JUŻ W KIOSKU

Zmiana warty na stanowisku dyrektora PZOZ

2022-06-02 07:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Milena Witczak objęła stanowisko dyrektora starachowickiego szpitala. W pierwszej kolejności spotkała się ze swoją poprzedniczką – Jolantą Kręcką, a także kadrą kierowniczą placówki. Wzięła też udział w konferencji prasowej starosty Piotra Ambroszczyka, podczas której mówiła o swoich planach i priorytetach.

fot. Powiat Starachowicki

Nową dyrektor wprowadził i przedstawił załodze 1 czerwca br. starosta Piotr Ambroszczyk, dziękując za pracę jej poprzedniczce – Jolancie Kręckiej.

- Pani Jolanta wykonała wspaniałą pracą na rzecz tego szpitala – mówił starosta. -  Przez  kilka miesięcy  udało się wypracować wiele dobrych rozwiązań, które już procentują, albo niebawem będą. Zawarto układ zbiorowy z załogą. Podjęto też szereg działań, zmierzających do zakupu budynku po PAKS-ie. Szybko przywrócono też szpital do normalnego działania po covidzie – wyliczał starosta.

Gorące podziękowania składał także prezydent Marek Materek, po czym odbyła się prezentacja nowej dyrektor – Mileny Witczak, 43-letniej prawniczki, która wygrała konkurs.

Po krótkim spotkaniu załogą nowa szefowa lecznicy wzięła udział w konferencji prasowej, gdzie mówiła o swoich planach i priorytetach.

- Moim celem i planem jest to, żeby ta placówka po latach pracy, które zamierzam tu spędzić cieszyła się równie dobrą sławą jak do tej pory- powiedziała Milena Witczak, która chce przeprowadzić w szpitalu okres reform szpitalnictwa bez szkody dla pacjenta. I jak zapewnia, nie będą to puste słowa. Ma jednak pewne obawy związane z finansami.

Obawy nowej dyrektor

- Szpital zakończył działalność za 2021 rok z dodatnim wynikiem finansowym. Obawiam się jednak, że to finansowanie, które przyszło wraz z covidem, a którego teraz nie ma, zuboży budżet instytucji. Kolejna sprawa, to podwyżki, które są bardzo duże. Należy mieć świadomość tego, że wynik finansowy pod koniec tego roku może nie być tak optymistyczny, jak teraz. Boję się także sytuacji związanej z kolejną zapowiedzią kwarantanny spowodowanej małpią ospą. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby już nie szpital w Starachowicach pełnił rolę szpitala jednoimiennego.

Kolejne obawy związane są z brakiem personelu medycznego.

- Nie mam tu tylko na myśli lekarzy i pielęgniarek, ale także diagnostów i wielu innych – mówiła dyrektor. – Chodzi o wszystkich tych ludzi, których nie widać na pierwszy rzut oka, a którzy pracują na rzecz naszego wspólnego dobra.

Najbliższe plany

Nowa dyrektor chce się skupić na tych specjalizacjach i na tych dziedzinach, które spowodowały największy deficyt zdrowotny po covidzie, czyli m.in. kardiologii, pulmonologii, ale także psychiatrii, którą chciałaby sukcesywnie rozwijać.

- Chodzi o stworzenie w szpitalu poradni psychiatrycznej, psychologicznej i walki z nałogami. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo covid i izolacja spowodowała problemy psychiatryczne, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych – mówiła Milena Witczak.

Czy to się uda, zależeć będzie od NFZ i ogłoszenia nowych konkursów, a także od pozyskania kadry medycznej, ale - jak powiedziała dyrektor – jest dobrej myśli.

Zamierza kontynuować również rozmowy z Collegium Medicum Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach w sprawie utworzenia oddziałów klinicznych w naszym szpitalu.

-Jeżeli będziemy przyjmować więcej rezydentów, będziemy mieć większe szanse na zatrzymanie tych młodych ludziach jeśli nie w Starachowicach, to przynajmniej w naszym regionie – uważa nowa dyrektor.  

/informacja prasowa: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek kablowych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.
Dla pieszych i dla rowerzystów

2022-11-30

Dla pieszych i dla rowerzystów

Na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Partyzantów w Starachowicach powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Planowany koszt inwestycji to blisko 780 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mikołaj w trasie po Starachowicach

2022-11-30

Mikołaj w trasie po Starachowicach

Już 6 grudnia, kolejny raz Mikołaj odwiedzi nasze miasto. Z racji tego, że w Starachowicach bardzo mu się podoba, postanowił, że zostanie aż do 11 grudnia i tym samym odwiedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29

Zimowa atrakcja Starachowic

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.
Zmiany przy ulicy Słowackiego

2022-11-29

Zmiany przy ulicy Słowackiego

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego w Starachowicach. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.