego roku może nie być tak optymistyczny, jak teraz. Boję się także sytuacji związanej z kolejną zapowiedzią kwarantanny spowodowanej małpią ospą. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby już nie szpital w Starachowicach pełnił rolę szpitala jednoimiennego.

Kolejne obawy związane są z brakiem personelu medycznego.

- Nie mam tu tylko na myśli lekarzy i pielęgniarek, ale także diagnostów i wielu innych – mówiła dyrektor. – Chodzi o wszystkich tych ludzi, których nie widać na pierwszy rzut oka, a którzy pracują na rzecz naszego wspólnego dobra.

Najbliższe plany

Nowa dyrektor chce się skupić na tych specjalizacjach i na tych dziedzinach, które spowodowały największy deficyt zdrowotny po covidzie, czyli m.in. kardiologii, pulmonologii, ale także psychiatrii, którą chciałaby sukcesywnie rozwijać.

- Chodzi o stworzenie w szpitalu poradni psychiatrycznej, psychologicznej i walki z nałogami. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo covid i izolacja spowodowała problemy psychiatryczne, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych – mówiła Milena Witczak.

Czy to się uda, zależeć będzie od NFZ i ogłoszenia nowych konkursów, a także od pozyskania kadry medycznej, ale - jak powiedziała dyrektor – jest dobrej myśli.

Zamierza kontynuować również rozmowy z Collegium Medicum Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach w sprawie utworzenia oddziałów klinicznych w naszym szpitalu.

-Jeżeli będziemy przyjmować więcej rezydentów, będziemy mieć większe szanse na zatrzymanie tych młodych ludziach jeśli nie w Starachowicach, to przynajmniej w naszym regionie – uważa nowa dyrektor.  

/informacja prasowa: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowicka pływalnia odnowiona

2023-03-22

Starachowicka pływalnia odnowiona

Miłośnicy pływania znowu mogą korzystać z Krytej Pływalni w Starachowicach. Zakończył się bowiem, największy od 12 lat, kompleksowy remont obiektu przy ulicy Szkolnej, który we wtorek (21 marca br.) został oddany do użytku.
Niedoszły pasażer

2023-03-21

Niedoszły pasażer

Wsiąść do autobusu to wcale nie taka prosta sprawa. Skargami na kierowców MZK w Starachowicach można by wytapetować ściany Redakcji. Na co skarżymy się najczęściej? Na butę i nieuprzejmość, żeby nie powiedzieć dosadniej. Czy jednak słusznie? 
Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

2023-03-20

Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

Grupa starachowickich działaczy w ramach projektu „Zaangażowanie mieszkańców Starachowic w inicjatywę bezpłatnej komunikacji” przygotowała dwa projekty uchwał dotyczące poprawy jakości funkcjonowania miejskiej komunikacji. I choć zebrali ponad 2 tysiące podpisów poparcia, dopełnili wszelkich formalności, to radni Rady Miejskiej w Starachowicach odrzucili ich projekty, w tym ten dotyczący zorganizowania konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Starachowicach.
Pełne kosze i zniszczone trawniki

2023-03-20

Pełne kosze i zniszczone trawniki

Brudny kubeł to siedlisko wielu bakterii, dlatego nie tylko należy go regularnie opróżniać, ale również czyścić. Mieszkańcy ulicy Harcerskiej w Starachowicach interweniują, że osiedlowe kosze "przelewają' się od zawartości. 

2023-03-19

"Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje". Prawo i Sprawiedliwość namawia do jedzenia polskiej, zdrowej żywności

Podczas sobotniego (18 marca br.) dnia targowego w Starachowicach, działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, przekonywali do jedzenia zdrowej, polskiej żywności, przestrzegając przed proponowanymi przez grupę C40 pomysłami włączenia do jadłospisu robaków.
Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

2023-03-18

Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

W czwartek (16 marca br.) do województwa świętokrzyskiego zawitała Lewica z programem "Bezpieczna Rodzina". Parlamentarzystki i parlamentarzyści na czele z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym uczestniczyli w spotkaniach m.in. w powiecie starachowickim, jędrzejowskim, koneckim, ostrowieckim, skarżyskim, sandomierskim, włoszczowskim oraz w Kielcach. 
Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

2023-03-18

Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

W piątkowe (17 marca br.) popołudnie, około godziny 14:15 doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku amoniaku na jednym z wydziałów w zakładach przetwórstwa mięsnego Animex w Starachowicach. - Sytuacja została wywołana wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - czytamy w komunikacie prasowym firmy.  
Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

2023-03-17

Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic są zaniepokojeni sytuacją w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Podczas czwartkowej (16 marca br.) konferencji prasowej zarzucili prezydentowi miasta Markowi Materkowi nadmierną ingerencję w sprawy placówki.
Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

2023-03-17

Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

Radny Rady Miejskiej Michał Walendzik w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic zwrócił uwagę na zdemontowane podczas rewitalizacji otoczenia Dworca Wschodniego i pozostawione przy parkingu przy ul. Kolejowej stare wiaty przystankowe. 
Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

2023-03-17

Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach zakończyło "Modernizację części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków w Starachowicach". Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a umowa o dofinansowanie Projektu została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wrześniu 2016 roku.