JUŻ W KIOSKU

Zaproszenie na ferie

2024-02-01 15:08:36

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Zimowa przerwa od nauki szkolnej potrwa od 12 do 25 lutego br. Działające w Starachowicach placówki  kulturalno - sportowe już mają przygotowaną ofertę dla dzieci i młodzieży na spędzenie wolnego czasu. Szczegóły nasi Czytelnicy znajdą nie tylko w artykule, ale też na stronie internetowej "Gazety Starachowickiej" i naszym profilu na FB.           

fot. Gazeta Starachowicka

Propozycje zaprezentowano na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Starachowic Marka Materka, jego zastępcy Marcina Gołębiowskiego oraz przedstawicieli Spółdzielczego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Parku Kultury oraz Muzeum Przyrody i Techniki.

Spółdzielczy Dom Kultury działający w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na zajęcia w godz. 10.00-13.00.

- W programie m.in zajęcia sportowe, szachowe i konkursy. Nie zabraknie też zajęć muzycznych i plastycznych, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Zapraszamy na nie we wtorki i w środy. W czwartek pierwszego tygodnia ferii wybieramy się do parku trampolin a w piątek do kina Helios na seans filmowy "Akademia Pana Kleksa". W drugim tygodniu w czwartek będzie niespodzianka - dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach wręczymy atrakcyjne nagrody uczestnikom ferii. Będzie też wystawa prac stworzonych na zajęciach i wokalne popisy uczestników, a na finał ferii w piątek zapraszamy na spektakl "Drzewo życia" . Wyprawa do parku trampolin i kina Helios wiąże się z symboliczną odpłatnością, pozą zajęcia są bezpłatne - informowała Beata Wiśniewska, kierownik SDK. 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach reprezentowany przez jego dyrektora Krzysztofa Szczygła proponuje zajęcia dla zwolenników aktywnych form wypoczynku.   

 -  Zapraszamy m.in. na akcję "Bezpieczne ferie na wodzie" na basenie miejskim, do zajęcia w kręgielni, na turniej piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, na strzelnicę, spotkania z szachami, do feryjnej akademii karate i sportów walki. Szczególnie polecamy  wodny tor przeszkód na pływalni miejskiej w dniach 13- 20 lutego. Dodatkowo od poniedziałku do piątku oferujemy dla młodzieży szkolnej bilety w promocyjnej cenie 5 zł uprawniające do wejścia na basen lub na lodowisko miejskie. Większość zajęć jest bezpłatna, na niektóre obowiązują zapisy. Szczegóły podamy już niebawem na plakatach eksponowanych na terenie miasta oraz w naszej stronie internetowej - dodał dyrektor.         

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zajmie się przede wszystkim najmłodszymi dziećmi.  Do ich dyspozycji będą dwie filie placówki: "Plastuś" przy ul. Żeromskiego oraz "Nad Skałą" przy ul. Staszica. 

-  W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy do "Plastusia" we wtorki i czwartki w godz. 12.00- 13.00  na warsztaty literacko - plastyczne pod hasłem "Ferie w Smoczej Bibliotece". Na dzieci czekają zabawy, kolorowanki i poczytajki. W drugim feryjnym tygodniu w takich samych terminach w filii "Nad Skałą" odbędą się z kolei "Białe ferie w bibliotece". Wszystkie zajęcia są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego zapraszamy do kontaktu telefonicznego, by zapisywać dzieci na zajęcia - zachęcała dyrektor MBP Jolanta Sopińska. 

- Park Kultury w Starachowicach przygotował bogatą ofertę dla dzieci od 7 lat wzwyż i młodzieży. Są w niej najróżniejsze propozycje od tenisa stołowego po zajęcia wokalne, taneczne i  warsztaty teatralno- aktorskie. Będzie też sensoplastyka, rzemiosło i wiele innych propozycji. Każdy uczestnik, który odwiedzi nas w godz. 10.00 - 14.00 będzie miał do wyboru udział w trzech różnorodnych zajęciach. Do tego oferujemy  napoje i przekąski. Szczegółową rozpiskę przedstawimy na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Parku Kultury i  miasta Starachowice. Ale już teraz zapraszamy na specjalną atrakcję, którą przygotowaliśmy 14 lutego na Walentynki i dla dzieci i dla dorosłych. Postanowiliśmy "Kino na leżakach" umieścić  w przestrzeni sali Olimpia UM w Starachowicach. O godz. 16.00 zapraszamy na film dla dzieci a o godz. 18.00 na seans dla osób dojrzałych - informowała dyrektor Agnieszka Lasek - Piwarska.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach proponuje kolejną edycję zajęć organizowanych od kilku pod nazwą „Zimowy Wjazd do Huty”.

- Również w tym roku przygotowaliśmy zajęcia codziennie w godzinach do 10.00 do 13.00. Są one powiązane z tym co prezentujemy w naszym  muzeum, a zatem z zagadnieniami dotyczącymi historii techniki i przyrody, w tym paleontologii. W sposób szczególny chcemy się skoncentrować na rocznicy 400-lecia nadania praw miejskich Wierzbnikowi. Nasi uczestnicy będą przygotowywać specjalną pocztówkę, która mam nadzieję później będzie wydrukowana i będzie ją można wysłać znajomym. Będziemy też dokumentować filmowo dokonania naszych uczestników i w ostatni dzień ferii w kinie Kotłownia pokażemy gotowy materiał a na seans zaprosimy rodziców i opiekunów dzieci. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o kontakt z muzeum w celu zapisania uczestników na zajęcia. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach udział w „Zimowym Wjeździe do Huty” jest nieodpłatny - mówił dyrektor Paweł Kołodziejski. 

Zastępca prezydenta Starachowic Marcin Gołębiowski zachęcił z kolei rodziców do zainteresowania się edukacyjnym projektem o nazwie Starachowicki Uniwersytet Dzieci. 

- Po doświadczeniach pierwszej edycji wiemy, że dzieci mogą tam realizować bardzo ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne oraz zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi psychologii i bezpieczeństwa. Zachęcam do odwiedzin profilu FB  Starachowickiego Uniwersytetu Dzieci oraz mediów internetowych miasta, gdzie będą informacje o zapisach na nowy semestr. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w środy od godz. 16.00 -  dodał wiceprezydent.                 

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Ponad tysiącletni miecz

2024-02-28

Ponad tysiącletni miecz

Datowany na VIII wiek n.e. żelazny miecz, znaleziony w ubiegłym roku przez Grupę Ochrony Zabytków FORT z Wąchocka w lasach starachowickich, został poddany konserwacji przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach. Docelowo ma zostać przekazany Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.   
U nas spędził ostatnie lata życia

2024-02-26

U nas spędził ostatnie lata życia

Józef Szaybo pochodził z północno-wschodniej Polski i głównie na tym terenie walczył jako uczestnik powstania styczniowego. Do Starachowic, czyli dawnego Wierzbnika trafił już jako weteran. W latach 80 - tych XIX wieku znalazł tu pracę urzędnika w zakładach przetwórstwa żelaza oraz miejsce wiecznego spoczynku. 25 lutego br. z inicjatywy starachowickich działaczy PiS uczczono 113. rocznicę jego śmierci.  
Miłość niejedno ma imię

2024-02-22

Miłość niejedno ma imię

Lirycznie i satyrycznie. Wierszem i piosenką. Seniorzy ze Starachowic na różne sposoby przekazywali tę prawdę, że "Wszystko, czego potrzebujesz to miłość".  
Recytatorski turniej dla młodzieży i dorosłych

2024-02-20

Recytatorski turniej dla młodzieży i dorosłych

Park Kultury w Starachowicach zaprasza na eliminacje rejonowe do 69 .Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.
Gdzie Polska przetrwała na Litwie?

2024-02-16

Gdzie Polska przetrwała na Litwie?

Ślady polskości na Litwie, w czasie ubiegłorocznego pobytu w tym kraju, odkrywali Justyna i Daniel Kasperkiewiczowie, podróżnicze małżeństwo związane z Międzyszkolnym Oddziałem PTTK w Starachowicach. Najwięcej znaleźli ich w miejscowości Soleczniki i w okolicach, gdzie bez problemu porozumiewali się po polsku z mieszkańcami z dumą podkreślającymi swoje związki z naszym krajem. O małej Polsce na Litwie opowiadali w czasie piątkowego (16 luty br.) spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach.  
Feryjny koncert w Parku Kultury

2024-02-14

Feryjny koncert w Parku Kultury

Park Kultury w Starachoicach serdecznie zaprasza na "Zimowy koncert" - koncert piosenek w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych "Solo i w zespole z Mrózkami".
W cieple sztuki

2024-02-11

W cieple sztuki

W tym ognisku ogrzewają się młode talenty plastyczne naszego miasta i powiatu. Tu nabierają biegłości w malarstwie, grafice, czy rzeźbie, a potem doskonalą go na prestiżowych uczelniach i zostają twórcami z powołania. Dzieje się tak już od 35 lat. Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach świętowało to wydarzenie w miniony piątek 9 lutego br.         
Góry, niedźwiedzie i ona

2024-01-31

Góry, niedźwiedzie i ona

Starachowiczanie mieli okazję posłuchać fascynującej opowieści o pokonaniu na piechotę i w samotności ponad 2 tysięcy 300 km przez góry Karpaty. Dokonała tego Ewa Chwałko, podróżniczka pochodząca z Dolnego Śląska. To pierwszy taki wyczyn w Polsce i drugi na świecie w wykonaniu kobiety. Amatorka ekstremalnych wyzwań na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach barwnie opowiadała o niemal 3 miesięcznej wędrówce w warunkach surowego wysokogórskiego klimatu. O zmaganiach z wiatrem, zimnem i brakiem wody, noclegach w zrujnowanych chatach zawalonych śniegiem i o zagrażających życiu spotkaniach z niedźwiedziami. Ale też o zachwycającym pięknie przyrody, które wynagradzało wysiłek przeprawy przez karpackie szczyty
Taniec porwał starachowickich seniorów

2024-01-30

Taniec porwał starachowickich seniorów

140 seniorów z organizacji działających na rzecz osób starszych w naszym mieście bawiło się na potańcówce w stylu lat 70-tych w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Na imprezie pojawił się także prezydent Marek Materek. 
Powstańcy styczniowi w naszej pamięci

2024-01-25

Powstańcy styczniowi w naszej pamięci

Od wybuchu powstania styczniowego przeciwko rosyjskiemu zaborcy mija w tym roku już 161 lat. Mimo tak dużej perspektywy czasowej pamięć o tamtym wydarzeniu trwa za sprawą zaangażowanych historycznie środowisk. Dzięki temu w powiecie starachowickim powstańcza rocznica była świętowana z rozmachem: przez kilka dni, w kilku miejscach oraz z udziałem władz i instytucji państwowych.